כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

עתר גבע. צילום: טל בדרק

מה קורה // עתר גבע

עתר גבע חולם להקים תוכנית ארוכת טווח שתשלב מדע, אמנות וחינוך. בינתיים הוא עושה את זה בעבודת היום־יום ומציג בתערוכה ״סביבת עבודה״ בגלריה זוזו בעמק חפר

מי?

עתר גבע, בן 43, גר בעין שמר ופועל בעיקר באיזור פרדס חנה־כרכור ובתל אביב (שם אני מלמד בגימנסיה הרצליה או מגיע כשיש אירוע או תערוכה).
פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

18 שנה בזוגיות נהדרת + 3 ילדים.

מה בצלחת?

אוכלים הכל, די בסטנדרט. אוהבים פשוט, חביתה, סלט טרי.

עתר גבע. בין ציור לפיסול (צילומים: מ״ל)

אני מצייר כשהקנבס שוכב על הרצפה, ומשתמש בכמויות צבע גדולות. אני עובד מהר, נותן לצבעים מסוגים שונים להתערבב ומניח לקומפוזיציה להתרחש ולהפתיע אותי

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בגלריה זוזו בעמק חפר אני מציג כמה עבודות, בתערוכה הקבוצתית ״סביבת עבודה״ (אוצר: יוסי וסיד). העבודות מייצגות את תהליך העבודה שלי, שמשלב ציור ופיסול: אני מצייר כשהקנבס שוכב על הרצפה, ומשתמש בכמויות צבע גדולות. אני עובד מהר, נותן לצבעים מסוגים שונים להתערבב ומניח לקומפוזיציה להתרחש ולהפתיע אותי.

חוץ מזה אני מציג בגלריה גבעון, ויש להם עבודות שלי באוסף. אצל נעמי (גבעון) ונורית (וולף) קיבלתי הזדמנות נהדרת במהלך השנים האחרונות, להציג סגנון ציור מופשט, שכולל ניסיון לאבד צורה ולמצוא אותה מחדש. כך אני נמנע מלהפוך למכונה ולעבוד על אוטומט.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

יאיר גרבוז היה המורה שלי בשנה א׳ במדרשה. הוא סלל לי שפה, ולימד אותי לחשוב, לנשום ולשקוק אמנות. כל שיעור איתו היה חווייה, השראה ומופע סטנדאפ של שעה ועשר דקות.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף אתה צריך כדי לממן אותו?

״ארטפטפת – אירוע, אמנות, מחקר״: תכנית לשלב לאורך זמן בין מדע, אמנות וחינוך באמצעות חוקרים משני התחומים – אמנים חוקרים ומדענים חוקרים. לפני חודשיים הפקנו אירוע פיילוט, שהיה מוצלח בצורה בלתי רגילה. על מנת להגשים את החלום על באמת אני צריך סכום של חצי מיליון שקלים, ואז אוכל לאפשר מרווח כל כך חיוני וחסר הן למדע והן לאמנות בארץ, מרווח של מחקר אמיתי ונטול פניות.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

חולצה מכופתרת ונהדרת בבזאר של דלהי, כשהצגתי שם בתערוכה.


רוצים להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@byfar.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden