כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל
אסף אלקלעי. צילומים: מ״ל

אסף אלקלעי זוכה פרס אילנה אלוביק - בצלאל למצוינות באמנות 2018

פורטפוליו News: ד״ר יוג׳ין אלוביק ומשפחתו בשיתוף האקדמיה בצלאל, הכריזו על הענקת פרס אילנה אלוביק לשנת 2018 על סך 7,000$ לאמן אסף אלקלעי

אסף אלקלעי הוא הזוכה בפרס אילנה אלוביק לשנת 2018. אלקלעי הוא בוגר תכנית ההוראה המשולבת לבצלאל והאוניברסיטה העברית (2014), בוגר בהצטיינות לימודי תואר ראשון במחלקה לצילום בבצלאל (2014) ובוגר בהצטיינות בלימודי תואר שני באמנויות בבצלאל (2017). עבודותיו הוצגו במוזיאון תל אביב, במוזיאון ישראל, בארסנל פולין, בלנזרהאוס איטליה, בסותב׳יס אנגליה ועוד.

אסף אלקלעי. סליל, 2017

אסף אלקלעי. חדר, 2016

חברי ועדת השיפוט השנה היו אלי פטל, ראש המחלקה לאמנות, שכיהן כראש הוועדה; נציגת הציבור, נגה דוידסון; דוד עדיקא, ראש המחלקה לצילום בבצלאל; יוחאי אברהמי ואבי סבח. בנימוקי הזכייה לפרס נכתב שבמהלך תקופת לימודיו גיבש אלקלעי שפה ייחודית בעלת יכולת תנועה מדיומלית, המתכתבת בצורה מדויקת עם תכני עבודתו ומייצרת הלימה בין המדיום לבין המהות שבה הוא עוסק. ביצירתו מבנים, מהלכים, דימויים ופעולות המתקיימות מחוץ לזמן הלינארי הרגיל, השגור והמוכר, בעלות תפיסות מסורתיות, ולצידן שימוש בטכניקות חדשות והתערבויות אדריכליות. שאיפותיו של אלקלעי בתקופה הקרובה הן להמשיך ולפתח את התחום החברתי והחינוך לאמנות שאליהם נמשך עוד בתקופת לימודיו בבצלאל, לצד עבודת סטודיו מעמיקה המשתקפת בתערוכות בארץ ובעולם.

מטרת הפרס, על סך $7ֿ,000, היא לקידום ועידוד אמנים, בוגרי בצלאל, לזכרה של אילנה אלוביק, שנפטרה בשנת 2006 לאחר התמודדות עם מחלת הסרטן. אלוביק הקדישה את חייה לאמנות, ויצרה במדיומים שונים – בהם ציור, קרמיקה, זכוכית וצורפות. עם היוודע לה דבר מחלתה החלה אלוביק לעסוק באופן כמעט בלעדי ביצירתה. השנה הגישו מועמדות 57 בוגרים ובוגרות בצלאל.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden