כל מה שחשוב ויפה
שילה היקס, Comets. צילומים: Cristobal Zanartu

מגדלור של שילה היקס במגזין III יפו

פורטפוליו News: מגדלור, תערוכת יחיד של האמנית שילה היקס, תיפתח באוקטובר בשלוחה היפואית של מוזיאון מגזין III השבדי. אוצרת: כרמית גלילי

מגדלור, תערוכת היחיד של האמנית שילה היקס (Sheila Hicks) שתיפתח ב־11.10, תהיה התערוכה השנייה שתוצג בחלל היפואי של מגזין III מאז שנפתח בינואר 2018 כשלוחת קבע של המוזיאון. בתערוכה תוצג סדרת פסלים של היקס המתייחדים בצבעוניות עזה ובחומריות מגוונת, החל מסיבים טבעיים כמו פשתן וכותנה ועד חומרים שפותחו בטכניקות חדישות של מחקר תעשייתי.

היקס, אמנית אמריקאית בעלת שם בין־לאומי המתגוררת בפריז מאז שנות ה־60 של המאה ה־20, היא בעלת קריירה אמנותית החובקת שישה עשורים. היא נודעת בשימוש פורץ הדרך שלה בחומר ובצבע, ובעבודתה האמנותית הגדירה מחדש גבולות מדיומליים ואחרים. בראשית דרכה הושפעה מטקסטילים פרה־קולומביאנים ומאז לא פסקה לחדש, כשהעבודות עצמן – בצבעוניות עזה ובריבוי גוונים – משתנות ומתאימות את עצמן בכל פעם לסביבה שבה הן מוצבות.

שילה היקס, Comets

התערוכה תכלול שלושה מיצבים משמעותיים שיצרה היקס בשנים האחרונות. המרכזי שבהם, ״Saffron Sentinel״ (2017), הוא עבודה גדולת־מימדים התופסת שטח ניכר מחלל התצוגה; היא תוצב כך שאפשר יהיה לראותה מבעד לחלונות בשתי החזיתות של החלל, ביום ובלילה. במקור יצרה היקס את העבודה בעלת הנוכחות המסיבית הזו לתערוכה הרטרוספקטיבית שהציגה במרכז פומפידו בפריז בחורף של השנה החולפת. העבודה מורכבת מלמעלה מ־200 צרורות של פיגמנט טהור שלופפו לסיבים רופפים. אלו הוערמו על הרצפה עד לתקרה, בהעמדה המזמינה את קהל הצופים להתמסר לפנטזיית הצבע.

עוד יוצג בתערוכה ״Commets״ (2016–2018), תבליט פיסולי המורכב מפסלים מעוגלים במגוון צורות, צבעים ומרקמים. גרסה מוקדמת יותר של המקבץ הדרמטי הזה, שיהיה פרוס לאורכו של אחד הקירות העיקריים בחלל, הוצגה השנה במוזיאון לאמנות מודרנית בפריז. המיצב השלישי בתערוכה, ״Menhir״ (2016), ייתלה מתקרת החלל של מגזין III יפו, המתנשאת לגובה כפול. זהו עמוד רך העשוי מאגודות של חבלים הגולשים מטה אל הרצפה בפרץ מתנחשל, ליצירת טקסטורה נוזלית ואלגנטית.

שילה היקס, Saffron Sentinel

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden