כל מה שחשוב ויפה
XLove בגלריית החווה. צילומים: תום זואילי

XLove בגלריית החווה

פורטפוליו Promotion: התערוכה XLove תיפתח בגלריית החווה ביום רביעי 7.3, במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון וכחלק מאירועי יום האשה הבין־לאומי. התערוכה תציג 32 עבודות של מעצבים שמנכיחים את תפיסת המקום של האישה המודרנית בחברה: אישה נוכחת, גדולה, בקידמת הבמה, שלא מתנצלת על קיומה ולא מתאימה את עצמה לתבנית אידיאל היופי. אוצרות: אילנה כרמלי־לנר וגאלה רחמילביץ׳

אומרים שהגודל לא קובע, אבל בחברה של היום המחקרים מראים אחרת. למרות שהסטטיסטיקה גורסת שלמעלה מ־60% מהנשים מעל גיל 20 במדינת ישראל נחשבות מידות גדולות, הן עדיין מופלות מבחינה תעסוקתית, חברתית ואופנתית. מרבית חנויות ומעצבי האופנה מציגים קולקציות עד מידה 42 – המידה הממוצעת של האישה הישראלית. נשים רבות במידה גדולה מכונות ״לא ייצוגיות״ ולא מתקבלות לעבודות שונות, ונערות גדולות זוכות להחרמות. מערכת הבריאות, עולם האופנה ועולם הפרסום עדיין מקדשים רזון. נדמה שהחברה מתקשה לקבל את הכוח הנשי ככוח חזק ושולט שגודלו הוא כבר הרבה יותר מ־XL.

התערוכה XLove מנכיחה את תפיסת המקום של האישה המודרנית בחברה ופועלת להעצמתה. לא עוד קטנה, צנועה ומאחורי גבר, אלא אישה נוכחת, גדולה, בקידמת הבמה, שלא מתנצלת על קיומה ולא מתאימה את עצמה לתבנית אידיאל היופי; כי הגודל לא קובע ובמקום שמנופוביה ואפליה הגיע הזמן לאהבה – ובגדול.

מאוריציו פולצ׳ק ואיתמר שגיא

השיח הגובר בנושא לא מאפשר יותר להתעלם מהעניין. כתבות על נשים חזקות, נשים שמנות ונשים מובילות מפורסמות חדשות לבקרים בכל פלטפורמה אפשרית. דוגמניות פלאס סייז כובשות קמפיינים ומסלולי תצוגות והגיוון בפרסומות הולך וגדל, הן מבחינת גילאים והן מבחינת מידות. יש מקום להרבה יותר מאשר רק לברבי והכניסה לפוטושופ אסורה. התערוכה נועדה להגביר שיח זה של דימוי הגוף, אידאל היופי ומעמד האישה גם במידות קיצון, ומציגה אותו מתוך חוזק ולא מתוך חולשה, כפי שנהגו להציגו עד היום.

לדברי האוצרות אילנה כרמלי־לנר והסטייליסטית גאלה רחמילביץ׳: ״נשים אקסטרווגנזיות שיוצאות נגד מוסכמות מעוותות הן הנשים של ה־XLOVE; נשים שתופסות את הזרקור במרכז הבמה ומחוללות שינוי אדיר בחברה, שמתחילה להפנים שיש מקום לגיוון בגיל ובגודל. הביטוי ששימש עד היום לגנאי, XL, הופך בתערוכה את עורו ומבטא כוח, עוצמה ונוכחות. ׳גדולה׳ היא כבר לא מילה שלילית להקנטה, היא מילה המבטאת עוצמה וכוח, וכך גם עבודות התערוכה. גדולות, נוכחות, אקסטרווגנזיות, שמאפשרות לכל אחת למלא חלל מבלי לחוש אשמה, המייצגות את האישה החדשה, תפיסתה ומעמדה״.

עדן סעדון

בתערוכה תוצגנה 32 עבודות של מעצבים מעולם האופנה, הטקסטיל, התקשורת החזותית, התדמית, הנייר, הצילום, האיור ועוד. משתתפים: ששון קדם (מעצב אופנה ואמן), ירון מינקובסקי (מעצב אופנה ואמן רב תחומי), גיל גורן (אמן אורבני ומומחה למיתוג), אילנה אפרתי (מעצבת אופנה ואמנית), מאוריציו פולצ׳ק (מעצב אופנה היי־סטריט גברים), טלי שרף חזן (מעצבת אופנה), פיטר באריסן (מעצב אופנה), פדי מרגי (מעצב, אמן חזותי), אמנון אילוז (מעצב גרפי), איתמר שגיא (אמן טקסטיל ואופנה), שי שניידרמן (מעצב טקסטיל ואמן), עידית קפלן (אמנית טקסטיל), גלי כנעני (מעצבת טקסטיל ואמנית), שירי כנעני (מעצבת טקסטיל ואמנית), עדן סעדון (מעצבת טקסטיל), שלי ואילון סתת (מעצבת ואמנית נעלים), ד״ר ולנטינה פנפיליו, ד״ר עדי בייר (״מעצבי חיוכים״, אמנים אדריכלים של הפה), כרמל שיינר (מעצבת דיגיטלית), אילן גריבי (אמן ומעצב), מירב פלג (מעצבת קונספט בנייר), מירב כהן (אדריכלית ואמנית נייר), סימה לוין ( מעצבת ואמנית נייר), רמה אמיר (מעצבת בפיגמנטים מהטבע), עומרי גורן (מעצב אופנה ותכשיטים), ליקה רמתי (מעצבת ואמנית ויזואל), סשה פרילוצקי (צלם אופנה ואמן ויזואלי), ורד רוזן (אדריכלית מעצבת ואמנית), כרמיה רוטנברט (מעצבת ואמנית), דליה בר אור (היסטוריונית, חוקרת, מעצבת, מאיירת אופנה ומרצה), מימי זיו (אמנית, מעצבת ומרצה), טליה צורף (מאיירת), יואב מאיר (מעצב ומאייר אופנה), זאב אנגלמאיר (אמן וקומיקסאי).

נעילה: 30.4

ירון מינקובסקי

טלי שרף וטליה חזן

ששון קדם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden