כל מה שחשוב ויפה
בכח הזרוע. צילום: Sergeev Dima

שימו שמן: חנוכה־פסט 2018 בבית הנסן

פורטפוליו Promotion: התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי של בצלאל מזמינה את הקהל לחגיגת חנוכה ביום חמישי ה־6.12, בחצר בית הנסן, עם המעצב־אמן גיא קניגשטיין

מקום מושבה של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בצלאל בבית הנסן ייחודי לא רק בשל הקסם שלו אלא גם בזכות האפשרויות שהוא מציע ליצירת שיתופי פעולה וחיזוק הקשר עם הקהילה. ארוע חנוכה של התכנית ״שימו שמן״ הוא קרנבל קטן, שנועד לחגוג עיצוב, לשבור את השגרה ולהתחבר למקום המיוחד שאנו שוהים בו ולקהילה סביבנו.

השנה נארח את גיא קניגשטיין, מעצב־אמן ופרפורמר העוסק במעברים שבין יצרנות ליצירה, בין האישי לפוליטי ובין חפץ לפעולה, לערב חנוכה ברוח המרד ובהשראת מופעי התנגדות וביטויי מחאה. במסגרת הארוע נקים מפעל שי לחג שיורכב מ״פס ייצור״, על פי פרוייקטים שהציעו הסטודנטים – כל פרויקט הוא מעין סדנא או מחלקה במפעל, בה יושם דגש פרפורמטיבי על תהליך העיצוב והייצור של מרכיב בערכת השי וחלוקתו.

Bloody Business. חותכי סופגניות לריטואל חנוכה אלטרנטיבי. צילום: גיא קניגשטיין

Bloody Business. חותכי סופגניות לריטואל חנוכה אלטרנטיבי. צילום: גיא קניגשטיין

פתיחת תהליך היצירה והצגתו בפני הקהל גם הן קריאת תיגר על מוסכמות הייצור הנחבא וסופיות המוצר. זהו האירוע השלישי בסדרת אירועי החנוכה של התכנית, שהם חגיגה של אור, אש תנועה וסיבוב. הפעם לצד האלמנטים המאפיינים את החג, נשים דגש על גמישות ונכונות להתמודד עם הבלתי צפוי, נזמין רוח מרד, חבלה והשתתפות חיצונית.

סטודנטים משתתפים: אביגיל רוביני, עומרי פישר, בילי רגב, נועה אילן, ענת גלזר, נעמה שפרינץ, אלון חלמיש, נמרוד אזולאי, מרווה מור, יוסוף רגבי, פאדי אבו רוקייה, ושירה גלאון.

הערב יפתח ב־17:30 בהרצאה מאת שראון פז, ראש מסלול עיצוב וטכנולוגיה, בנושא ״מה בין חוויות מאירות וניסויים מרדניים?״. פעילות פסי ייצור והדלקת חנוכיה טכנולוגית ברחבת בור המים שבחצר בית הנסן תתקיים בין השעות 18:15־20:30.

בכח הזרוע. צילום: Sergeev Dima

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden