כל מה שחשוב ויפה
טל ניסים בגלריה אינדי

הרשימה המשותפת // 30.11.2018

חואני מוקמל בגלריה פריסקופ; טל ניסים בגלריה אינדי; פואד אגבריה וראמי גבארין בגלריה בקיבוץ מחניים

שעות ומעגלים בגלריה פריסקופ

בתערוכה ״שעות ומעגלים״, בגלריה פריסקופמציגה חואני מקמל מבחר עבודות חדשות בטכניקה של ריקמה חופשית על נייר, שנעשו במהלך השנתיים האחרונות בהנחייתו ואוצרותו של ישעיהו איש גבאי. מקמל חוקרת את יחסי הגומלין שבין האובייקט הגדול והשלם לבין מרכיביו הקטנים והנפרדים, ומזמינה את הצופה להצטרף למסעה בארצות הצבע והחומר, החוברים יחדיו למסכת שמצד אחד היא רוויה ודשנה ומצד שני דקה ובלתי נתפסת. שלוש הקבוצות של העבודות מובדלות זו מזו על ידי סדרי גודל, דבר המאפשר דרגות וזוויות שונות של מפגש צפייה וחוויה. את עולמה היוצר היא בונה משילוב של מסורות שבטיות עתיקות יומין עם זרמים חדשניים בתחום העיצוב והאמנות.

נעילה: 8.12

חואני מוקמל בפריסקופ. צילום: רן ארדה

חואני מוקמל בפריסקופ. צילום: רן ארדה

טל ניסים באינדי

בתערוכה ״בצל זכוכית״ בגלריה אינדי טל ניסים מציג עבודות חדשות. ניסים עוסק בפירוק והבניה מחדש באמצעות מניפולציות דיגיטליות, אך הפעם נוגעות עבודותיו בניסיון להגדיר את זהותו האישית. דרך דימויים של הרס וחורבן, שבהם נמזגות זהויות קולקטיביות ופרטיות, מעלה ניסים שאלות על היסטוריה, תרבות, מגדר, מקום, והאופן שבו אלה מבנים ומקבעים את הזהות האישית.

נעילה: 15.12

טל ניסים בגלריה אינדי

פואד אגבריה וראמי גבארין בקיבוץ מחניים

פואד אגבריה וראמי גבארין, מורה ותלמיד, מציגים זה לצד זה בשתי תערוכות יחיד שייפתחו בשבת (1.12 בשעה 11:30) בגלריה בקיבוץ מחניים שבגליל. אגבריה, בוגר בצלאל, מציג ציורים בתערוכה ״קצב לא סדיר״. עבודתו נובעת מזכרונות ילדותו בכפר מוסמוס ומחוויות ההתבגרות וההתפכחות, קשיי השייכות והסתירות הפנימיות שהוא חווה כערבי בישראל. ״בתקופת הלימודים בבצלאל, עבודותיי עסקו בפירוק והרכבה מחדש, ׳ללכלך ולנקות׳, כשם שבילדותי נהגתי לפרק את צעצועיי כדי לשוב ולהרכיבם מחדש. בעבודה ׳מחסום׳ מתואר חייל מכוון רובה אל אדם ערבי ומצווה עליו לפשוט את בגדיו. ציור זה הוא עדות לחוויה אישית שחוויתי כאשר למדתי בבצלאל וגרתי בסביבות ירושלים, ומדי יום ביומו נאלצתי לעבור במחסומים״.

גבארין, הצעיר ממנו, מצא בציור ובצבע כמפלט ממכאובי מחלה כרונית, שממנה הוא סובל מיום היוולדו ומגבילה את כל אורח חייו ויכולתו להשתלב בחברה ובעבודה. בעידודם של מוריו, אגבאריה וסעיד אבו שקרה, האוצר הראשי של הגלריה באום אל פחם, הציור של גבארין הלך והשתכלל. בתערוכה ״קופסת החלומות״ הוא מציג עבודות אידיליות ורגישות, רוחשות אהבה לסובביו.

נעילה: 5.1.19

פואד אגבאריה בגלריה בקיבוץ מחניים

ראמי גבארין בגלריה בקיבוץ מחניים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. דינה רפפורט

    הגלריה פתוחה בכל יום למעט יום ד'
    בימים א' ו ה' מ 10:00 עד 18:00
    בימים ב' ג' ו שישי ושבת מ 10:00 עד 13:00

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden