כל מה שחשוב ויפה
ראפת חטאב , איראן, ביירות, פלסטין ואני. מתוך ״טריטוריות פרומות״ בבית האמנים ירושלים

תערוכות יוני-אוגוסט 2018 בבית האמנים ירושלים

פורטפוליו Promotion: שלוש תערוכות יפתחו בשבת 9.6 בבית האמנים ירושלים: טריטוריות פרומות / מיכל אורגיל - אין קליטת לוויינים / יונתן אורון אופיר - בגובה שיח

טריטוריות פרומות
אוצרת: אירנה גורדון

התערוכה ״טריטוריות פרומות״ קושרת בין מושג הטריטוריה, מסורת הטקסטיל ופעולת הכתיבה בעבודותיהם של 12 אמנים עכשוויים. העבודות בתערוכה מגוללות מציאות של הגירה ועקירה, גלות וזיכרון, יופי וכמיהה, של עבר מושתק ואלימות רוחשת. יחדיו הן מרכיבות מרחב של סימונים ומיפויים, הנגלים בחוסר יציבותם ובשבריריותם.

באמצעות החומר הטקסטילי, המחשבה הטקסטילית או דימויים שמקורם במסורת הטקסטיל מתעמתים האמנים עם טריטוריות, המַבנות את חייהם ואת זהותם הפוליטית־לאומית, המגדרית, העדתית והתרבותית. בעבור חלק מהם, הטקסט – כתיבתו, קריאתו, נוכחותו החזותית – הוא חלק מן הסימון הטריטוריאלי ומן הפעולה הטקסטילית כאחת.

התערוכה מצטרפת לשורה ארוכה של תערוכות עבר והווה העוסקות בטריטוריה ובמרחב מקומי. ייחודה טמון בהתמודדות עם מושג הטריטוריה ועם האופן שבו הוא משליך על זהות היחיד והקבוצה באמצעות מאפיינים טקסטיליים וטקסטואליים.

מציגים: חנאן אבו חוסיין, פאטמה אבו רומי, אתי אברג׳ל, אנדי ארנוביץ, ליאור גריידי, אמירה זיאן, ראפת חטאב, נבט יצחק, הילהלולולינפרחכפרבירעים, אסד עזי, יואב רבן, טל שושן

מפגשי גלריה: שלישי, 26.6.18 בשעה 18:00; שבת, 4.8.18 בשעה 12:00 


אמירה זיאן, היבה

מיכל אורגיל, אכלתי סרטים

מיכל אורגיל / אין קליטת לוויינים
אוצרת: רותי חינסקי־אמיתי

מיכל אורגיל מערבת בין מקומות, זיכרונות, הבזקי תודעה, זמנים ומצבים, וכך יוצרת תמונת עולם רבת־מוקדים מורכבת ומרובדת. אורגיל נעה על פני הבד באמצעות מרית, מכחול ואצבעות, לעתים בתנופה עזה ולעתים בנגיעה מזערית ומדויקת; מיטלטלת בין הפראי למרוסן ובין חוסר ודאות מוחלט לתחושת ביטחון מוצקה וברורה. הכול עשוי לקרות בנוף המאורגן והפרוץ כאחת. הנוף, שאותו היא מכנה ״נחל ג׳ורה״, מבטא את האופן שבו היא מפנימה את העולם כמרחב הוליסטי בלתי ממוין של טבע ושל תרבות, כמקום מעניין, עשיר ויפה, בבחינת חידה שיש לפענחה.

האוביקטים הפזורים בתערוכה מחזקים את הממד הבלתי צפוי הנוכח בה. די בחפץ או בדימוי בודד כדי לעורר רעיון ולהוביל לחיבורים האינטואיטיביים, שמהם תברא את האובייקטים כסיפורים קטנים ואבסורדיים, אשר נוסכים בתערוכה כולה קורטוב של הומור.

מפגש גלריה: שלישי, 31.7.18 בשעה 18:00

יונתן אורון אופיר, ללא כותרת

יונתן אורון אופיר / בגובה שיח: תערוכה בסדרת נדבך 21
אוצרת: אפרת גל־נור

יונתן אורון אופיר בודק את האפשרות לייצג מחוות גופניות כפעולה אסתטית מצומצמת כמעט עד כדי העלמות. כך לדוגמה, על לוחות גבס דקיקים ושבירים מופיע תבליט בגובה מילימטרים ספורים כמעט בלתי נראה לעין. על הצופה להתקרב ללוח שמרחוק נראה חלק ולבן, בכדי לנסות ולהבחין בהתרחשות שבה נראים לא נראים גופי אדם. ההבט הגופני בעבודות עובר ערעור לכדי ״כמעט כלום״ בניסיון למצוא תמצית מדויקת לפעולות שחלקן שייכות לצנעת הפרט ולארוטיקה. עיסוקו של האמן אינו מינימליזם אסתטי אלא שאיפה ללכוד באוביקט האמנותי איזו מהות גופנית עקרונית כמו פרפר הלכוד בטיפת ענבר, כל זאת מבלי לוותר על הלך רוח כמעט משועשע.

מפגש גלריה: שלישי, 17.7.18 בשעה 18:00

פתיחה: שבת 9.6.18 בשעה 12:00 | נעילה: שבת 4.8.18 בשעה 14:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden