כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

עבודה של לורנצו קווין בארסנלה

סיורים לביאנלה בוונציה 2019: שנחיה בזמנים מעניינים

פורטפוליו Tours: סיורים לביאנלה לאמנות בוונציה - תוכנית מיוחדת בהדרכת העיתונאית חגית פלג רותם. אוצר הביאנלה, ראלף רוגוף: בעידן של פייק ניוז ועובדות אלטרנטיביות לאמנות יש תפקיד חברתי

סיורים לביאנלה ה־58 לאמנות בוונציה

הביאנלה, אירוע הפסגה של עולם האמנות, נפתחה ב־11 במאי ותימשך עד 24 בנובמבר 2019. אוצר הביאנלה הנבחר לשנה זו, ראלף רוגוף, העניק לה את הכותרת האירונית ״שתחיו בזמנים מעניינים״ והסביר: ״בעידן דיגיטלי, שבו פייק ניוז ו׳עובדות אלטרנטיביות׳ מזהמים את השיח הפוליטי וזורעים חוסר אמון, התערוכה תדגיש את הגישה שלפיה לאמנות יש תפקיד חברתי ויצירות אמנות נועדו הן לספק הנאה תרבותית ואסתטית והן לקדם חשיבה ביקורתית״.

שינויי אקלים מהירים, טכנולוגיה מואצת, פליטים ונדידת המונים, מלחמות וסכנת חיים, ייאוש ותחושת אפסות, שלטון מטורלל – אלה הם חלק מהנושאים המעסיקים את האמנים משתתפי הביאנלה. לצידם מככבים החיפוש אחר אינטימיות והגדרה עצמית, שאלות של ג'נדר, דימוי גוף, קבלת הפגמים (שלנו ושל אחרים), אלימות ושחיתות והשחתה, והחרדה מפניהן.

הרצאתה של חגית פלג רותם אמנות בזמנים מעניינים: ביום שישי 21.6, בשעה 12:00, במסגרת קתדרה במוזיאון ארץ ישראל. הרצאות נוספות על הביאנלה יפורסמו בהמשך הקיץ.

שלושה סיורים ראשונים התקיימו בחודש מאי. הסיורים הבאים בסתיו 2019:

סיורי ספטמבר 2019

יום ב׳ 2.9 – יום ד׳ 4.9 / קבוצה פרטית /
יום ה׳ 5.9 – יום א׳ 8.9 / הסיור מלא /
יום ה' 19.9 – יום א׳ 22.9
יום ב' 23.9 – יום ה׳ 26.9

סיורי אוקטובר 2019

יום ה׳ 3.10 – יום א׳ 6.10
יום ב׳ 7.10 – יום ה׳ 10.10 (כיפור)
יום ו׳ 11.10 – יום ב׳ 14.10 
(סוכות)

סיורי נובמבר 2019

יום ד' 31.10 – שבת 2.11 / קבוצה פרטית /
יום א' 3.11 – יום ד' 6.11
יום ה' 7.11 – יום א' 10.11

לפרטים והזמנת מקום: 052-3423221/ hagitpr@gmail.com

*הטיסה חזרה ביום המחרת

את הסיורים עורכת ומדריכה חגית פלג רותם, עיתונאית ומומחית לתרבות חזותית, עורכת האמנות של מגזין פורטפוליו. כל סיור הוא תוכנית אצורה היטב, מעין סמינר מרוכז באמנות עכשווית, הנטוע בהוויה הייחודית של ונציה – בתנועה המתנהלת על המים, בארמונות הרנסנסיים המתפוררים ובמבוך הסמטאות של העיר. נבקר בביאנלה על חלקיה הרשמיים והנסתרים; בתערוכות נבחרות במוזיאונים ובאתרים המפתיעים והמעניינים ביותר ברחבי העיר. ניפגש עם אמנים ואוצרים, עם אוכל מקומי ומנהגים מרתקים בעיר שחוברה לה יחדיו מאלפי איים קטנטנים.

  • מספר המשתתפים מוגבל עד 15, הארגון פרטי והיחס אישי. 
  • הסיורים מתוכננים לארבעה ימים ומותאמים למועדי טיסות ישירות של אל על, אך תוכלו לשלב טיסות על פי בחירתכם. 
  • ניתן לתאם סיורים פרטיים בתאריכים המתאימים לכם.

לפרטים והזמנת מקום: 052-3423221/ hagitpr@gmail.com

הארסנלה במבט על. צילום: Andrea Avezzù Courtesy La Biennale di Venezia

ליטא. צילום: Andrea Avezzù

אופרה על חוף הים בביתן של ליטא, זוכה אריה הזהב 2019

הפיליפינים. צילום: Italo Rondinella

גאנה, איברהים מהאמה. צילום: Italo Rondinella

כבכל שנה הביאנלה כוללת תערוכה מרכזית בינלאומית ותערוכות של אמנים המייצגים עשרות מדינות בעולם. את ישראל מייצגת השנה איה בן רון בליווי האוצר אבי לובין. בן רון הפכה את הביתן הישראלי לבית חולים שדה לטיפול ברעות חולות – נושא ההולם גם את התמה המובילה של הביאנלה.

יש המזהים את ונציה עם מסכות הקרנבל, יש שחושבים על הגונדולות ועל צריחי הכנסיות וזוכרים את העיר המוזרה כמלכודת תיירים. אבל זו לא ונציה של הביאנלה לאמנות. בתקופת הביאנלה, לאורך חצי שנה, העיר כולה הופכת למוזיאון פתוח ורחב ידיים. אמנות עכשווית נכנסת לארמונות, לכנסיות ולמחסני מכס שהפכו למוזיאונים. במאה ה־21 גם מסורת שהחלה לפני 130 שנה יודעת שהיא צריכה לחדש ולרגש, להפתיע בכל פעם מחדש, כדי שלא לאבד את מקומה כאירוע האמנות החשוב בעולם.


לקריאת כל הכתבות על הביאנלה – לחצו כאן

סיורים לביאנלה בוונציה - מגזין פורטפוליו

x סגירה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden