כל מה שחשוב ויפה
טניה כהן־עוזיאלי. צילום: אלי פוזנר

טניה כהן־עוזיאלי נבחרה לתפקיד מנכ״לית מוזיאון תל אביב לאמנות‎

פורטפוליו News: טניה כהן־עוזיאלי, ראש האגף לשירותי אוצרות במוזיאון ישראל, נבחרה לתפקיד המנכ״לית החדשה של מוזיאון תל אביב לאמנות. תחל את תפקידה החדש ב־1 בינואר 2019 עם פרישתה של מנכ״לית המוזיאון, סוזן לנדאו

ועדת האיתור של מוזיאון תל אביב לאמנות המליצה על טניה כהן־עוזיאלי לתפקיד מנכ״לית המוזיאון לאחר פרישתה של סוזן לנדאו. כהן־עוזיאלי היא אוצרת וראש האגף לשירותי אוצרות במוזיאון ישראל. בעלת תואר ראשון ושני בארכיאולוגיה ותולדות האמנות. מאז הגעתה למוזיאון ישראל, בשנת 2000, שימשה כאוצרת באגף לאמנות ותרבות יהודית. במסגרת תפקיד זה אצרה תערוכות שונות באמנות יהודית והשתתפה בתערוכות ופרויקטים בין־תחומיים. בין הפרויקטים הבולטים שעליהם הייתה אחראית, נמנה פרויקט השחזור וההקמה של בית הכנסת הספרדי הפורטוגזי מסורינאם. כמו כן, לקראת חידוש מוזיאון ישראל שימשה כמנהלת פרויקט באגף האמנות והתרבות היהודית, וכאוצרת של שדרת בתי הכנסת – אחת התצוגות המרכזיות של הגלריות המחודשות שנפתחו בשנת 2010.

בשנת 2015 אצרה את התערוכה הרב־תחומית ״קיצור תולדות האנושות״. לאחרונה שימשה כאחת האוצרים של התערוכה שהוצגה בביתן הישראלי בביאנלה לאדריכלות בוונציה השנה. משנת 2011 כיהנה כראש אגף שירותי אוצרות במוזיאון ישראל והייתה אחראית על בניית מערך תערוכות שנתי, וניהול אוספי המוזיאון. במסגרת תפקיד זה היא ניהלה את כלל מחלקות האגף: תקציבי תערוכות, פרויקטים ופרסומים, מעבדות שימור, ניוד תערוכות, זכויות יוצרים וצילום, מחלקת פרסומים, מחלקת עיצוב תערוכות, שירותים טכניים, מחלקת ״ניו מדיה״, מחלקת הרשם, שיגור ומחשוב אוספים.

״אני נרגשת להצטרף לאחד ממוסדות התרבות המרכזיים בישראל, שלאורך שנות קיומו הטביע את חותמו על התרבות הישראלית״, אמרה כהן־עוזיאלי בתגובה למינוי. ״אני ניגשת למשימה זו בתחושת שליחות, ובטוחה שיחד עם הצוות המקצועי והמיומן של מוזיאון תל אביב נצליח להוביל את המוזיאון להשגים משמעותיים נוספים בזירה המקומית והבין־לאומית, ולבסס את מעמדו כמרכז המחולל אמנות ותרבות. אני מודה לחברי דירקטוריון המוזיאון על האמון שנתנו בי, ונכנסת לתפקיד מתוך כבוד רב לעשייה האדירה שקיימו קודמיי בתפקיד זה״.

דירקטוריון המוזיאון אישר את הבחירה היום, יום חמישי, 21.6.18. יו״ר ועדת האיתור הינו עו״ד חיים סאמט, וחבריה: עירית רפפורט, דורון סבג וירון קליין.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. אורית גולדמן

    טניה, מאחלת לך בכל מאודי הצלחה, תערוכות מעניינות, מאתגרות ומגביהות מחשבה ותהיות

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden