כל מה שחשוב ויפה
שאדי עבד. צילום: עמיר צוק

החממה של מפעל הפיס: התפרסמה רשימת מעצבי האופנה במחזור הרביעי של הפרויקט

פורטפוליו News: פרויקט התמיכה של מפעל הפיס במעצבי אופנה צעירים יוצא לדרך בפעם הרביעית. שבעה מעצבים/מותגים צעירים יזכו להנחיה מקצועית וסיוע כלכלי בגובה 120 אלף שקלים, ויציגו קולקציה ייעודית במסגרת שבוע האופנה תל אביב 2019

מפעל הפיס ממשיך לתמוך במעצבי אופנה ישראלים ומקדם את פרויקט ״חממת מפעל הפיס לאופנה״, זו השנה הרביעית ברציפות. במסגרת הפרויקט מפעל הפיס הזמין מעצבי אופנה צעירים – בעלי ניסיון כמעצבי אופנה של לפחות שנתיים ועד עשר שנים – להגיש הצעות לעיצוב קולקציית הלבשה חדשה, הכוללת לפחות עשר מערכות לבוש. הוועדה שבחרה את המעצבים שנבחרו לפרויקט מנתה את ששון קדם, נעמה חסין, קלודט זורע, יעל שנברגר, מוטי רייף, דוד עדיקא ומיכל צ׳יטיאט.

כל המעצבים נדרשו להציג קונספט עקרוני ותהליך עבודה מגובש שמעיד על פוטנציאל. השנה נבחרו קים דרור, בעלת קימקה סטודיו; שירלי לסרי, בעלת המותג ״פטי פואה״; מיכל ירסאנש מנגיסטו; שאדי עבד; ערן צמח ושרה אנשין, בעלי המותג KAETE DAN; שירן ראובן, בעלת המותג mamo; וענר שבח, בעל המותג aner 5777.

קים דרור. צילום: ליאור והדס

״אנחנו רואים שהמעצבים שהשתתפו במחזורים הראשונים של חממת מפעל הפיס לאופנה עובדים, מצליחים ומנהלים נכון את העסק שלהם״, אומר מוטי רייף, מפיק שבוע האופנה של תל אביב וחבר בוועדה האמנותית של חממת מפעל הפיס לאופנה. ״יש הרבה מאוד כישרונות בארץ, חשוב שהם יקבלו את הכלים הנכונים, וזה אחד הדברים החשובים ביותר שפרויקט החממה מעניק להם״. מעצב האופנה ששון קדם, חבר בוועדה האמנותית של חממת מפעל הפיס לאופנה, מוסיף: ״החממה היא מתנה, קודם כל בעבורנו המעצבים, שאנחנו נותנים בכזאת אהדה וכבוד למעצבים שרוצים וזקוקים למנטוריות שלנו. החיים בחממה הם צמר גפן, אבל אחר כך יש את חובת ההוכחה. ושם אנחנו נהיה איתם יד ביד״.

פרויקט החממה של מפעל הפיס נחשב להצלחה גדולה וחלק מהמעצבים שזכו בשנים עברו אף הוזמנו להציג בתערוכות מובילות בחו״ל. מבין המשתתפים בתוכנית בפעמים הקודמות אפשר למנות מספר מעצבים בולטים, ובין היתר את טלי קושניר, שחר אבנט, ענת משולם ודור חן – Holyland Civilians, אלירן נרגסי, גל שנפלד – Mews, נדב רוזנברג – Northern Star, ניר ורותם גואטה – Hannah, תמר לוית ויען לוי – האחים מוסלין, ואת דפנה פילוסוף, נועה גור ונוי גוז – TRES.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden