כל מה שחשוב ויפה
שולי שוחט בגלריה BY5. צילום: מ״ל

הרשימה המשותפת // 23 באוגוסט 2018

קו המתאר העירוני בגלריה ביתא, עירית בראל בסן בגלריה P8, תערוכת מכירה בגלריה BY5

קו המתאר העירוני בגלריה ביתא

בתערוכה ״מתאר״ (אוצרת: אביטל נאור וכסלר) שנפתחה בשבוע שעבר בגלריה ביתא (יפו 155, ירושלים) אמיר תומשוב, אן דייץ׳, גילה מילר לפידות, הדר סייפן והדר פרי מתבוננים באופן שבו המרחב האורבני הופך לשפה חזותית. באיזה אופן הצורות המרכיבות את קו המתאר העירוני משמשות כמסמן של משהו אחר, וכיצד הצופה מזהה עיר גם כשהיא איננה נושא היצירה הישיר? האם זהו ההרגל של העין, האם הזיהוי המיידי מצביע שהצורות טעונות במשמעות של בית ומקום, או שמא של סכנה וניכור? ובאיזה אופן מארגנות היצירות את מרחב הגלריה כהד לרחוב המתגלה מבעד לחלונות הגדולים, האם כתפאורה של עיר שבה הצופה הוא מעין שחקן או ״משוטט״ או שמא כמרחב פנימי רגשי.

יובל סער

גילה מילר לפידות בגלריה ביתא. צילום: רן ארדה


עירית בראל בסן בגלריה P8

בתערוכה ״זנבו הארוך של האדם״ (אוצרת: עדיה פורת), שמוצגת בימים אלו בגלריה P8 (הפטיש 1, תל אביב), בוחנת עירית בראל בסן באמצעות מדיומים שונים כמו פיסול, ציור, טקסט או וידאו-ארט את מושג היופי. בסן שואלת מדוע אנו מייחסים לצורה ערך שאינו קיים או שאינו נובע ממנה בהכרח, וזאת על אף היכולת האנושית להפריד בין המראה של הדבר לבין הדבר עצמו. היא רואה בנטייה של האדם להכביד על עצמו, כדי להפגין יופי, כשירות ועוצמה, דחף קמאי בלתי נשלט, ומבחינתה האדם אינו בוחר אם להכביד, אלא כיצד לעשות זאת. בניגוד ליופי הסימטרי והאלוהי המתואר על ידי הפילוסופים הקלאסיים, בראל בסן מציגה אוביקטים ודימויים סוריאליסטיים היברידיים, שאפשר לראות בהם הצעה לסוג של יופי הטמון באי שלמות. בהווייה החלקית והמקוטעת קיימת אפשרות לחופש, חמלה, לחיבור ייחודי ולהתבוננות מסוג חדש.

יובל סער

עירית בראל בסן


חיי מדף בגלריה BY5

חיי מדף, תערוכת המכירה של גלריה BY5 (בר יוחאי 5, תל אביב), ,יפתח הערב בשעה 18:00. ביריד ישתתפו למעלה מ־20 אמנים שיציגו עבודות מתחום הקרמיקה והאמנויות: פיסול, קרמיקה שימושית, תכשיטים מנייר ותכשיטי קרמיקה, הדפסים, שרפרפים מקרמיקה ועוד. נעילה: 25.8

יובל סער

שולי שוחט בגלריה BY5. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden