כל מה שחשוב ויפה
הילה כהן־שניידרמן. צילום: מ״ל

הילה כהן־שניידרמן נבחרה לאוצרת ראשית של מוזיאוני בת ים

פורטפוליו News: הילה כהן־שניידרמן נבחרה לאוצרת ראשית של מוזיאוני בת ים; מצטרפת לעפרי עומר שקיבלה לידיה את ניהול המוזיאונים לפני חצי שנה. התערוכה הראשונה שתאצור במוזיאון, ״שפע״, תיפתח ב־21.6

ועדת איתור שכללה את רותי דירקטור, ד״ר איה לוריא ופרופ׳ ניסים קלדרון בחרה בהילה כהן־שניידרמן לאוצרת הראשית החדשה של מוזיאוני בת ים. כהן־שניידרמן, ילידת 1980, היא אוצרת שמתמחה בפרויקטים תלויי־מקום המבוססים על מחקר של היחסים שבין אמנים ואמנות לציבור ולמרחב העירוני, לצד אוצרות של תערוכות בחללי תצוגה מוזיאליים. בין השנים 2016-2017 ניהלה אמנותית ואצרה את תכנית ליבלינג – תכנית שהות אמן במרכז העיר הלבנה, שעסקה במושג השימור העירוני. בין השנים 2012-2016 כיהנה כאוצרת במוזיאון פתח תקוה לאמנות, ובאותן שנים הייתה אוצרת שותפה בפרויקט ״אמנית העיר״ לשהויות אמן במחלקות עירייה. בין השנים 2010-2011 הייתה המנהלת והאוצרת של גלריה החללית בקומפלקס החברתי של ״הירקון שבעים״.

כהן־שניידרמן, בוגרת תכנית רביבים להכשרת מורים מצטיינים במדעי היהדות, ומחזיקה בתואר שני בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי האוצרות עשתה בתכנית המשולבת של המרכז לאמנות עכשווית בתל-אביב (CCA) וסמינר הקיבוצים. כיום היא מרצה באקדמיה לאמנות בצלאל, מכללת שנקר ובבית לאמנות ישראלית.

הילה כהן־שניידרמן. צילום: מ״ל

כהן־שניידרמן מצטרפת לשינויים נוספים שהתרחשו במוזיאוני בת ים לאחרונה: לפני כחצי שנה קיבלה לידיה את ניהול המוזיאון עפרי עומר, בוגרת תכנית המצטיינים הרב תחומית במדעי הרוח והאמנויות של אוניברסיטת תל אביב ובית הספר לתאטרון חזותי בירושלים, שעובדת בעיר זה מספר שנים. השנה צפוי להיפתח ״בית שלום אש״, המהווה חלק ממערך המוזיאונים, ששימש כביתו של הסופר היידי שלום אש. הבית שהיה סגור בשנים האחרונות לצורך שיפוצים, צפוי לשמש כבית לשפה המדוברת והכתובה. גם ״בית ריבק״ צפוי להגביר את פעילותו השנה, ולשמש כבית לחינוך וקהילה בעיר.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden