כל מה שחשוב ויפה
מצבים משתנים, סטודיו סנארקיטקצ׳ר ואבן קיסר. צילומים: אלכס לוקי

מילאנו 2018: אבן קיסר וסטודיו Snarkitecture

פורטפוליו News: חברת אבן קיסר וסטודיו Snarkitecture הניו־יורקרי יציגו בשבוע העיצוב של מילאנו בחודש הבא את ״מצבים משתנים״, מיצב הבוחן את תפקידו של האי במטבח המודרני

חברת אבן קיסר תציג השנה, בפעם השישית ברציפות, שיתוף פעולה בין־לאומי בשבוע העיצוב של מילאנו. השנה בחרה החברה לשתף פעולה עם סנארקיטקצ׳ר (Snarkitecture), סטודיו לאדריכלות ועיצוב מניו יורק. מכיון שהשנה יוקדש חלק משמעותי מסלון הרהיטים במרכז הירידים של העיר לנושא המטבחים (EuroCucina), המיצב יבחן באופן מעמיק במסגרת המיצב את אי המטבח האיקוני המוצב במספר הולך וגדל של מטבחים מודרניים.

את ההשראה למיצב שאבו מעצבי סנארקיטקצ׳ר ממים, כמרכיב החשוב ביותר במטבח וממצבי הצבירה המשתנים שלו, כפי שהם באים לידי ביטוי בטבע (קרחונים, נהרות וגייזרים) ובמטבח (קרח, מים ואדים). המיצב Altered States (״מצבים משתנים״) יוצג במבנה ההיסטורי והמפואר Palazzo dell’Ufficio Elettorale di Porta Romana, שעמד נטוש בשנים האחרונות ומיועד כיום לשימור והקמת מלון יוקרה. המבנה יפתח לציבור הרחב במסגרת שבוע העיצוב לראשונה מזה למעלה מעשור.

סטודיו סנארקיטקצ׳ר

ביקור במיצב יציע למבקרים חוויה וירטואלית של אי מטבח קונספטואלי. במרכז החלל ימוקם אי מטבח גדול ומעוגל עשוי ממשטח של אבן קיסר, שמציג את השינויים במצב הצבירה של מים – קרח, נוזל ואדים. משטחי אבן קיסר יעוצבו ויעובדו בשכבות תוך התייחסות לטופוגרפיה טבעית כמטאפורה לטבע. מסביב לזירה הראשית יוקם אמפיתיאטרון שיכלול למעלה מ־250 כיסאות עשויי אבן קיסר ומתכת, תוך שימוש בשלושה דגמים מהקולקציה התעשייתית החדשה של החברה. זאת במטרה לשוות לכיסאות מראה מדורג בדומה למראה של נוף טבעי, ובגוונים מונוכרומטיים הנעים במנעד שבין גוון בהיר לכהה.

סנארקיטקצ׳ר הינו סטודיו שיתופי שהוקם במטרה לחקור את הגבולות שבין אמנות לאדריכלות. שם הסטודיו, Snarkitecture, לקוח משירו של לואיס קרול, ״The Hunting of the Snark״, המתאר ״מסע בלתי אפשרי של צוות בלתי סביר למצוא יצור בלתי נתפס״.  בחיפושו אחר הלא נודע, יוצר הסטודיו פרויקטים בקנה מידה ארכיטקטוני, מיצגים ואוביקטים. עבודת הסטודיו מתמקדת בפירוש מחדש של חומרים יום־יומיים, מבנים ותכניות לכדי השפעות חדשות ויצירתיות. עם גישה קונספטואלית המתמקדת בחשיבות החוויה, יוצר הסטודיו רגעים בלתי צפויים ובלתי נשכחים המזמנים אנשים לחקור ולעסוק בסביבתם.

לדברי אלכס מוסטונן (Alex Mustonen), המעצב הראשי בסנארקיטקצ׳ר: ״לקחנו את משטחי אבן קיסר והפכנו אותם למשהו רב עוצמה ומרתק, תוך הדגשת כוח וגמישות החומר. המיצב עושה שימוש חדש ושונה בקרח, מים ואדים במטרה להעצים את העיסוק באי המטבח, שתוכנן סביב אלמנטים פשוטים אלה. אנו נרגשים להזמין את המבקרים בשבוע העיצוב להתרשם מהמיצב הייחודי בסביבה בלתי צפויה ובלתי נשכחת״.

לדברי רענן זילברמן, מנכ״ל אבן קיסר: ״נקודת המוצא שלנו למיצב השנה הייתה האי במטבח, שהפך מאזור בישול פונקציונלי ללב ליבו של הבית המודרני: מקום לאירוח, לקיום אינטראקציה חברתית ומשפחתית ולהצגת יכולות בישול ואירוח. ביקשנו מסנארקיטקצ׳ר ליצור מיצב שיעורר השראה בקרב אדריכלים ומעצבים לחשוב על עתיד המטבח ולהשתמש במשטחים שלנו בדרכים חדשות״.

הפרויקט המשותף של אבן קיסר וסנארקיטקצ׳ר נתמך גם על ידי קבוצת המלונות Europe Hotels Private Collection, שבבעלותה המבנה שבו יוקם המיצב. במבנה צפוי לקום מלון The Milan EDITION שפותח בשיתוף עם איאן שרגר ומריוט הוטלס, ותוכנן על ידי פיירו ליסוני.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden