כל מה שחשוב ויפה
מעיין טולדנו במרכז רוטשילד

הרשימה המשותפת // 10 במאי 2018

רני ששון באלמסן; אמת ובגד במרכז אדמונד דה רוטשילד; יאיר פרץ ונוי פורר בסדנאות האמנים

רני ששון באלמסן

״פרי מוזר״, תערוכת היחיד של האמנית רני ששון (אוצרת: מרינה פוזנר) תיפתח הערב בגלריה אלמסן ביפו. יצירתה של ששון נעה על הקו החמקמק שבין אימה ופיתוי. היא יוצרת עבודות מיצב גדולות ותלת־ממדיות, פסלים מסתוריים שנדמה שנבראו כבמעשה כישוף המתגלם בצורות מפוחמות וסדוקות: קליפות חרוכות, כמאובנים או חלקי כוכבים. אלו אוביקטים חידתיים, חסרים ומרחפים בחלל; ספק איברים, ספק צמחים. אוביקטים חיים אך לא מזוהים, שנותרו בקליפתם, שרידים ועדויות לחיים של מקום וזמן כלשהו שאינו בר שיוך היסטורי – שאריות מעולם נכחד או ניצנים של עולם חדש כדימוי ארכאולוגי של העתיד.

באמצעות תבניות ואקום ויציקות שעשויות מחומרים פלסטיים ומפולימרים שונים, ששון יוצרת איברים חריגים ותלושים, ונותנת להם מרחב חדש ​שאליו עליהם להסתגל. כהמשך לעיסוק שלה ב״פטמות נשיות״ כמקום של חיבור ויניקה, היא חוקרת את הגבולות הפיזיים של איברי הגוף; עוסקת בנשיות כמפלצתית, זו שהמפלצתיות שלה מתקיימת באיברי הרבייה והפוריות שלה, שנתפשים כמקור לסכנה. התערוכה מזמינה את הצופה להתעמת עם בלבול בין יופי לדחייה, בין מופשט לברור ובין אסוציאציה לקונוטציה.

יובל סער

רני ששון בגלריה אלמסן. צילום: לורה לכמן

מעיין טולדנו במרכז רוטשילד

אמת ובגד במרכז רוטשילד

אירוע האופנה ״אמת ובגד״ יתקיים בשבוע הבא (16־18 במאי) במרכז אדמונד דה רוטשילד. האירוע בניהולם האמנותי של אייל דה ליאו ובר אליקים יעסוק בסוגיית האותנטיות ביצירה. במסגרתו ייערכו תערוכת צילום (אוצרת: מעין גולדמן), הרצאות, שיחות מומחים ותצוגת בגדים ייחודית. בין המשתתפים העיתונאי וחוקר אופנה לירוי שופן, המעצבים האחים מוסלין, המעצב אסף ביטון, חזאית הטרנדים נתלי יצחקוב ועוד.

״בעידן שבו אנו חיים, כשתהילת עולם נקנית ב־15 שניות סטורי – חשובה ביותר התבוננות עמוקה, קריאה והבנה של המושגים הרבים בהם אנחנו משתמשים: אותנטי מול מזויף, מקורי מול משועתק, יופי מול כיעור, טרנדי מול גחמתי״, אומר דה לאו. האירוע מבקש לעורר דיון ושיח על מקומה של האותנטיות באופנה ובתעשיית התרבות העכשווית, ולהציף שאלות על עשייה אופנתית עם משמעות ומסר, על הכוחות השיווקיים בתעשייה ועל דור הצרכנים הבא.

חגית פלג רותם

נוי פורר בסדנאות האמנים בתל אביב

יאיר פרץ בסדנאות האמנים בתל אביב (צילום מ״ל)

יאיר פרץ ונוי פורר בסדנאות האמנים בתל אביב

בסדנאות האמנים בתל אביב יפתחו במוצ״ש (12.5) שתי תערוכות יחיד (אוצרת ורד גני). יאיר פרץ יציג תערוכת ציור ורישום HOMONCULUS – העבודות בתערוכה עוסקות במבניות, פירוק, ופרימה הקושרים את מצע העבודות ופעולת הציור עצמה. תוצאותיהם מבססות קשרים של יחסי גוף, מרחב, ופני שטח בציור וברישום המציעים רשת מורכבת של חשיבה, פעולה ותגובה. כותרת התערוכה שאולה ממושג הקשור ביחסי פנים/חוץ של המבט ותפיסה ויזואלית, מחקר מוח ועד ציורי מנגה.
נוי פורר מיצב וידיאו ופיסול ״מאה עיניים ממצמצות״. חלום על סחלבים מייצר סיבוך בין תודעת עולם הצומח לתודעה של אדם דתי. במקום בו אסור לעשות פסלים ותמונות לכל קליפה יש עולם פנימי ושינוי צורה הוא אמצעי הישרדות.

חגית פלג רותם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden