כל מה שחשוב ויפה
אופירה שפיץ בתערוכה גבול בבית מיכל

הרשימה המשותפת // 18.10.2018

תערוכת גבול בבית מיכל ברחובות; תצוגת אופנה של סטודיו 6B לתמיכה בהחלמה מסרטן; מדריך מאוייר להיכרויות ברשת בכולי עלמא

קו גבול בגלריה בבית מיכל

בתערוכה קו גבול, שנפתחה אתמול (יום ד', 17.10) בגלריה 10 בבית מיכל שברחובות, האוצרת כרמית בלומנזון מציגה שש בוגרות טריות של בתי הספר לאמנות בארץ – מור גל ממכללת אורנים; מיכל אדלר וסוהא תרתיר מהמדרשה; איראדה ג׳ומעה משנקר; וסימה לנדא ואופירה שפיץ ממנשר – המתמודדות כל אחת בדרכה האישית והאותנטית עם סוגיות של גדרות והגדרות, גבולות ותחומים. ריבוי המרכיבים הסיפוריים, התרבותיים והחומריים לצד נקודות מבט שונות וייחודיות מעבירים תמונה מרובדת ומסקרנת. גבול הוא קו הפרדה מלאכותי שעליו הכריז האדם במרחבים הגיאוגרפיים הטבעיים בהם הוא פועל וחי. זוהי תופעה תרבותית־מדינית בעלת השפעה רבה על אורח חיי הפרט ועל יחסו לזולתו שמעבר לקו הגבול. גדר נועדה להקשות על מעבר בני אדם ובעלי חיים, לתחום ולסמן את הגבול בין המרחבים הנפרדים. באפשרותה לחצוץ בין שני עולמות ולהסתיר את האחד מפני השני, אך גם להוות חומת מגן השומרת על הנמצא בתחומה. המרחב הגלובלי, כזירה מרחבית ותרבותית אוניברסלית, הוא מרחב המאפשר ניידות, חופש התנהלות, חופש למידה וידע יחד עם הרחבת החוויה האנושית האישית. אולם מאז ימי בראשית, חומות ומחסומים ממשיים ווירטואליים, המתמקדים בהגדרות ובגדרות – מצמצמים ומגבילים את המרחב. העבודות בתערוכה מתייחסות למרחב תָחוּם פיזית או מטאפורית, ונותנות פרשנות וביטוי למתח שבין צמיחה והתחדשות מול הגבלה וצמצום, דינמיקה ורעננות מול הפחתה, התאיינות וסופניות.

חגית פלג רותם

איראדה ג'ומעה בבית מיכל

6B בטוקהאוס. מעצבת שרית עוז, צילום: לימור יערי,

6B בטוקהאוס. מעצבת מנו גרשטיינקורן, צילום: לימור יערי

6B על שטיח ורוד בטוקהאוס

30 נשים מחלימות מסרטן השד יצעדו בתצוגת אופנה על גבי שטיח ורוד ביום ראשון 21.10 בשעה 20:00 בטוקהאוס תל אביב (יריד המזרח נמל תל אביב: ביתן 12 נמל ת״א, על גדות נחל הירקון). הן ילבשו מערכות לבוש שעיצבו 30 מעצבות צעירות, בוגרות המחלקה לעיצוב אופנה של סטודיו 6B, תוך התחשבות בצרכים הייחודיים שהגדירו ובהשראת הסיפור האישי שלהן. לדוגמה: שמלה עם פתח לצינוריות נקזים שאחרי ניתוח, בגד ים המכסה את הצלקת, חלוק בית חולים מעוצב ופונקציונאלי עם כיס פנימי לצינוריות, חלוק קימונו מעוצב עם כיסים פנימיים שמיועד ללבישה מחוץ לכותלי בית החולים ועוד.  

יובל סער

תמר אפרת ונעה אילן בכולי עלמא

#נעיםלהכיר בכולי עלמא

ביום שני 22.10 יציגו תמר אפרת ונעה אילן בכולי עלמא בתל אביב, ולמשך חמישה ימים, פרויקט משותף שעוסק בעולם ההכרויות האינטרנטי. הפרויקט כולל הודעות שהתקבלו באפליקציות היכרויות שונות שאיירה אילן. את האיורים הן מעלות לעמוד האינסטגרם של הפרויקט, העונה לשם @naim_lehakir, ביחד עם ההאשטאג #נעיםלהכיר. הרעיון לפרויקט נולד משיחות בין השתיים על הקושי בלמצוא בן זוג ב״עולם החדש״, ויחד הן החליטו ליצור פרויקט שיעלה את המודעות והשיח בנושא. ״כיצד אפשר לפרש ההודעות? איך נחליט האם הבחור מצחיק ושנון, ציני, או אולי בכלל סוטה קריפי?״, הן שואלות. ״יש כמויות מטורפות של אנשים בעולם הווירטואלי הזה ולא פעם קורה שבחור או בחורה מקבלים הודעה, ומחליטים להתעלם ממנה״. כך, כל אחד מהאיורים מתאר הודעה שנשלחה באחת מאפליקציות ההיכרויות. הן בחרו את ההודעות המעניינות ביותר, אלו שגורמות להרים גבה, אולי לחיוך והסמקה, להלם או בחילה, או פשוט לתהייה.

יובל סער

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden