כל מה שחשוב ויפה
נאוה אוזן בגלריה אלפרד

הרשימה המשותפת // 19 ביולי 2018

לאפריקה העירונית ובחזרה בגלריה בבית האדריכל; תמר שפר ונאוה אוזן בגלריה מכון אלפרד; ירון אתר בגלריה רו ארט

נופים לשוניים מאפריקה ועד ירושלים בבית האדריכל

אתמול (רביעי 18.7) נפתחה בגלריה בבית האדריכל ביפו התערוכה ״שילוט רחוב – מכאן לאפריקה העירונית ובחזרה״. התערוכה מפגישה קורפוס ויזואלי עשיר של שלטי רחוב מערים באפריקה ובישראל, בוחנת את השילוט כתוצר של תהליכים היסטוריים ועכשוויים של ייצור המרחב, וכן את עולם הדימויים, התחושות והסמלים הנקשרים אליהם. בפתיחת התערוכה נערך ערב עיון תחת הכותרת ״נופים לשוניים בראייה פוליטית ותרבותית״, בהשתתפות מאיר מרגלית (מכון ון ליר, הקרייה האקדמית אונו) ואוצרי התערוכה, ליאורה ביגון (מכון טכנולוגי חולון) ואדריכל מישל בן־ארוס (מרכז יבנה בורדו ואוניברסיטת בר־אילן).

יובל סער 

ברזאוויל, קונגו בבית האדריכל. צילום: Baudouin Mouanda

קייפ טאון, דרום אפריקה בבית האדריכל. צילום: Frédéric Giraut

Plan B בגלריה אלפרד

שיח גלריה יתקיים בשבת הקרובה בשעה 12:00 בתערוכה המשותפת של תמר שפר ושל נאוה אוזן בגלריה אלפרד, Plan B (אוצרת: רוית הררי). שתי האמניות פועלות בטכניקות שונות: האחת אמנית וידאו והשנייה עובדת בחומר. אולם שתיהן פועלות כפסלות עמלניות – האחת בכלים דיגיטליים, והשנייה באמצעים ידניים. התוצאה היא מיצב מורכב, החולש על החלל, כולל החדר הפנימי המפתיע, שבו זולגות העבודות אלה לאלה. התערוכה היא שלב נוסף בעיסוקן המתמשך של האמניות ביצירת נופים מומצאים ופנטסטיים ככלי לביטוי תהליכים פסיכולוגיים וחברתיים, וכדרך לבטא את תובנותיהן על המציאות המשתנה סביב.

חגית פלג רותם

תמר שפר ונאוה אוזן בגלריה אלפרד

״נו ואקאנס״ ברו ארט

שקיעה, סקילה, התנגשות, נעיצה, נשימה, תאונה – תערוכת היחיד החדשה של ירון אתר בגלריה רו ארט מתעכבת על אירועים כאלה ומייצרת אותם כמצבים העשויים דימוי וחומר. שני פסלים, עבודת הצבה הנשענת על דימוי מודפס ושתי עבודות וידאו, מתכנסים יחד תחת הכותרת ״נו ואקאנס״ אין חופשה, אין מקום. את הסקילה מייצגת חבורת ילדים, בעבודת וידיאו שצולמה על חוף הים האגאי במונטנגרו. הצילום כמו מציץ מלמטה אל חבורת ילדים אוחזי חלוקי נחל, מתגודדים סביב אבנים לאור השמש במרדף אחר חרק גדול. צחוק והתרגשות סובבים סביב האפשרות למחוץ את הפולש. עבודת וידאו נוספת מביאה את העיסוק בחופש לנקודת קיצון. שני גברים נוהגים בכבישי מדבר, לצדדיהם מכוניות אחרות והרי הנגב. הנסיעה, כמו תמיד, משהה ומקפיאה את הזמן לכדי מרחב קולנועי. המפגש בין שני הנהגים הוא תאונה קשה, התרסקות, אבל גם שיא דרמטי, רגע קולנועי הרה אפשרויות.

חגית פלג רותם

ירון אתר ברו ארט

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden