כל מה שחשוב ויפה

70 שנות… בבית ציוני אמריקה

פורטפוליו News: שבעים שנות מוסיקה, תיאטרון, עיצוב, תקשורת, אוכל, הומור ואופנה ישראליים בערב אחד עם בועז כהן, ציפי פינס, יובל סער, ירון דקל, הילה אלפרט, רפי קישון, יובל כספין. בית ציוני אמריקה, תל אביב, יום ראשון 29.4 בשעה 20:30

שבעה מרצים יספרו במשך 10 דקות כל אחד על 70 שנות מוסיקה, תיאטרון, עיצוב, תקשורת, אוכל, הומור ואופנה ישראליים בערב אחד, שיתקיים ביום ראשון 29.4 בבית ציוני אמריקה בתל אביב בהנחיית אפרת אברמוב.
למכירת כרטיסים

בועז כהן – 70 שנות מוסיקה

מהפִינְגָ׳אן ועד טודו בום – 70 שנות שיר וזמר, מהלהקות הצבאיות ופסטיבלי הזמר דרך המצאת הרוק הישראלי ועד הצלחת הפופ הים-תיכוני


בועז כהן, שדרן רדיו אקו99, מוזיקאי מרצה לתרבות בת-זמננו ומחבר הספרים ״סיפורים קטנים, תקליטים גדולים״, ו״וכשאפתח את הדלת״


ציפי פינס – 70 שנות תיאטרון

התפתחות התיאטרון הישראלי במשך 70 שנה מלידתו ועד לשיאו. סקירה משעשעת של המחזות, השחקנים והדמויות המשפיעות על עולם התיאטרון.

ציפי פינס – מנהלת כללית ואמנותית של תיאטרון בית ליסין ובימאית. כמנהלת צעירה קיבלה על עצמה את ניהול תיאטרון באר שבע, שהפך תחת ידיה המקצועיות לסיפור הצלחה. משם עברה לנהל את תיאטרון בית ליסין, וחוללה מהפכה בתחום המחזאות הישראלית החדשה.

יובל סער – 70 שנות עיצוב

נטלה (כלי לנטילת ידיים) עשויה מפלסטיק שקוף מתנפח בדומה למצופים לבריכה; סנדלים תנ״כיים, נעלי ״קיפי״ ודובון צה״לי; סמל המנורה והלוגו של בית״ר ירושלים. האם העיצובים האלו ייחודיים? האם הם יכלו להיווצר רק כאן ולא במקום אחר? והאם ב־2018 אפשר לדבר בכלל על עיצוב ישראלי, או שצריך לדבר על עיצוב בישראל, ומי הוא בכלל אותו ״ישראלי״? (בעקבות התערוכה לחן עממי ביית האמנים בתל אביב).

יובל סער – מעצב, אוצר, יזם, מרצה ועיתונאי. העורך הראשי והמייסד של מגזין פורטפוליו; ראש מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל. מרצה על מגמות בעיצוב עכשווי בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל; בין השנים 2008-2014 שימש ככתב העיצוב של עיתון הארץ.


ירון דקל – 70 שנות תקשורת

פוליטיקה, תקשורת ומה שביניהם – מתי הפכה הפוליטיקה לאישית כל כך? ממתי הפסקנו לסקר את המפלגות ועברנו רק לאנשים, ולמה? והאם פייסבוק וטוויטר פוגעים בדמוקרטיה?

ירון דקל, עיתונאי ופרשן פוליטי מעל 30 שנה בתפקידי מפתח בתקשורת הישראלית, עד לאחרונה שימש כמפקד גלי צה״ל במשך חמש שנים. פרשן פוליטי ב״רשת״ (ערוץ 13) ומגיש התכנית הפופולרית ״דקל-סגל״ בגלי צה״ל.

הילה אלפרט – 70 שנות מטבח

הצצה קצרה לתוך סירי הארץ ב־70 שנות בישול ואכילה. התמורות במזווה המקומי המורכב ממטבחי מהגרים, מהמטבח הערבי המקומי המותח קו ברור אל זה המקראי. מטבח מימי צנע ועד תרבות שפע. מהימים שבהם אכלנו רק בשביל להתחזק וגמרנו מהצלחת כי בשואה לא היה, מהמטבח הצבאי ומטבחי קיבוצים ועד למטבחי הטלוויזיה, לשפים המככבים בארץ ובמסעדות עולם.


הילה אלפרט – עיתונאית, שחקנית, מגישה בטלוויזיה, מנחה ואשת תקשורת. מייעצת לחברות מזון בנושא פיתוח וניתוח מגמות, השתלבה בעולם העיתונות וכתבה בעיתונים המובילים בארץ, כשהיא מתמקדת בעיקר בתחום האוכל, המסעדנות והבישול. הגישה מגוון רחב של פינות אוכל ותוכניות אוכל בטלוויזיה. מייעצת לחברות מזון בנושא פיתוח וניתוח מגמות.רפי קישון – 70 שנות הומור

העולה שירד לחיינו – סיפורו המופלא של אפרים קישון, גדול ההומוריסטנים ואנשי הקולנוע הישראלים – ניצול שואה שעלה לארץ בלי לדעת מילה אחת עברית ותוך זמן קצר הפך לבכיר כותבי ההומור.
 מסופר בהומור קישוני שנון על ידי בנו הבכור – ד״ר רפי קישון – בליווי קטעים קצרים מסרטיו של קישון.

רפי קישון – בנו הבכור של הסופר ההומוריסטן ואיש התאטרון והקולנוע – אפרים קישון. וטרינר במקצועו, מספר בהומור רב את סיפור חייו ויצירתו המופלאה של אביו.

יובל כספין – 70 שנות אופנה

בגד ישראלי, אופנה ישראלית? על הניסיונות המוצלחים והפחות מוצלחים ליצור שפה עיצובית מקורית, דרך המהפכות שהתרחשו במאה ה־20 ושהביאו את הנשים לחופש מוחלט בבחירת בגדיהן, והטעויות הגדולות שכולנו עושים בעקבות חופש בחירה זה. ההרצאה מחנכת (ברצינות שזורה בהרבה הומור), איך וכיצד לנצל את החופש הזה ולהתלבש כאינדיבידואלים ולא כעדר.

יובל כספין – מעצב אופנה בעל ניסיון רב שנים. עבודתו כוללת שילוב של בגדי התיאטרון, בגדי היום־יום ובגדי הבמה של מיטב האמנים בארץ ובניו יורק. עורך, כותב ומגיש את תכניות הרדיו והטלוויזיה ״פנטזיות״ ב־103, המסיבה עם יובל כספין בערוץ עשר ועוד. בנוסף, מקיים מופע מוסיקלי מצליח ״שר משוררות״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden