כל מה שחשוב ויפה
אסף הינדן. ללא כותרת, נמרוד (ירושלים), 2018

מה קורה // אסף הינדן

אסף הינדן פגש בהמבורג את האמן הלבנוני ואליד ראאד לשיחה משמעותית. בימים אלה הוא מציג בתערוכה זוגית עם שרי הימלפרב בסדנאות האמנים בירושלים

מי?

אסף הינדן, בן 29, תל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווק פלוס אחיין.

מה בצלחת?

הכל, והרבה. תודה.

אסף הינדן: צילום דניאל ז׳קונט

מתוך תערוכה קו כחול בסדנאות האמנים בירושלים. צילומים: מ״ל

מתוך תערוכה קו כחול בסדנאות האמנים בירושלים

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

קודם כל, אני תמיד שמח לארח בסטודיו שלי בקריית המלאכה. בחודש הבא אציג תערוכת יחיד בשם ״לחות יחסית״, שתיפתח ב־20.9 בגלריה ״מקום לאמנות״. כרגע אני משתתף יחד עם שרי הימלפרב בתערוכה זוגית שאצרה גיל כהן, ״קו כחול״ בסדנאות האמנים בירושלים. התערוכה נולדה בעקבות הקמתו המתוכננת של קו הרכבת הקלה, שעתיד לעבור ברחוב עמק רפאים, במושבה הגרמנית בירושלים. הקמתו של הקו מאיימת לשנות את פני השטח של אחד מהאזורים האחרונים לשימור בירושלים.

התערוכה נסבה סביב הסוגייה, ומתייחסת להתערבות האדם במרקם העירוני באופן שמעצב מחדש את שיירי העבר. מדובר בסדרה של עבודות צילום הכוללות שער אלכסנדרוני בן 150 השנה, ארובות שאינן בשימוש ומודלים של מבני אב־טיפוס מהאזור. יש גם עבודת וידאו שבה נראה תושב ותיק של המושבה, שמיתווה התוכנית מעמיד את ביתו בסכנה (התערוכה מוצגת עד 12.10).

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

בזמן שהות אמן בהמבורג, הייתי בפתיחת תערוכה של האמן הלבנוני ואליד ראאד בגלריה Sfeir-Semler. לאחר שיח הגלריה, שבו נכחתי מתוך עניין בראאד, הוא שאל אותי מאיפה אני, וכשעניתי לו הוא הופתע לרגע, ואז המשכנו בשיחה ארוכה ומעניינת. זה היה מפגש מאוד משמעותי בעבורי, ובמבט לאחור אני מופתע שהעזתי והמשכתי מעבר ל״I really like your work״ (תודות לקצת אלכוהול).

מתוך תערוכת היחיד לחות יחסית, שתיפתח בחודש הבא

דויד, 2016

טריפטיך, 1928

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף אתה צריך כדי לממן אותו?

אני מעדיף להסתכל אל העתיד הקרוב. אני בהחלט רוצה לייצא את תערוכת היחיד הקרובה באופן אופטימלי. אני מודע לאילוצים כספיים ומתורגל לעבוד סביבם, אבל תמיד מוודא שאותם אילוצים לא יבואו על חשבון העבודות. יש כבר עיצוב לקטלוג וכותבות נהדרות שאני מתרגש מהן. כרגע עדיין אין תקציב, אבל יש מוטיבציה!

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לא תהיה כאן תשובה מגניבה ומיוחדת. אני בעד בגדים נקיים ופשוטים. הפריט האחרון שרכשתי הוא מכנס מ־COS, ואני בקושי לובש אותו כי יש לי נטיה להרוס דברים יקרים.


רוצים להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

גריד, 1907

ללא כותרת, נמרוד (ירושלים), 2018

ללא כותרת, דקלים, 2017

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden