כל מה שחשוב ויפה
ולרי בולוטין ומאשה זוסמן בגלריה עינגא

הרשימה המשותפת // 28 ביוני 2018

חלום תל אביב מאוייר בגלריה רגע; סיום תערוכות בעינגא וב־P8; פסטיבל קרוב מאוד בחיפה

הזדמנות אחרונה לראות: עינגא ו־P8

העבודה Fitting In – סדרת צילומים מרגשת של בני הזוג האמנים ולרי בולוטין ומאשה זוסמן, מוצגת עד יום שבת 30.6 בגלריה עינגא, כחלק מהתערוכה ״גוף זר״. הצילומים הם חלק מפרויקט משותף ראשון של בולוטין וזוסמן, המזוהים בדרך כלל עם תחומיהם השונים – הוא כצלם והיא כציירת. הצילומים נוצרו לפני כשנה וחצי, בזמן שהותם הזוגית בתוכנית הרזידנסי של Homebase באיוואטסוקי, יפן, והם ממחישים באופן מדויק ופואטי את הקושי להתביית ולמצוא מקום בתוככי תרבות רחוקה וזרה. השניים יצרו עולם סוריאליסטי בתוך חדר המגורים הצר, בבניין שהיה בעברו מעון עובדים. בכל אחת מהעבודות הם מתייחסים למקום, לטבע, לתרבות היפנית ולעצמם, בניסיון ההיטמעות בסביבה. לצידם מציגות בתערוכה הקטנה והמדוייקת אירית אבא ואתי שוורץ.

לא רחוק משם, בגלריה P8 תינעל בשבת 30.6 תערוכת היחיד של עדי ברנדה ״סדר חדש״ (אצרה רווית הררי). נשים מוכרות מהעולם הערבי – ראניה מלכת ירדן, סוהא ערפאת, ג׳יהאן סאדאת ואסמה אסד – מוצגות בתערוכה בסדרת עבודות חריגות בגודלן. הן זרות ומוכרות בעת ובעונה אחת, מקבלות את הפוקוס ומאבדות אותו בגלל העיבוד הצילומי שברנדה מעניק להן. הן נושאות עימן את מטען בן הזוג הנעדר־הנוכח, ומעלות שאלות על אופני מבט אפשריים, ועימם עולמות אפשריים, או שלא.

חגית פלג רותם 

עדי ברנדה בגלריה P8

אור ומורן יוגב בגלריה רגע

חלום בלילה לבן

התערוכה ״חלום תל אביב״ שתיפתח מחר במסגרת הלילה הלבן של תל אביב בגלריית רגע (שנקין 57, תל אביב), תציג את הפרשנות המאויירת של שמונה מאיירים לטקסטים בנושא העיר תל אביב, שנכתבו על ידי תושבי העיר השונים, בינהם הסופרות רונית ידעיה וענת עינהר. משתתפים: דוד טרטקובר, דוד פולונסקי, איציק רנרט, אסף בן ארוש, יאנה בוקלר, האחים מורן ואור יוגב ועמית טריינין, שגם אצר את התערוכה ביחד עם שרונה קרני.

יובל סער

קרוב מאוד בחיפה

פסטיבל התנועה האורבנית ״קרוב מאוד״ ייערך בעיר תחתית חיפה בימים רביעי־חמישי 4־5 ביולי בין השעות 18:00־23:00. מטרת הפסטיבל לחבר בין העיר והאנשים תוך כדי תנועה והוא מתרחש ברחובות, בין הסמטאות ועל הבניינים, בלי במות ומחסומים. עשרות מופעים של יוצרים בין־לאומיים ומקומיים במחול עכשווי, פרפורמנס, וידאו, תאטרון, אקרובטיקה, מוזיקה, ריקודים סלוניים, היפ הופ, ברייקדאנס ועוד ייערכו בפסטיבל, ביניהם: תנועה ציבורית בבכורה בישראל עם המופע ״חילוץ״, רננה רז עם ״צורת תרבות״, ריקודים סלוניים ברחובות עם אנה ארונוב וחיים פרשטיין, סדנאות ריקוד אפריקאי ואקרו בלאנס לכל המשפחה, אנסמבל כעת עם ״כביש מס 1״, עבודות וידאו מאפינג על מבנים, נגנים על המרפסות ועוד. הכניסה חופשית לכל המופעים והאירועים.

יובל סער

תנועה ציבורית ״החילוץ״ בחיפה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden