כל מה שחשוב ויפה
ענת מרטקוביץ׳. צילום: מ״ל

מה קורה // ענת, מרטקוביץ׳

במסגרת שבוע האיור ענת מרטקוביץ׳ חוגגת בתערוכה מעכת את אהבתה לדברים מעוכים שהיא מוצאת ברחוב. במקביל היא משיקה את הספר ״שלוש רגליים, עין אחת וחצי זנב״, שמציג חיות בעלות מום גופני, ״מושלמות ואהובות כמו שהן״

מי?

ענת מרטקוביץ׳, 32, על הקו של חיפה – תל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

זוג חתולים.

מה בצלחת?

קלישאה של חנות טבע: לחם מחמצת, טחינה אורגנית משומשום שנאסף על ידי בתולים עעוורים מעבר להרי האופל. חולמת על קנקנים של תה ומאפים קטנים מקמח כוסמין מוגשים בשלוש קומות.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלו אני מציגה תערוכת יחיד תחת הכותרת מעכת בגלריית החדר בתדר, במסגרת שבוע האיור. בנוסף לכך, ביון חמישי (22.11) יש לי השקת ספר אמנית בשיתוף עם סטודיו בעלי המלאכה, בהפקה משותפת עם סטודיו חוויאג׳, בסטודיו בעלי המלאכה. שני הפרויקטים הם פרויקטים שאני עובדת עליהם כבר בערך שנתיים, וזה מאוד משמח שהם מגיעים לכדי סיכום.

״מעכת״ היא תערוכה שכל כולה חוגגת את אהבתי לדברים מעוכים שאני מוצאת ברחוב – קופסאות סיגריות, שקיות ופחיות – והיא מציגה הן את האוביקטים עצמם והן איורים שלהם מודפסים בדפוס רשת. הספר, ששמו ״שלוש רגליים, עין אחת וחצי זנב״, מתאר באיור ובחמשירים חיות שחלקן הכרתי מלפני כן וחלקן איתרתי במיוחד בעבור הפרוייקט והן בעלות מום גופני כלשהו, אבל הן מושלמות ואהובות כמו שהן. ביניהן: בוז׳ה החתולה החירשת של סטודיו בעלי המלאכה, ואיימי, כלבת הפיטבול שהיתה מתארחת בחנות יד שניה שאהבתי במונטיפיורי.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

בקיץ האחרון פגשתי את ניק קייב האמן האמריקאי (לא המוזיקאי). אני כותבת עליו את התזה שלי בתואר השני ללימודי תרבות. פגשתי אותו מאוד בקצרה בסוף פרפורמנס שלו שבאתי לחזות, היה מביך והוא היה חמוד מאוד ומושך מאוד. אנשים הצטלמו איתו כאילו הוא רוק־סטאר וזה היה מאוד משונה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף את צריכה כדי לממן אותו?

כרגע פרויקט החלומות הוא הפרויקט הבא שאני מתעתדת להתחיל אותו: ספר מאוייר בעבודה משותפת עם הבסטי שלי, היית׳ם חאדד, שאנחנו עובדים ביחד כבר זמן רב. הסיפור הוא פרי המצאתנו, ובחלומי אנחנו מאיירים את הספר ומדפיסים אותו בטכניקת בלט, ואז הופכים אותו לסרט. אז זה חלום רב שלבי. מעולם לא ניסיתי לתקצב סרט, אבל אני חושבת שזה בטח מגיע לפחות לאיזה מיליון אחד?

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

טופ נצנצים מנומר בחנות היד שניה שהיא מערת הקסמים ״הכל בגרוש״ בהדר.


רוצות להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden