כל מה שחשוב ויפה
יניב עמר. צילום: אחיקם בן יוסף

מה קורה // יניב עמר

יניב עמר רוצה להשתלט על מגדל הקריה בתל אביב, ולאצור בו תערוכת מיצב מתמשכת, רבת משתתפים ומשתתפות שתפעל לפחות שלוש שנים. בימים אלו הוא מציג את התערוכה טרקלין במוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים, כחלק מפסטיבל מנופים

מי?

יניב עמר, בן 31 מרמת גן.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם ארנון ברעם מזה שבע שנים.

מה בצלחת?

Omnivore / אוכל כול, מכין הכול, מגדל הכול, אבל אז השכנים התלוננו ואמרו לי שזה לא הגיוני לגדל תרנגולות במרכז רמת גן. 

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלו אני מציג תערוכה בשם טרקלין במוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים, כחלק מפסטיבל מנופים. את התערוכה אצרו רינת אדלשטיין ולי־היא שולוב, והיא תוצג עד 25.11. אני פועל זמני של מרחב מסוים, עובד במדיום מיצב ופיסול תלויי מקום, בנויים מחומרי הגלם של המקום, מנסה להעלות שאלות על המקום, על העבר והעתיד שלו, על התפקיד שהיה/יש לו בזהות שלנו, ועל השקרים שצריך לספר כדי לכסות על מחדלי האמת.

טרקלין, המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים. צילומים: קירה קלצקי

בעבודה ״חנה לנד״ שהוצגה במבנה הנטוש של בית יד שרה (פרויקט זום 2016) האמנית לימור תמיר ואני ניסינו לחשוף את האמת על המקום דרך הגזמה, עומס, או שקר לבן, בתוך חברה שלא רוצה להכיר או להיזכר באמת שלה. בחודש הקרוב אתחיל לעבוד על תערוכה חדשה שעתידה להיות מוצגת במרץ 2019 בתל חורבות בגבול עם עזה. דבר ראשון אישורים אחרונים ועוד איזה שבוע מילואים, אחר כך אתחיל לטפטף פרטים. 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

אני מעדיף לראות תערוכות לא כחלק מאירועי הפתיחה, בשקט ובלי הרבה קהל. לכן אני בדרך כלל לא רואה אמנים, רק את עבודותיהם. כשהייתי בן 12 קניתי לאבא שלי ספר על אדריכלות של יונתן מונג׳ק. לפני חודשיים יונתן ואירית זוגתו ישבו אצלי בסטודיו ואכלו לי את הראש. התאהבתי. 

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף אתה צריך כדי לממן אותו?

עם פינויו ״הקרוב״ של מחנה יצחק רבין (הקריה), להשתלט על מגדל מרגנית המפואר (אדריכל אלי פירסט) ולאצור בו תערוכת מיצב מתמשכת, רבת משתתפים ומשתתפות שתפעל לפחות שלוש שנים. מלגת מחקר, סיווג בטחוני, ומיליון עד שני מיליון ש״ח. 

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אני לא קונה בגדים, מוצא אותם בדרך כלל על הספסל ברחוב קריניצי ברמת גן, ומת להכיר את זה שזורק אותם אחת לחודשיים כבר כמה שנים טובות.


רוצים להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

3 תגובות על הכתבה

 1. אלון

  מדהים הבחור הזה!
  עוקב אחריו כבר כמה שנים ונהנה מהעבודות שלו כל פעם מחדש

 2. אלון

  מדהים הבחור הזה!
  אני עוקב אחרי העבודות שלו כבר כמה שנים ונדהם כל פעם מחדש

 3. לה מורס

  אגדה מהלכת. איש מוכשר ואמן יוצא דופן ,כל עבודותיו הן ישירות מלב היצירתיות הפועמת בו ,ובהמשך ישיר למציאות עם פתח אפשרות מפתה לעולם הדמיון שלו. מדהים.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden