כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

סיורים לביאנלה בוונציה 2019: שנחיה בזמנים מעניינים

פורטפוליו Tours: סיורים לביאנלה לאמנות בוונציה - החל מחודש מאי 2019 > תוכנית מיוחדת בהדרכת העיתונאית חגית פלג רותם. אוצר הביאנלה, ראלף רוגוף: בעידן של פייק ניוז ועובדות אלטרנטיביות לאמנות יש תפקיד חברתי

סיורים לביאנלה ה־58 לאמנות בוונציה

הביאנלה תיפתח ב־11 במאי ותימשך עד 24 בנובמבר 2019. הסיורים הראשונים יתקיימו החל מ־15 במאי.

אוצר הביאנלה הנבחר לשנה זו הוא ראלף רוגוף, מנהלה של גלריה הייוורד בלונדון – מוסד תרבות ציבורי רדיקלי וחדשני. רוגוף העניק לביאנלה את הכותרת האירונית ״שתחיו בזמנים מעניינים״ והסביר את בחירתו: ״בעידן דיגיטלי, שבו פייק ניוז ו׳עובדות אלטרנטיביות׳ מזהמים את השיח הפוליטי וזורעים חוסר אמון, התערוכה תדגיש את הגישה שלפיה לאמנות יש תפקיד חברתי ויצירות אמנות נועדו הן לספק הנאה תרבותית ואסתטית והן לקדם חשיבה ביקורתית״.

סיורי מאי 2019:

יום ד׳ 15.5.19 – שבת 18.5.19 / מקומות אחרונים /
יום א׳ 19.5.19 – יום ד׳ 22.5.19
יום ה׳ 23.5.19 – יום א׳ 26.5.19 / הסיור מלא /

סיורי ספטמבר 2019

יום ה׳ 5.9.19 – יום א׳ 8.9.19
יום ה׳ 12.9.19 – יום ש׳ 14.9.19 / קבוצה סגורה /

ונציה + מילאנו

יום א' 15.9.19 – יום א' 22.9.19

מועדי הסיורים באוקטובר ונובמבר יפורסמו בהמשך.
ניתן לתאם סיורים פרטיים בתאריכים המתאימים לכם.

את הסיורים עורכת ומדריכה חגית פלג רותם, עיתונאית ומומחית לתרבות חזותית, עורכת האמנות של מגזין פורטפוליו. כל סיור הוא תוכנית אצורה היטב, מעין סמינר מרוכז באמנות עכשווית, הנטוע בהוויה הייחודית של ונציה – בתנועה המתנהלת על המים, בארמונות הרנסנסיים המתפוררים ובמבוך הסמטאות של העיר. נבקר בביאנלה על חלקיה הרשמיים והנסתרים; בתערוכות נבחרות במוזיאונים ובאתרים המפתיעים והמעניינים ביותר ברחבי העיר. ניפגש עם אמנים ואוצרים, עם אוכל מקומי ומנהגים מרתקים בעיר שחוברה לה יחדיו מאלפי איים קטנטנים.

מספר המשתתפים מוגבל עד 15, הארגון פרטי והיחס אישי.
הסיורים מתוכננים לארבעה ימים ומותאמים למועדי טיסות ישירות של אל על, אך תוכלו לשלב טיסות על פי בחירתכם. 

לפרטים והזמנת מקום: 052-3423221/ hagitpr@gmail.com

הארסנלה במבט על. צילום: Andrea Avezzù Courtesy La Biennale di Venezia

כבכל שנה תכלול הביאנלה תערוכה מרכזית בינלאומית ותערוכות של אמנים המייצגים עשרות מדינות בעולם. את ישראל תייצג השנה איה בן רון בליווי האוצר אבי לובין, שעל פי המעט הידוע בשלב זה בכוונתה להפוך את הביתן הישראלי למעין בית חולים שדה לטיפול ברעות חולות – נושא ההולם גם את התמה המובילה של הביאנלה.

יש המזהים את ונציה עם מסכות הקרנבל, יש שחושבים על הגונדולות ועל צריחי הכנסיות וזוכרים את העיר המוזרה כמלכודת תיירים. אבל זו לא ונציה של הביאנלה לאמנות. בתקופת הביאנלה, לאורך חצי שנה, העיר כולה הופכת למוזיאון פתוח ורחב ידיים. אמנות עכשווית נכנסת לארמונות, לכנסיות ולמחסני מכס שהפכו למוזיאונים. הביאנלה ה־58 לאמנות תיפתח ב־11.5 ותימשך עד 24.11. ובמאה ה־21 גם מסורת שהחלה לפני 130 שנה יודעת שהיא צריכה לחדש ולרגש, להפתיע בכל פעם מחדש, כדי שלא לאבד את מקומה כאירוע האמנות החשוב בעולם.


לקריאת כל הכתבות על הביאנלה – לחצו כאן

לקריאה נוספת

סיורים לביאנלה בוונציה - מגזין פורטפוליו

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden