כל מה שחשוב ויפה
טליה הופמן מתוך ״חלקי פנים״, פרפורמנס בשיתוף מוראד חסן. צילום: דן בן ארי

מה קורה // טליה הופמן

טליה הופמן מתגעגעת לשיחות עם אורי קצנשטיין, חולמת על פנסיה מוקדמת לחופי הים התיכון עם המון אורחים ובינתיים מציגה את תערוכת היחיד ״גויאבה״ - שמשלבת טעם, ריח, וידיאו ושיח, בחלל של מעמותה בבית הנסן בירושלים

מי?

טליה הופמן, 39, גרה בשכונת שפירא. מלמדת בבית הספר לאמנות של אוניברסיטת חיפה, שם עשיתי תואר שני באמנות. בשלוש שנים האחרונות אני דוקטורנטית בתכנית הבינלאומית של מחקר עם ודרך אמנות באוניברסיטת ליידן בהולנד.
אתר

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם עפרי עומר 12 שנים.

גויאבה. צילום: רני מונצז׳

שמה. צילום: רני מונצז׳

מה בצלחת?

אוכלת־כל אבל מאד בררנית, בעיקר בטעם ומקור חומרי הגלם. לרוב מעדיפה להכין לבד או לאכול ב״חוות צוק״, איתם אני גם מטבחת כבר עשור. בשנים האחרונות הם גם השותפים הקולינריים האמיצים שלי בכל עבודות הפרפורמנס שאני עושה, שמערבות אוכל והזנה.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

עד אמצע נובמבר ניתן לראות את תערוכת היחיד שלי ״גויאבה״ במרכז לאמנות ומחקר מעמותה בבית הנסן בירושלים. ״גויאבה״ היא פלטפורמה לפעולות אמנות שבוחנות את האפשרות לפתוח את המזרח התיכון לתנועה, ומתרגלות דימיון פוליטי דרך סרטים, פרפורמנס, פעולות השתתפותיות ומחקר. מתחילת דרכי האמנותית מעמותה וקבוצת סלה־מנקה משתפים איתי פעולה ומלווים את העשייה האמנותית שלי, ולכן החללים התת קרקעיים של מעמותה בבית הנסן הופכים בתערוכה למקום מבטחים, שבו מתקיימות עבודות שעשיתי במסגרת הפלטפורמה.

התערוכה היא מרחב חיים לפלטפורמה ומלבד שלושה סרטים קצרים, ארכיון רדיו ואסופת ריחות – כמעט בכל ימי הפתיחה של התערוכה אני נמצאת שם כדי לקיים אותה: פעם בשבוע אני מפיקה ריחות, בימים אחרים יש שידורי רדיו בלייב מהאולפן בתוך התערוכה ובימים נוספים מתכנסת קבוצת לימוד. אפשר להתעדכן בהתרחשויות בפייסבוק של מעמותה. מה שהכי כדאי זה לבוא לתערוכה עם זמן לשהות ולהשתהות בה.

צילום מהפקת ריח בתערוכה״ גויאבה״, מעמותה. צילום: שחר בן נון

קרב יום. צילום: רני מונצז׳

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

במקום מפורסם מעדיפה לדבר על פגישה עם אמן חשוב לי ולמרחב האמנותי כאן. אורי קצנשטיין שהכרתי כמורה ומנחה בתואר השני באוניברסיטת חיפה, ומאז הפך לחבר ושותף לעבודה יקר ואהוב. אורי נפטר במפתיע לפני כמעט חודשיים. כל מפגש איתו היה שיחה ייחודית ומתגלגלת בתוך העולמות ששפתנו יצרה יחד.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף את צריכה כדי לממן אותו?

פרויקט החלומות שלי הוא פנסיה מוקדמת על אחד מחופי אגן הים התיכון. כמות הכסף תלויה בכמה אורחים ירצו לבוא לבקר ומספר החדרים בבית שאצטרך לשם כך.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לשמחתי רק עפרי קונה בגדים בבית 🙂


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden