כל מה שחשוב ויפה
לארי אברמסון מתוך התערוכה סידורי בטחון, בגלריה סקלאר־לוי. צילום: אבי חי

הרשימה המשותפת // 8.11.2018

סידורי בטחון בגלריה סקלאר־לוי, אמן בוחר אמן במכללת ספיר, המעיל של אוסקר ויילד והשמלה של וירג׳יניה וולף במשכנות שאננים, נועה יפה בגלריה רו־ארט

סידורי בטחון בגלריה סקלאר־לוי

התערוכה ״סידורי בטחון״, שתיפתח בשבת (10.11) בגלריה סקלאר־לוי במודיעין, מבקשת לשרטט קווי מתאר למנגנונים שונים ופעולות שונות של סדר וארגון הקשורים ליצירת סביבה בטוחה. העבודות בתערוכה פורשות אפשרויות לחוויה של מושג הבטחון דרך הדיכוטומיה שהוא נושא והמתח הטמון בו: כשם שהגנה מצביעה על נוכחות האיום; כשם שבנייה מצביעה כבר על קריסתו העתידית של המבנה, וכשם שביצור מצביע על המתקפה שקרתה או על זו שבדרך; כך מושג הבטחון מצביע על היפוכו, זה הממתין כבר בצילו ומאיים על אי אפשרות התממשותו. על רקע מרחבים דמיוניים וקונקרטיים של סכנה אורבת, נגלים דרך הדימויים בתערוכה מנגנונים של סדר וארגון המוצאים ביטוי דרך אוסף פעולות הכורך בתוכו גם את קריסתו האפשרית. משתתפים: לארי אברמסון, גלעד אפרת, יעל אפרתי, יאיר ברק, מלי דה קאלו, זאק חכמון, הדר סייפן, רון עמיר, חיימי פניכל, רועי קופר; אוצרת: שירלי וגנר.

לארי אברמסון מתוך התערוכה סידורי בטחון, בגלריה סקלאר־לוי. צילום: אבי חי

ג׳וזף דדון במכללת ספיר

אמן בוחר אמן במכללת ספיר

בית הספר לאמנות במכללת ספיר פותח את השנה החדשה ואת הגלריה המחודשת שלו בתערוכת ״אמן בוחר אמן״. בתערוכה יוצגו יצירות שבחרו תשעה אמנים בוגרי בית הספר לאמנות של המכללה ותושבי אזור הדרום. האמנים, חלקם מרצים במכללה, בחרו כל אחד יצירה או אמן משמעותיים בעבורם. העבודות, האמניות והאמנים והסיפורים מאחורי הבחירות נוגעים בקשרים אישיים, ילדות משותפת, סוגיות אסתטיות, עיסוקים משותפים, קשרים רגשיים, השפעות  אמנותיות חשיבה זהה ועוד. רשימת האמנים שבחרו ואלה שנבחרו להציג בתערוכה החדשה: אייל אסולין בחר את ג׳וזף דדון, זיוה ילין בחרה את סופי ברזון מקאי, אנה דן בחרה את אווה שלו, נדין בר נוי בחרה את גילה ספיר, בסמה חוטי בחרה את חאדר ושאח, דנה הראל בחרה את דב אור נר, לירז אנקר לוי בחרה את קובי הראל, גלדיס פישביין בחרה את עפרה וולף, איה כהן בחרה את נעה מירנץ אגמי.

המעיל של אוסקר ויילד, השמלה של וירג׳יניה וולף

למה וירג׳יניה וולף חזרה וכתבה על כובעים? מה אפשר ללמוד מחיבתו של אוסקר ויילד למלבושים? על השמלה של אנה קארנינה, הנעליים של מאדאם בובארי ושאר סופרים וסופרות מלבישים ודמויות מולבשות. ד״ר יערה שחורי, סופרת ועורכת, אורחת בתכנית הרזידנסי של משכנות שאננים בסתיו 2018, תשוחח ביום רביעי (14.11) בשעה 19:30 עם מעצבת האופנה דורין פרנקפורט על אופנה בהשראה ספרותית, הבגד כזהות וכמטאפורה והתפר שבין טקסט לטקסטיל. באירוע, בהנחיית מגיש ״כאן תרבות״ גואל פינטו, יוקרנו קטעים מסרטים ידועים שעובדו לפי ספרים.
כרטיסים באתר משכנות שאננים

דורין פרנקפורט. צילום: אריק סולטן

נועה יפה בגלריה רו־ארט. צילום: מ״ל

נועה יפה בגלריה רו־ארט

״מאחרי המרחק – מרחק״, תערוכת יחיד של נועה יפה, תיפתח הערב (8.11) בגלריה רו־ארט בתל אביב (אוצרת: לאה אביר). בתערוכה מוצגות עבודות חדשות הממשיכות את עיסוקה של יפה בתנאי ההופעה של הדימוי ובתנאי הייצור שלו. הפעם, בעוד כל עבודה מייצרת יקום חזותי עצמאי, בעל חוקי התממשות והתפרקות משלו, כל אחת מהעבודות גם נושאת תפקיד בתוך הסביבה השלמה שהיא התערוכה. באמצעות בניה מחדש של החלל, צביעתו וכיסויו, התערוכה בכללותה הופכת לעבודה בפני עצמה. העבודות בתערוכה מתורגמות בחושים לצורות וחומרים המגדירים יחד מקום: ברזל, חול, שמים – הרים, אופק ומרחק. הן מערבות גיאומטריה, טופוגרפיה, גוף וחפצים יום־יומיים. כך לדוגמה, צורתו של הר מהדהדת בעבודות שונות דרך גוף ונוף, ואילו עבודה אחרת מפסלת השתקפות מראה של מרחב ביתי והופכת את הקרוב למכפלה נוספת של מרחק.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden