כל מה שחשוב ויפה
צילום מסך מתוך אתר הביתן הישראלי העתידי למילאנו 2019

קול קורא לביתן ישראלי בשבוע העיצוב של מילאנו 2019

פורטפוליו News: המעצב דן מוקטל יאצור ביתן ישראלי בשבוע העיצוב של מילאנו, שיתקיים באפריל 2019, במסגרת  ביתן של עיצוב אסייאתי, שיציג עיצוב מסין, יפן, תאילנד, קמבודיה, הודו, קוריאה, סינגפור, טורקיה ועוד. מועד אחרון להגשת מועמדות: 31.12.18

ביתן ישראלי יציג עיצוב מקומי בשבוע העיצוב של מילאנו, אירוע העיצוב החשוב בעולם, שיתקיים בתאריכים 8-14.4.2019. מעצבים שמעוניינים להציג בביתן – שיתקיים באזור זונה טורטונה (ASIA DESIGN MILANO – Tortona district) – מוזמנים להציע את מועמדם לדן מוקטל, אוצר הביתן מטעם המארגנים, Fuorisalone. עלויות ההשתתפות הבסיסיות הן 2,500 יורו לשטח של 10 מ״ר או 8,500 יורו לביתן של 50 מ״ר. 

מוקטל, בן 32, הוא בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר משנת 2013. מאז שסיים את לימודיו עסק במנעד רחב של עשייה יצירתית – עיצוב ארט לקליפים, עיצוב אופנה, פיתוח, טרנדים, סטיילינג וארט דיירקשן – בעבור לקוחות כמו ליין המסיבות אריסה, הזמרת שרית חדד, מסעדת דייגו־סאן ועוד.

בשיחה עם פורטפוליו הוא מספר שהפנייה אליו נעשתה באמצעות האי־מייל, לאחר שהמארגנים חיפשו בגוגל את שרשרת המילים ישראל, המזרח התיכון, עיצוב, תל אביב, פאטרן, והוא היה המעצב היחיד בתוצאות החיפוש. ״אף מעצב ישראלי לא כותב מידל־איסט באתר שלו״, הוא מסביר, ״וזה מה שאני מחפש לביתן: עיצוב ישראלי, מקומי. לא עיצוב שוודי. זה הכי חשוב: פה זה לא אירופה.

״האתגר המרכזי בהקמת הביתן הישראלי הוא כיצד לספר את הסיפור הישראלי דרך פניה של סצנת העיצוב המקומית שלנו״, הוא מוסיף. ״אני מחפש יוצרים שמשקפים ביצירותיהם את הסיפור התרבותי, הפוליטי והאסתטי של ישראל; את המורכבות, האקלקטיות והרב־תרבותיות שטמונה בנו. אנחנו המדינה הכי מעניינת בעולם, יש לנו את אקדמיות העיצוב והאמנות הכי טובות, והמעצבים והאמנים שלנו הם הכי בועטים ומרתקים. חשוב לי לתת במה לכל גווניה של סצנת העיצוב והאמנות בארץ, מאילת ועד נהריה, מעצבים שהוויה הישראלית זורמת בעורקיהם וניכרת בעבודותיהם״.

מועד אחרון להגש מועמדות: 31.12.18; הפרטים המלאים באתר.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden