כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

משה מילנר, נוף חיפה. אוסף התצלומים הלאומי, לשכת העיתונות הממשלתית

קול קורא: הרס, בניה ומה שבינהם

פורטפוליו News: קול קורא לתערוכה במוזיאון העיר חיפה בנושא הרס, בנייה ומה שבינהם - אדריכלות (חיפאית) עכשווית בעידן ההפרטה. מועד אחרון לשליחת עבודות: 1.11

מוזיאון העיר חיפה מזמים יוצרות ויוצרים להציע יצירות אמנות לתערוכה חדשה שתפתח במוזיאון בשנת 2019, בשיתוף עם מוזיאון העיר של דיסלדורף. האדריכלות העירונית מייצגת שכבות של תקופות ומרקמים היסטוריים, ואיתן מגוון של סגנונות, חומרים, פעילויות ותרבויות. בכל תקופה קמה בנייה חדשה, בדרך כלל על חשבון הרס הקיים, בין אם שטחי נוף טבעי ובין אם בנייה קודמת.

הבניה העכשווית בחיפה כוללת מצד אחד שכונות חדשות בשטחים ריקים, ומאידך מגורים חדשים שנבנים על הרס מרקמים של שיכונים ציבוריים דלילים או עתירי צמחיה, או על ידי עיבוי והגדלת מבנים קיימים בהליך תמ״א 38. בניה חדשה זו באה לרוב על חשבון ביטול הפרופורציות הקיימות, החזית המבנית והמעטפת הירוקה, והיא כוללת גם מבני ציבור ומבנים מסחריים, שהוקמו באתרים שמייצגים את תרבויות הבנייה ההיסטוריות: העות׳מאנית, הטמפלרית, הבריטית והישראלית.

המוזיאון מזמין יוצרים ואמנים לשלוח עבודות המתייחסות לאדריכלות העכשווית, מנקודות ראות מגוונות ובעלות אמירה ערכית. אמירה שתתייחס למפגש בין חדש לישן, ובין הבנייה החדשה לזו ההיסטורית, תוך התייחסות לעולם הערכים שמכילה הבניה החדשה, ממדיה, האסתטיקה שלה ויחסה לקיים.

אפשר לשלוח עבודות קיימות ועבודות שנוצרו במיוחד לתערוכה עד תאריך 1.11.2018, לכתובת המייל curator@hcm.org.il. על הפניה לכלול: תיאור קצר של העבודה (עד חצי עמוד), תיעוד העבודה – וידאו/ תמונות, מפרט טכני, פרטי יצירת קשר. את החומרים יש לשלוח בקובץ אחד של PDF.

ועדה מקצועית מטעם המוזיאון תבחר את העבודות המתאימות לפי שיקול דעת חבריה. המוזיאון אינו מתחייב למספר מסויים, או בכלל, של עבודות שיוזמנו להציג בתערוכה.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden