כל מה שחשוב ויפה
מימי זיו, MYARTJOURNAL#. צילומים: רני יחזקאל

מימי זיו בגלריית המשכן ״בית מאירוב״

פורטפוליו Promotion: תערוכת היחיד של מימי זיו, MYARTJOURNAL#, תיפתח בשבת 12.1 בגלריית המשכן ״בית מאירוב״, חולון, במסגרת העונה הישראלית לעיצוב. אוצרת: לאה פרץ

מימי זיו, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ומרצה המלווה דורות של מעצבי אופנה, תציג את עבודותיה מהשנה האחרונה, בתערוכה חדשה שתיפתח בשבת 12.1 בגלריית המשכן ״בית מאירוב״, חולון, במסגרת העונה הישראלית לעיצוב (אוצרת: לאה פרץ). התערוכה תכלול ציורים ואיורים קטנים וגדולים, בגודל 10×10 ס״מ ועד 2×1.2 מטרים, חלקן על נייר וחלקן על קנבס בטכניקות שונות: רישום בטוש וציורים על קנבס כשלחלקם נוספת עבודת רקמה ועיטורים של עלי זהב. כמו כן יוצגו דפים רבים מיומנה המאוייר והמצוייר של זיו וכן תיעוד תהליכי עבודה שהיא מתעדת בצילום וידאו וסטילס שחלקם גם עלו לחשבון האינסטגרם שלה.

״איורי אופנה הם כלי עבודה המשמש את מעצב האופנה בתחילת תהליך עיצוב הבגד״, אומרת לאה פרץ, אוצרת התערוכה ורעאש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. ״ככזה, הוא צריך להעביר הן את רוח העיצוב והן את כתב ידו של המעצב. מאחר ואיוריה של מימי זיו לא נועדו לביצוע, מתקיימת חופשיות מאוד גדולה באופני הגישה שלה לנושא. היא אינה עוסקת בהפיכת הבגד לממשי, אלא להיפך, מחפשת את הרוח, את האווירה, שיכולה ליצר דרך וטכניקות שונות ופורמטים מגוונים.

״התערוכה מציגה את החיפושים הצורניים והצבעוניים של מימי במכחול, עט וחוטים כאמצעי לביטוי אישי. לצבע משמעויות ותפקידים שונים כשמציירים איתו לעומת השימוש שלו בעיצוב בכלל ובעיצוב אופנה בפרט. לטרנדים באופנה ולצבעים המשתנים מעונה לעונה יש משמעות חולפת, מימי מתייחסת לצבע בציוריה כביטוי להלך רוח, כביטוי בעל משמעות אנרגטית רוחנית. היא פותחת שדה רחב של אופני ביטוי אפשריים מהמדויק עד אוירתי על סף המופשט״.

העבודות הקטנות הן דפים מיומנה האישי של מימי שבו תעדה את שנת 2018. ״בינואר 2018 קניתי יומן משרדי גדול והבטחתי לעצמי לתעד את השנה שלפני בלי להסתיר דבר״, מספרת זיו. ״היומן הפך להיות חלק ממני. הדבקתי בו תרופות שקיבלתי, כרטיסי טיסה, כאבים שכאבתי ושמחות שבהם השתתפתי וכמובן גם הרבה ציורים כי הציור הוא חלק ממני, זורם לי בדם. ישבתי בהרצאות תולדות האמנות וציירתי, כל נושא ורעיון קיבל תרגום צורני על הדף ביומן. ישבתי בהגשות בשנקר וציירתי את הפרויקטים, יום אחר יום. אני עובדת בעיקר עם טוש שחור דק או עם עפרון נמס במים ואחר כך בבית מוסיפה קצת צבע וזהו. לעיתים אני מתעדת את התהליך: מציירת ביד ימין ומצלמת באייפון ואחר כך מעלה לאינסטגרם את הסרטונים. במהלך השנה הזאת תייגתי את הציורים שלי myartjournal#״.

נעילה: 9.3.2019

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יצחק שכטר IFT

    מימי היקרה בהצלחה האגודה הישראלית לאופנה וטקסטיל
    אנו זוכרים לך את תרומתך באיורי האפונה שפרסמו בילקוט כתב העת המקצועי לטקסטיל ולאופנה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden