כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

אביטל כנעני בתערוכה ״רגל אחת בים״. צילום: דנה לב לבנת

מה קורה // אביטל כנעני

בתערוכה ״רגל אחת בים״ בלובי - מקום לאמנותאביטל כנעני מציגה מיצב של רישומים ליריים שכמו עלו מהים. היא חולמת על פרויקט גדול שיביא את פסליה ורישומיה לשיא חדש

מי?

אביטל כנעני, הסבתי לארבעים לפני שבוע. Midlife! גרה בשפירא, תל אביב. שכונה כייפית, שכונתית ומעורבבת.
אתר, instagram ,Facebook

סטטוס זוגי?

בזוגיות פלוס ילדה בת שלוש בקרוב. להסתכל על ילדים מציירים זה אחד הדברים המשמחים בעולם.

מה בצלחת?

אוכלת הכל, ירקות ופחמימות מתוקות זה החולשה.

אביטל כנעני. צילומים: יובל חי

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

תערוכת יחיד ״רגל אחת בים״ שאצרה אלפא חיימוב מוצגת כרגע בלובי – מקום לאמנות (ארלוזרוב 6, ת״א עד 3.11). זהו אינסטליישן של רישומים שמתגנב אל החלל בלי לגעת בקירות. אלו רישומים תת־מימיים מזמן לא ידוע. חלקי גוף וחלקים בלתי מזוהים צפים ושוקעים בחלל הנייר. הפיסול והרישום מתחלפים, כמו תמיד אצלי, כאן הרישומים שטים אל תוך הלובי. הנייר הפך לחומר חי בחלל המייצר סאונד תחתי, מימי ומרוחק.

הלובי שכשמו כן הוא, הוא מקום מיוחד, מבין מקומות התצוגה היחידים בעיר שהים מורגש בהם. אנשים הולכים וחוזרים לים מול חלון הראווה שלו לאורך כל היום. הייחודיות הזו הניעה אותי לתגובה. הלובי משמש כחלון תצוגה שהתערוכה כולה נצפית מחלון הכניסה ומתקשרת עם ההולכים והשבים. ניסיתי לשוות למיצב הזה תכונה של גל שמגיע ונעלם כלעומת שבא, נענה לרצונה של הרוח. מתבלבל אם הוא רוצה להיות הפנים או החוץ.

לרוב אני מציגה פיסול, בעוד שהרישום הוא ההתמסרות הטוטאלית מבחינתי. הוא אינטימי, מדיטטיבי, דורש ריכוז ונוכחות ברגע, וכמובן, לא דורש אף אחד מלבדך. עם השנים, יש לי עניין שהתערוכות יהיו גדולות יותר, עם פחות דברים בתוכן. אחרי תערוכת יחיד בסין ותערוכת יחיד מוזיאלית במשכן לאמנות בעין חרוד, שבה הצגתי רק פיסול, הרישום עכשיו הגיע לבדו, והפך לפיסול.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

משתדלת לשהות הרבה בטבע. אלוהים עשה עבודה טובה. מעבר לכך, לפני עשור בערך פגשתי את מרינה אברמוביץ. היא סוג של חוט להט. מאז המחשבות שלי על הקיום שלי כאמנית תמיד משוחחות גם איתה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף את צריכה כדי לממן אותו?

הפרויקט הבא הוא הצבה גדולת ממדים שתיקח את הפרוייקטים האחרונים שלי צעד אחד קדימה. 70 אלף שקל יספיקו, ומוזיאון טוב.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית? 

הזמנת אונליין הגדולה שהזמנתי עם חברה מיוניקלו ומעולם לא הגיעה…

 


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@byfar.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

 

תגובה אחת

  1. סמדר שינדלר

    העבודות התערוכה ואופן ההצבה פשוט נפלאים! עבודות מרגשות נוגעות בצורה וברגש ראשוני אך אינטלגנטי ומודע לעצמו כך שנוצר רטט. אופן ההצבה מאפשר לרטט הזה גם לנוע וחלל התצוגה כמו חובק אותו ואפשר לנשום, להציץ על הים – ולרגע קט הכל מושלם!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden