כל מה שחשוב ויפה
מור זקן, מתוך שיתוף פעולה של ויצו חיפה ונייקי. צילומים: מיכה קיזנר

גיבורות העל של ויצו חיפה ונייקי

הפקה מיוחדת לפורטפוליו: שיתוף פעולה בין המחלקה לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה עם חברת נייקי, הוליד קולקציות בגדי ספורט בהשראת דמויות נשיות יוצאות דופן

השנה האחרונה העמידה במרכז הדיון הציבורי והסדר העולמי את ההעצמה הנשית. נושא חשוב זה עמד בלב שיתוף הפעולה בין קורס אקטיב של המחלקה לעיצוב אופנה בוויצו חיפה לחברת נייקי, מותג עולמי מוביל בתחום בגדי האקטיב והספורט. הפרויקט הושק בספטמבר 2017 במתכונת של תחרות נושאת פרסים בין הסטודנטים בליווי צוות ההנהלה של נייקי ישראל.

המשימה שקיבלו 13 הסטודנטים הייתה לעצב קולקציית בגדי ספורט מקורית וחדשנית, בעבור ובהשראת דמות נשית יוצאת דופן ובולטת בתרבות, המשקפת באישיותה ופועלה את הרוח והמורשת של נייקי. מטרת הפרויקט, כפי שמספרת  ראשת המחלקה לעיצוב אופנה מירב לביא, הייתה לחשוף את הסטודנטים לתעשיית האופנה העולמית ולהעניק להם, כבר במהלך הלימודים, ניסיון מעשי. 

ירדן פרג׳יאן

יהודית פלג

יהודית פלג

במקום ראשון זכתה ירדן פרג׳יאן, שבחרה כהשראה את האמנית פרידה קאלו. פרג׳יאן הדגישה את הפונקציונליות של הבגד על מנת לאפשר נוחות במצבים שונים ושילבה בו בדי ניילון, רשת וגומי שעליו הדפיסה דפוס תואם. למקום שני הגיעה יהודית פלג, שעיצבה בגד בהשראת האנטומיה והטקסטורה של הנחש, שמאפשרים לו את התנועתיות והגמישות האופייניות לו, תוך של לייקרה, גומי ובדי ניילון להדפסי משי. למקום השלישי הגיעה בת אל מזרחי, שעיצבה בגד בהשראת עולם הקומיקס המתבטא במראה ״קולור־בלוק־רטרו״ בצבעי כחול, צהוב, לבן ואפור. 

עוד השתתפו בפרויקט: אדר סרור שניסתה להאיר נקודת מבט שונה על ליידי גאגא, בהשראת צדפות ואלמוגים; סיהאם עטאללה שעסקה בהזיות בהשראת דוגמנית העל והשחקנית הבריטית נעמי קמפבל; ומור זקן שקיבלה את ההשראה שלה מתרבות האפרטהייד של דרום אפריקה.

בת אל מזרחי

אדר סרור

סיהאם עטאללה

מור זקן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden