כל מה שחשוב ויפה
שבוע האיור 2018. איור: ענת ורשבסקי

מועדון תרבות / שבוע האיור 2018

ענת ורשבסקי על המיתוג של שבוע האיור 2018, שנפתח ביום חמישי האחרון ברחבי העיר תל־אביב-יפו עם 50 תערוכות ועשרות סדנאות, סיורים ומפגשים עם מאיירים

הבריף

איורים לתדמית שבוע האיור 2018 של תל־אביב-יפו. הבריף היה מאוד פתוח לפרשנות, עם כמה עקרונות חשובים: שיהיה שמח וססגוני, לא עגמומי, שיהיה פשוט ומושך, ושיהיה שונה ממה שנעשה שנים הקודמות (להורדת עותק PDF של המפה).

ההשראה

קשה לי לומר מהי ההשראה בפרויקט הזה, כי העבודה עליו הייתה די אינטואיטיבית. כמובן שאני מושפעת מאמנים ומאיירים שונים כל חיי, אבל הפעם פשוט לקחתי טוש שחור והתחלתי לצייר יצורים משונים. זה משהו שאני עושה מאז שאני קטנה, אז סוף־סוף זה מצא מקום והפך למשהו ממשי שמתפרסם. לגבי בחירת הנושא או הקונספט, לא רציתי לצייר את המבנים המוכרים והמונומנטים המפורסמים של תל־אביב ויפו, אז חשבתי איך בכל זאת זה יהיה תל־אביבי והבנתי שזה מה שזה ולכן זה מתאים! איור לשם האיור, חופש, שמחה, הומור וצבע.

תחנת אוטובוס


פני פרסום


חזית מפת שבוע האיור

התהליך

ממש בהתחלה, כששלחתי כיוונים ראשונים, ניסיתי לעשות משהו עם קולאז׳ וכל מני דברים כאלה, אבל מהר מאוד הבנו שזה פחות זורם. ואז פשוט התחלתי לצייר בלי לחשוב יותר מדי. ציירתי כל מני רעיונות מצחיקים ויצורים שונים על ניירות גדולים, ואחר כך חשבתי על קומפוזיציות בהתאם לצרכי הפרסום הנדרשים. כל איור ציירתי בחתיכה אחת, בטוש שחור, בקומפוזיציה שתכננתי בהתאם לצרכים. הצביעה התבצעה בפוטושופ והמיתוג הכלל התבסס על הטיפוגרפיה והמיתוג של הגריד העירוני המוכר של עיריית תל־אביב-יפו.

איור ועיצוב טובים

התשובה תלויה במטרה. במקרה הזה עליהם להיות קודם כל מאוד מושכים וקריאים. פשוטים אבל רעננים ויוצאי דופן. והומור כמובן. לא לקחת יותר מדי ברצינות…

תהליך העבודה

הסקיצות שנשארו מאחור

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. עמרי

    מקסים, חדש, מושך שונה וייחודי.
    כיף

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden