כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מיכה קירשנר, טובה׳לה בגלריה על הצוק

הרשימה המשותפת // 27 בספטמבר 2018

הילידים של ג׳סי כהן במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון; טבע עירוני במוזיאון האדם והחי ברמת גן; אמנות הניקיון בגלריה על הצוק בנתניה

אנחנו ילידים במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון

ממצאים ארכיאולוגיים מתקופת הברונזה שמקורם בשכונת ג׳סי כהן והתגלו במחסני עירית חולון, יוצגו לראשונה בתערוכה ״אנחנו ילידים״ שתיפתח הערב במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, ויזכו לשיחזור, פרשנויות והקשרים אמנותיים עכשוויים שיצר האמן תמיר ארליך תוך שיתוף עם מגוון קבוצות מהקהילה של ג׳סי כהן. התערוכה היא חלק מפרויקט מוזיאון ג׳סי כהן השלם, שפועל במרכז מאז 2016, הוקם על ידי האמנים אפי ואמיר ומופעל ביחד עם צוות של תושבים מהשכונה. המוזיאון הוא פרויקט מתמשך שמטרתו לתעד את ההיסטוריה של שכונת ג׳סי כהן ולהציע פרשנויות והקשרים אמנותיים עכשוויים להיסטוריה זו. הפרויקט והתערוכה ״אנחנו ילידים״ מרחיב את ההיסטוריה של השכונה עד לתקופת הברונזה ומציע אפשרויות חדשות לתפיסת המקום על ידי התושבים ועל ידי האורחים שיבקרו בתערוכה. קהל הצופים יוזמן לקחת חלק ולחשוף את הממצאים המשוחזרים וכך להתנסות בפעולת הארכיאולוג. אוצר: אייל דנון, מנהל המרכז לאמנות דיגיטלית; אוצרת ארכיאולוגיה: גלית ליטני.

יובל סער

אתר החפירה בג'סי כהן 1965, צילום: יריב שפירא. במרכז לאמנות דיגיטלית

גילת אורקין, בגלריה על הצוק (באדיבות האמנית)

הסבון בכה מאוד בגלריה על הצוק בנתניה

עד כמה הניקיון והלכלוך מעסיקים את החברה הישראלית בכלל ואת האמנות הישראלית העכשווית בפרט? על שאלה זו מתכוונים לענות כ־25 אמנים ואמניות בתערוכה הנושאת את השם המחייב ״הסבון בכה מאוד״, שאצר גיא מורג צפלביץ׳ בהזמנת עיריית נתניה בגלריה על הצוק בנתניה. בתערוכה שתיפתח מחר (ו׳, 28.9) ״הניקיון נותן לנו מקום לשנות ולחדש, לנקות את המגירות. אך בעוד שפעולת הניקוי בעבור רבים היא עיסוק תרפויטי ואפילו קיומי, לאחרים היא עשויה לגרום חלחלה מעצם המחשבה עליה. כך או כך, בניקיון יש גם משהו המזכיר את יצירת האמנות. הגוף פועל בעזרת תנועות וחומרים, ויוצר משהו שלא היה קודם – כמו בריקוד, פיסול וציור״, כותב מורג צפלביץ׳.

בין המשתתפים: ג׳ניפר אבסירה, ורד אהרונוביץ׳, גילת אורקין, שי אזולאי, ורדי בוברוב, נועה גרוס, אביב גרינברג, ענבל הופמן, אריק וייס, חביתוש(באדיבות הטלוויזיה החינוכית הישראלית), אירית חמו, מרים כבסה, ענבל מארי כהן, קובי לוי, אנה מירקין, אסתר נאור, ורד נסים, אורן פישר, חן צרפתי, זויה צ׳רקסקי, שולה קובו, אולגה קונדינה, מיכה קירשנר, מורן קליגר, רונן רז, דינה שנהב, קרן שפילשר.

סיור גלריה בתערוכה ביום ששי, 19.10 בשעה 10.30. נעילה ביום שבת ה־17.11.

חגית פלג רותם

עירית דרוב במוזיאון האדם והחי

טבע עירוני הולך ונעלם במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן

מפגש מקרי עם נקבת תן בפארק הירקון, הוביל את הצלמת עירית דרוב לעקוב אחרי משפחות התנים ובמקביל אחרי מגוון המינים בפארק. כשהרגישה בשינויים ובהרס הטבע ובעקבותיו בפגיעה בבעלי החיים, כולל חשד להרעלה מכוונת, הפכה לפעילה וללוחמת סביבתית. פארק הירקון עבר – ועובר באחרונה – שינויים מרחיקי לכת וביניהם בנייה מוגברת, גיזומים, כיסוחים, כריתת עצים, הפקעת שטחים ציבוריים לטובת אירועים פרטיים, בניית שבילי אופניים, ייבוש שטחי ביצה, זיהומים במים, דיג בלתי חוקי, אשפה ואף אוטוסטרדה מתוכננת. כל אלו מתועדים על ידי דרוב בתערוכה ״פארק הירקון – טבע עירוני הולך ונעלם״, שתיפתח הערב במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן (אוצרת: אסתי פרקל).

יובל סער

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden