כל מה שחשוב ויפה
אבישי פלטק בגלריה בבארי

הרשימה המשותפת // 22 בפברואר 2018

תערוכת תקווה בעזה 13 ביפו; אבישי פלטק ונאוה פרנקל בגלריה בקיבוץ בארי; עיר מקלט בחלל מעמותה, בית הנסן בירושלים

נועה ברזנר, מתבוננים בעזה 13

אביב נווה שועפט, בעזה 13

״תקווה״ בעזה 13

רק עד סוף השבוע מוצגת התערוכה ״תקווה״ בעזה 13 ביפו. יחזקאל לזרוב אצר ועמרי שפירא הפיק את תערוכת ההפנינג השנתית, המתפרסת על פני כ־20 חללים בבית הבאר שבו שוכן בית הספר העצמאי ליצירתיות וליזמות סטודיו אנקורי. בתערוכה עבודות צילום, ציור, פרפורמנס, מיצב, מוזיקה, מחול, וידאו וקולנוע. התערוכה ״תקווה״ היא הרביעית בסדרה המתקיימת אחת לשנה במקום, והיא מהווה הדהוד לתערוכות שקדמו לה – ״צנזורה״ ״האמנות – לשרוד״ ו״הפגנה״.

״התערוכה מתמקדת בעבודות המעוררות תקווה שלא אבדה, אך אולי גם אירוניות לגביה. במאבק יום יומי של מציאות הגוררת אותנו לאופטימיות מדומה, ראוי להמשיך לקוות ולתהות היכן היצירות שלנו ממוקמות על הציר שבין ייאוש לתקווה״, אומר לזרוב. ״סדרת התערוכות בעזה 13, מציגה השתקפות של מצב חברתי, פוליטי ואישי של תקופה בה אנו נמצאים, בניסיון לייצר שיח, להציף ולבחון את מיקומה של האמנות בתוכה״.

משתתפים: אריאל רייכמן, איל פנקס, נועה ברזנר, יאיר ברק, מיה לנדסמן, עדי חנה פז, מיכל בראור, עמרי שפירא, אורי כרמלי, תום מ.ונדר ביקן, רן סלוין, לוסיאנה קפלון, אביב נווה, מאיה שמעוני, נסרין אבו בכר, איתמר פריד, נדב ברנע, אילת כרמי, מתן גור, עמית ברלוביץ, גילי סיטון, שרון גלזברג, יאיר ורדי, סיוון פרסלר וניתאי שלם, אלכסנדרה צוקרמן,רון וינטר,דניאל שופרא,עלית קרייז,סאמיר ג׳אבאר,שירה יסעור, ארי טפרברג, מורן דובשני, חן כהן ואיה צייגר.

חגית פלג רותם

נסרין ראבו בכר בעזה 13

אבישי פלטק בגלריה בבארי

״רגלי ההר״ בגלריה בקיבוץ בארי

בשבת 23.2 תיפתח בגלריה בבארי התערוכה ״רגלי ההר״ של אבישי פלטק ונאוה פרנקל, שנולדה מתוך חשיבה על המשותף באופני העבודתם ומתוך הסקרנות הדדית של השניים. המדיום העיקרי של פלטק הוא ציור ושל פרנקל הוא מופע, ובתערוכה הם בחרו להתמקם באזור זמן ייחודי: זמן ה״לקראת״, הזמן שלפני ״הדבר עצמו״. האתר שעליו פועלים האמנים הוא מרחב מתחלף, מתעתע ודינמי: מרחב הסטודיו, מרחב הקנבס, מרחב כף היד או הפנים, הפריים המוגבל והאינסופי כאחד. לצד סדרה של עבודות וידאו המשוחחות זו עם זו, שבהן מצלמים האמנים בסטודיו את עצמם – או חלקים מתוך עצמם – כשהם ״מתכוננים למשהו״, תוצג בתערוכה סדרת ציורים של פלטק ובה ציורי חיות בר מקומיות, שגם בה נוכח זמן ה״לקראת״. בעבודותיהם מערבבים האמנים במכוון בין האובייקט, הסובייקט ומצע הפעולה. כך הם מניחים מאחור הנחות מוקדמות, יוצרים תנועה מתמדת במחשבתו של הצופה, ומזמינים אופקים חדשים לחשיבה על ציור, על מופע, ועל היחסים ביניהם.

יובל סער

תומר אפלבאום בבית מעמותה

עיר מקלט בבית הנסן

בגלריה של ״מעמותה״ בבית הנסן בירושלים מוצגת התערוכה ״אין מקום מרומם יותר ממקלטי הנוכחי״ המוקדשת למצבם של הפליטים ומבקשי המקלט בארץ. הכותרת לקוחה מדבריה של לאה במחזה ״הדיבוק״ מאת ש׳ אנ־סקי, והתערוכה, כמו גם האירועים שלצידה, מנסה לעורר מחשבה ושיח, לקדם עשייה ופעולה, ולהדגיש את התפיסה האזרחית הרואה באירוח מבקשי מקלט שחייהם נתונים בסכנה ערך הומני בסיסי. נקודת המוצא לתערוכה היא סדרת ציורים של סילביה כביב לספר ״מולו וצגאי״ שנכתב בשיתוף פעולה בין ישראליות לפליטים. הספר מתאר את מסעם האמיץ של התאומים מולו וצגאי, שנאלצים לברוח מביתם לאחר שהכפר שלהם נשרף במלחמה.

בין המשתתפים: סילביה כביב, אלהם רוקני, ערן זקס, רועי רוזן, ראובן זהבי, מקס אפשטיין, עדי קפלן ושחר כרמל, עומר עיסא, עופרי כנעני, שרה בניגנה, ישראל רבינוביץ, גוסטבו סגורסקי, גלעד אופיר, אפי ואמיר, ישיעהו רבינוביץ, אבי מוגרבי ודן אלון, לזלי רובין־קונדה, תומר אפלבאום, חנה בן חיים־יולזרי, מרסלו לאובר, איתמר מנדס־פלור, ליאורה וייס, דורית פיגוביץ־גודר, ניצן כהן, הילה רויזנמן, שרון פזנר, תמר אלול, מור עפרון־רוטגולץ, רונית ברות, קבוצת סלה־מנקה ועוד.

חגית פלג רותם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden