כל מה שחשוב ויפה
גודה פלקייטה בגלריה רו ארט

הרשימה המשותפת // 20.12.2018

נעמה צבר במרכז לאמנות עכשווית; גודה פלקייטה בגלריה רו ארט; קבוצת חושן בקן הקוקיה; שי שניידרמן אצל קרן שביט

נעמה צבר ב־CCA

במוצ״ש (22.12) תיפתח במרכז לאמנות עכשווית תל אביב התערוכה של האמנית נעמה צבר ״מלודיות של נזק וודאי (אופוס 3)״. צבר הופכת את חלל הגלריה למיצב פיסולי וקולי תלוי־מקום (אוצרת חן תמיר), ותקיים מספר מופעים חיים בתערוכה. ההצבה מורכבת מגיטרות שבורות, המונחות כקבוצה של פסלים. המיתרים מחוברים מחדש בצורה לא קונבנציונלית, שיוצרת מערך של כלי נגינה מחווטים מחדש והופכת את חלל הגלריה בקומת הקרקע לכלי מוזיקלי ענק. המבקרים מוזמנים לנגן על הכלים, אך נדרשים לשם כך לשכב או למצוא דרכים להגיע למיתרים – כך צבר יוצרת זיקה בין כלי הנגינה לגוף, בכוריאוגרפיה שמעוררת פגיעוּת אצל המבקרים או המבצעים, ומייצרת סוג חדש של אינטימיות בין כלי הנגינה למפעיליו. עבודתה של צבר חוקרת אינטימיות, פרפורמטיביות, כוח, מיניות ועודפות, באמצעות אסתטיקה מינימליסטית.

בערב הפתיחה יתקיימו מופעים בשעות 19:00 ו-20:15. ביום שני 24.12 בשעה 19:00 יתקיים מופע ולאחריו שיח עם האמנית. הכניסה מוגבלת, יש להזמין כרטיסים מראש למופעים במייל [email protected]

נעמה צבר ב-CCA. צילום לולו בונפנטי

גודה פלקייטה ברו ארט

הכוזרים בגלריה Raw Art

תערוכת יחיד לאמנית הבינלאומית גודה פלקייטה תיפתח הערב (20.12) בגלריה רו ארט בתל אביב. פלקייטה מנהלת מחקר ארוך שנים אודות ההיסטוריה והמיתולוגיה של הכוזרים – תרבות מסתורית מימי-הביניים ששכנה בין הים הכספי לים השחור. המחקר כלל ביקור באזור הקווקז ולאחרונה גם ביקור בירושלים ובתל אביב, במהלכו האמנית נפגשה עם חוקרים, היסטוריונים, מומחים לחוק ומשפט, ואמנים. התערוכה ״השלכות חוקיות של חלום״ (אוצרת: לאה אביר) מתחקה אחר ההכחדה של תרבות הכוזרים, שחיו לפי פרקטיקות רוחניות-פגאניות, ונראה שהיו אחת האימפריות הסובלניות ביותר בהיסטוריה. המחקר אודות הכוזרים הוא מסלול מלא בהמצאות, זיופים, שמועות ואגדות, שהפכו את מורשתם ליותר ויותר ספקולטיבית. השיח העכשווי מצטט אותם לצרכיו האידיאולוגיים, והמקרה הכוזרי מוצג בצורות שונות על ידי חוקרים המונעים מתוך עמדות פוליטיות ודתיות שונות.

בערב הפתיחה יתקיים מופע של מוזיקאי הג׳ז ומוזיקת-עולם אמיר גבירצמן.

קבוצת חושן בקן הקוקיה. צילום אור קפלן

קבוצת חושן בקן הקוקיה

תערוכה בארבעה חדרים שתיפתח במוצאי שבת בגלריה של קן הקוקיה היא תערוכה ראשונה לקבוצת חושן – נמרוד אסטרחן, לירון בן־זיקרי, בר פלש ויעל פסמניק – מחוץ לכותלי בית הספר לאמנות שנקר, שאותו סיימו בקיץ האחרון. דרך התנסויות חומריות משותפות בחלל ודיאלוג עם אוצר התערוכה, עידו כהן, הקבוצה מתכננת סביבה שתתפרש על פני ארבעת חדרי הגלריה של קן הקוקיה, שבהם היא תייצר אירועים ומיצבים שונים בהשראת המקום וההקשר הספציפיים. בפרויקט הגמר שלהם, בית־ספר לאמנות (2018), השתלטו הארבעה על סדנת הפיסול של שנקר למשך סמסטר שלם, וחוללו בה מהפך הדרגתי ממקום של עשייה למקום של תצוגה. התוצאה הייתה מרחב הזייתי שהתפרש לכל אורכה ורוחבה של הסדנה וכלל התערבויות פלסטיות ועיצוביות ברוח חופשית של יצירתיות, נסיוניות ופורקן, לצד הצבת עבודות אמנות של מרצים, סטודנטים ואמנים נוספים, באופן שיצר דיון ביחס לאובייקט האמנותי ותנאי הייצור וההצגה שלו.

שי שניידרמן אצל קרן שביט

הטופוגרפיה של שי שניידרמן

בתערוכה ״טופוגרפיה״ בבית העיצוב של קרן שביט ביפו, שי שניידרמן מציג מגוון רחב של פריטים חדשים לצד קולקציות קודמות. שניידרמן, בעל המותג TEXTILEMANN, הוא בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר. פריטי הריהוט שלו מעוצבים בסריגה מכנית ועיבוד אריגי של ג׳ינס גולמי וממוחזר. הוא משתמש בטכניקות שונות שפיתח במהלך הלימודים וכל העבודה על הפריטים המעוצבים מתבצעת בעבודת יד. בין הפריטים שמוצגים בתערוכה: כורסאות, שולחנות קפה, מנורות קריאה, מעילי ג׳ינס, סוודרים בסריגה מיוחדת, נעליים ותיקי גב.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden