כל מה שחשוב ויפה
עמרי קרן לפידות, Reflecting Art

עמרי קרן לפידות: Reflecting Art


פורטפוליו Promotion: תערוכת יחיד לעמרי קרן לפידות, Reflecting Art
, תיפתח מחר (18.10) בגלריה ע״ש מורל דרפלר של המחלקה לצילום, המרכז האקדמי ויצו חיפה. אוצרת: ענת גטניו

התערוכה הפותחת את עונת התערוכות תשע״ט 2018/19 בגלריה ע״ש מורל דרפלר לצילום, מביאה אל החזית את פעולת הצילום ואת נוכחותו של הצלם ביצירה. אלה מקבלים בסדרה – שחלק קטן ממנה מוצג בתערוכה – מהלך חוזר של השתקפות והכפלה.

עמרי קרן לפידות, בוגר המחלקה לצילום של ויצו חיפה, מצלם מזה שנים בתערוכות המוצגות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם. גוף עבודותיו החל בהיותו סטודנט מתוך צורך פונקציונלי לתעד ולשמור יצירות אמנות שראה בתערוכות לצרכי לימודים. הטלפון הנייד היה פתרון נגיש ויעיל הן כמצלמה והן כארכיון. בשלב מסוים הבחין קרן לפידות בהשתקפויות חוזרות ונשנות של דמותו בעבודות המצולמות. בהתחלה נראו אלה כהפרעה אך בהמשך הפכו למעין משחק בין דמותו, דמות הצלם, לבין האוביקט המצולם (יצירת אמנות כזו או אחרת). המצלמה (הטלפון הנייד) הפכה לאוביקט נוכח בכל אחת מן העבודות. בנקודה זו הפך התהליך מעניין פונקציונלי לתחביב משחקי, ובהמשך הצטבר והפך לגוף עבודות המתמשך עד היום.

העבודות המוצגות בתערוכה זו נבחרו מתוך מאות דימויים שהצטברו במהלך השנים והפכו למעין ארכיון מטופל ומעט פארודי של תולדות האמנות והצילום, דרך פרספקטיבה אישית של צורך אמנות מזירת אמנות פריפריאלית. ברוב הצילומים, ההשתקפות נטמעת ברפרודוקציה ומערערת את המציאות. האם זהו תיעוד או יצירה בפני עצמה? תוך כדי תהליך נוספו שיקולים חדשים: היכן תופיע דמותו? איזה דיאלוג יווצר בינה לבין הדימוי המצולם? כיצד ואיך להתערב ביצירה אחרת של אמן או אמנית? ניכר בעבודות ששאלות אמנותיות הנוגעות לקומפוזיציה, אור וצבע נלקחו בחשבון במהלך הזמן כמו גם הפרספקטיבה של המרחב המשתקף אף הוא בתוך הדימוי המצולם. עמדת המתעד ועמדת היוצר נמהלות זו בזו, והפעם באופן גלוי ומוצהר.

קרן לפידות, בוגר בהצטיינות יתרה של המחלקה לצילום במרכז האקדמי ויצו חיפה. הציג בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. השתתף בתכניות שהות אמן (רזידנסי) בגלריה ״האגף״ בחיפה וב״רדליין״, מעבדה לאמנות בבאר שבע. מתגורר בחצרים נשוי+2. מורה ומרצה לצילום במגוון מסגרות.

נעילה: 16.11

*כוכבית מייצגת שדות חובה

';
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden