כל מה שחשוב ויפה
שחר יהלום בגלריה נגא

הרשימה המשותפת // 21 ביוני 2018

#נראות_טרנסית בדיזנגוף סנטר; תערוכה קווירית פמיניסטית בגלריה משרד בתל אביב; שחר יהלום בגלריה נגה

#נראות_טרנסית בדיזנגוף סנטר

התערוכה #נראות_טרנסית (Transvisibility#), שנפתחה בדיזנגוף סנטר בתל אביב לרגל חודש הגאווה, מציגה כ־70 דיוקנאות של בני הקהילה הטרנסית בישראל, פרי היוזמה של חניכי הקבוצה הטרנסית בארגון הנוער הגאה (איגי) בליווי של מאיה ארבל, מנהלת התחום וספיר־רון קדמי ונעם שאולסקי, מדריכי הקבוצה. התערוכה הינה תצוגה של הכרה וקשר בין זהויות ונראות מגוונת של אנוש אותנטי ומהווה מסע בין פרצופים שהופכים מושג לאנושי ומוכר יותר, לא עוד קונספט חסר פנים שמערער על השורשי ביותר בסדר החברתי. התערוכה מבקשת לרתום את המתבוננים בה להצטרף להבניית סדר חברתי חדש של מין ומגדר, בין נראות והזדהות ובין פמיניזם לנקודת מבט טרנסית.

הגלריה בקומה 1-, דיזנגוף סנטר, תל אביב

יובל סער

מייקי אלרוי בתערוכה #נראות_טרנסית. צילום: עדן צל ציון ומיכאל צולקמן

נכנסות לשיח / תערוכה קווירית פמיניסטית במשרד

בגלריה משרד בתל אביב תיפתח הערב (חמישי) תערוכה קבוצתית שאוצרות האמניות נגה אור ים, שיר חכים, שיר ניומן ופאינה פייגין, חברות קולקטיב ״הבּוּש״, המאמינות באמנות כדרך לשינוי חברתי. התערוכה מציגה עבודות שפורסמו לראשונה בפנזין שמוציא הקולקטיב. התערוכה מבקשת לבחון את שיח האמנות ולערער על התבוננות דיכוטומית בסוגיה מהו ה״נכון״ ביחס למגדר ומיניות בחברה קפיטליסטית, אשר דוחקת את הפרט ומצמצמת אותה ל״קווי מתאר של בקבוק קוקה קולה״.
מבעד לשיח האמנות מבקשות הבּוּש לחשוף את מנגנוני הדיכוי ולפרקם באמצעות פלואידיות מגדרית, זהותית ומינית. ההבנה שסוגי דיכוי שונים שזורים זה בזה מעלה את חשיבותה של סולידריות בין מאבקים, ככלי ליצירת שיח מורכב על אחרוּת. עוד משתתפים בתערוכה: מאיה אגם, אלינה אורלוב, סיוון אלירזי, רומי ארדן, אלון בר, יוליה גולדברג, עומרי גולדזק, עומרי דנינו, נסרין ווחידי, גטנט זמרו, הדס כהן, עמית לבלנג, יעל מאירי, דבורה מורג, יעל משעלי, כרם נאטור, נונו, לילה נ.ק., חן עמרם, אליה צ׳צ׳יק, ניצן קרימסקי, תמר רודד שבתאי, נועה שחף, איילת רזיאל, גוני רסקין. אוצרת ראשית: רחל סוקמן.

חגית פלג רותם

איילת רזיאל, כראם נטור

שחר יהלום בגלריה נגא

שחר יהלום: מקרה אגוז

תערוכת היחיד של שחר יהלום ״מקרה אגוז״, שאצרה טלי בן נון, תיפתח ביום שישי (22.6) בצהריים בגלריה נגא. תהליכי העבודה של יהלום הם ביסודם פיזיים, ידניים וחומריים, אך יש בהם גם ממד אנושי, אישי ורגשי, הספוג בפסלים. הדימויים מבקיעים אל פני השטח החיצוניים של החומר מתוך גוש מסיבי ומופשט או נוזל שהתמצק בתוך תבנית, אלכימיה של חומרים המתנפחים ומתכווצים, נמתחים או מתעוותים. תווי פנים, אפים, עיניים שקועות, נקבים, שקעים ובליטות הופכים את הדומם לאנושי. המרחב הפיסולי טעון במתח בין מבט למגע. אנחנו מסתכלים על הפסלים, הפסלים מסתכלים עלינו. הם סטטיים, אנחנו בתנועה – משוטטים ביניהם, מקיפים אותם. הם נמנעים מלהציג את עצמם כמונומנטים פיסוליים ומבקשים להתפענח כחפצים סנטימנטליים.

חגית פלג רותם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden