כל מה שחשוב ויפה
דפנה שפירא חסון ושונית גל פאשיה, מיצג בגבעת חביבה. צילום דניאל קדם

הרשימה המשותפת // 3 במאי 2018

אפרת גלנור בעקבות עמוס קינן; בין מילים ואמנות בגלריה בגבעת חביבה; כרזות בעקבות סיפורים במרכז אדמונד דה רוטשילד

הדרך לעין חרוד מתחילה בגלריה עודד שתיל

בסוף השבוע בלבד (3־5 במאי) תתקיים בגלריה הביתית של עודד שתיל, ברחוב ליברמן 8 בתל אביב, תערוכת בזק לציון ראשיתה של הדרך לעין חרוד 2018. האמנית אפרת גל־נור יוצאת למסע מתמשך ברחבי ישראל, על פי ספרו של עמוס קינן ״הדרך לעין חרוד״. הספר מתאר הוויה אפוקליפטית שבה המדינה נשלטת על ידי הצבא, אזרחיה הערבים ״נעלמו״, ישובים רבים הושמדו, והאזרחים שנותרו אינם מורשים להסתובב חופשי.

המסע של גל־נור הינו מסע ויזואלי ופיסי דרך סוגיות נופיות, גאוגרפיות, פוליטיות ואנושיות, ועוסק במרחב התרבותי העכשווי, כפי שהוא משתקף בנוף 30 שנה לאחר צאת הספר ובשנתה ה־70 של המדינה. במשך יותר משנה יתקיימו הליכות, מפגשים, מחקר, צילום וציור שיסתכמו באירועים שונים לאורך התוואי בשיתוף עם היושבים במקום. תוואי המסלול והפעולות: תל אביב – הרצליה – טייבה – קיבוץ גבעת חיים – אום אל פאחם – עפולה ועין חרוד.

מסעו של גיבור הספר מתחיל בדירה תל אביבית, שממנה הוא נמלט צפונה. כך גם נקודת הפתיחה של המסע, בדירתו של עודד שתיל, שהיא גם גלריה לאמנות. את הפרויקט מלווה אתר אינטרנט ובו מאגר מפות, סקיצות, צילומים, שירים ועוד מרכיבים של המסע.

חגית פלג רותם

אפרת גלנור. שושנת הרוחות

דפנה שפירא חסון ושונית גל פאשיה, מיצג בגבעת חביבה. צילום דניאל קדם

בין מילים ואמנות בגלריה בגבעת חביבה

התערוכה החדשה ״בין מילים ואמנות״, שתיפתח בשבת 5.5 בגלריית השלום בגבעת חביבה (אצרו עתר גבע וענת לידרור), שואלת האם עדיין יש כבוד למילה ולמה שהיא מייצגת, במרחב האמנותי היום, או שמא הן הולכות ונמחקות הן מן השיח ומפנות מקום לדימוי החזותי. האמנים המציגים בתערוכה בודקים את היחסים בין אמנות ומילים בימינו: חלקם חוקרים את השפה כייצוג, אחרים בוחנים אותה כרקע, משטח או מצע; נוספים עוסקים בקטלוג, הצפנה וקידוד ואחרים מותחים את גבולותיהם של ז׳אנרים קלאסיים של השפה כגון שירה כתובה, ספרות או ראפ, כסגנון שירה מוסיקלי אל תוך מרחב הגלריה. דרך מדיומים שונים הם תוהים על מקומה ומהותה של שפה, אופני תקשורת, קיומם או אי קיומם של קשרים בין שפות שונות, הבדלים באופן ההבניה של השפה כפי שבאו לידי ביטוי בציורי המערות הראשונים ובשפת האימוג׳י הנהוגה והפופולארית.

משתתפים: אביגיל ארנהיים, אוסי ילון, אירית בהלול, אלי הולנהורסט, אלכסנדרה זסלב, אריאלה שפושניק, דנה בהרב, דפנה שפירא חסון, הדס גרטמן, יצחק ברוזה, מג׳די חלבי, מור פלד, מיכל פירני, מיריי שנאן , סוהא פרוג׳ה, סוהאד דיב, סיגל ניר, סעיד עפאסי, עאישה עראר, ענתי טורק, ציבי גבע, ראבעה מורקוס, ראניה עקל, רחלי ורדי־גרנות, רני אלינב, שונית גל.

חגית פלג רותם

כרזה של הדר גולן במרכז רוטשילד

רואים סיפור במרכז אדמונד דה רוטשילד

תערוכת הכרזות ״רואים סיפור״ תיפתח הערב (3.5) בשעה 19:30 במרכז אדמונד דה רוטשילד בתל אביב. התערוכה תציג כרזות שיצרו סטודנטים בעקבות סיפורים של סופרים עבריים, במסגרת קורס ״אימג׳מייקינג״ בהנחיית ג׳ודית אשר ואיתן אלוא, במחלקה לתקשורת חזותית במכון טכנולוגי חולון. הקורס עסק ביצירת פרשנות חזותית לספרות מקור עברית תוך כדי הצצה לטקסט נבחר ולעולם התוכן של הסופר. מנחי הפרויקט יציגו את הרזות ולאחר מכן תתבצע בשעה 20:30 הקראת סיפורים נבחרים בהשתתפותן של הסופרות שהם סמיט (״גבר חלומותיי״) ואורלי קסטל־בלום (״הייתי פעם שד״).

משתתפים: אנה בורוכין, ירדן דותן, מירי דביר, נוי דקל, נופר חתוכה, רותם זיגלמן, רעות דביר, שביט גורדון, שיראל מנדיל, יוליה טורקינץ, הלה גדה, תומר יצחק, הדר גולן, שקד כהנא, דור שוורץ.

נעילה: 7.5

יובל סער

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden