כל מה שחשוב ויפה
רחל בסוק, המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, בצלאל. צילומים: פלורה דבורה

פוקס הום בשיתוף פעולה עם המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל

פורטפוליו News: דביר בן־טל, רחל בסוק ואלעד גרוזובסקי מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, זכו במלגת לימודים בזכות מערכות כלים לקינוחים שעיצבו, במסגרת קורס מיוחד שהתקיים בשיתוף רשת FOX HOME. תוצרי כל הסטודנטים מוצגים בתערוכה בקניון רמת אביב

16 סטודנטים מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית של בצלאל עיצבו מערכות כלים לקינוחים, במסגרת קורס שהתקיים בשיתוף רשת פוקס הום. הסטודנטים המצטיינים של הקורס ״עושים כלים״ יקבלו מענק כספי ועבודות של סטודנטים נוספים יזכו לככב בקולקציות עתידיות של הרשת. למקום הראשון הגיע דביר בן־טל שעיצב כלים נערמים. למקום שני הגיעה רחל בסוק שעיצבה כוסות גלידה מפורצלן וכוסות אספרסו ותחתיות חרוטות בהתאם למסורת בני המנשה. למקום שלישי הגיע אלעד גרוזובסקי שעיצב קערית בצבעוניות פירותית מפורצלן. התוצאות מוצגות בתערוכה שמתקיימת בסמוך לחנות פוקס הום בקניון רמת אביב עד יום חמישי 11.10.

דביר בן טל

אלעד גרוזובסקי

עירית אבא, מנחת הפרויקט וד״ר ערן ארליך, ראש המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, הפגישו את הסטודנטים עם הצוות הבכיר של הנהלת הרשת. טליה פורת, מנכ״לית פוקס הום, ועומרית גזית קניון, סמנכ״לית פיתוח ועיצוב של הרשת, ליוו את התהליך הלימודי, אפיינו את המותג והציגו את הפעילות המסחרית – כיצד הרשת מצליחה לייצר כלים שהם פרקטיים, מסחריים ומעוצבים כאחד – וקיימו פרזנטציה בנושא הצגת המוצרים בחנות וכיצד נכון להנגיש את המוצרים למבקרי החנויות. הסטודנטים הונחו לעצב כלים כשהדגש ניתן לעיצוב מוצרים שיהיו בעלי אמירה עיצובית ובו זמנית פונקציונליים, פרקטיים ונוחים לכיס מבחינת תמחור.

״עברנו ביחד מסע מרתק ומוצלח ואני בטוחה שכולנו יוצאים עם סל כלים מחודש ומשודרג להמשך הדרך״, אמרה גזית קניון. ״כחברה מובילה בתחום זו חובתנו לקדם את היצירה המקומית המקורית ולתרום לעידוד ולפיתוח המוחות הצעירים המקומיים ולהעניק להם במה לפעול ולעסוק בענף״.

״המהלך שפיתחנו יחדיו הוא חלק מתפיסה הרואה במפגש של הסטודנטים עם המציאות המקצועית״, הוסיף ארליך, ״הזדמנות להבין כיצד בנויים תהליכים בתעשייה ולא רק באקדמיה, וכיצד נכון לפעול במציאות זו. פיתוח פרויקטים קרמים הוא תהליך מורכב ודורש הבנה עיצובית וחומרית עמוקה כדי שבסופו של תהליך יהיה מוצר שהוא גם מיוחד, גם יפה, גם שימושי וגם נכון מבחינת תהליך הייצור שלו. מעבר לעובדה שחלק מהעיצובים נבחרו על ידי פוקס הום לייצור סדרתי, שזו הזדמנות שמעט מעצבים זוכים להם, הסטודנטים קיבלו הזדמנות שבעתיד תסייע להם לפתוח דלתות נוספות בעולם העיצוב״.

משתתפים: קרולין אייל בורשטיין, סוף אלון, מור אמגר, צפנת בוהדנה, דביר בן־טל, רחל בסוק, אלעד גרוזובסקי, ענב דוידוב, מורן לי יקיר, דגנית מרמרל, נטע פרבר, נעם קלומק, מעיין קרמר.

מור אמגר

סוף אלון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden