כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

דולין מלניק. צילום: גלי אורן

מפעל הפיס פרסם קול קורא לתמיכה במעצבים 

פורטפוליו News: מועצת הפיס לתרבות ולאמנות פרסמה קול קורא לתמיכה בפרויקטים אישיים של מעצבים בסכום שבין 40-60 אלף ש״ח לפרויקט. תאריך אחרון להגשה: 13.2

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות פרסמה קול קורא לתמיכה במעצבים באמצעות מענקים המיועדים לפרויקט חדש, מקורי, של מעצב או קבוצת מעצבים. מטרת הקול הקורא היא לעודד יצירה מקורית אישית, מבוססת מחקר ולא מסחרית של כל אחת מדיסציפלינות העיצוב: עיצוב מוצר, עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי, עיצוב טקסטיל, עיצוב קרמי, עיצוב חלל ועוד (למעט עיצוב אופנה והוצאה לאור של ספר או קטלוג). 

המענק צפוי להיות בסכום שבין 40-60 אלף ש״ח (כולל מע״מ) לכל בקשה שתאושר. בסך הכל צפויים לקבל מענקים בין 8 ועד 12 מעצבים בשנה. התמיכה מיועדת לפרויקט אישי, לא מסחרי, של מעצבים בעלי שלוש שנות נסיון ומעלה, שיושלם עד חודש מרץ 2021.

״ההחלטה לפתוח ערוץ תמיכה חדש וייעודי לעיצוב היא תולדה של תהליך ארוך ושינוי שעברה המועצה לצד פניות ושיח עם השטח״, אומרת דולין מלניק, מנהלת מועצת הפיס לתרבות. ״מועצת הפיס לתרבות מזמינה מדי שנה רעיונות מהציבור והיא קשובה לצרכים ומגמות. בשנים האחרונות קיבלנו לא מעט פניות ממעצבים בתחומים שונים, שאינם זוכים לתמיכה ציבורית.

״השאלה האם עיצוב צריך להיכלל בעבודת מועצה שעיקר עיסוקה הוא תמיכה באמנות נמשך זמן לא קצר אך בסופו של תהליך הוכרע – בעד. הצעד הראשון היה הקמת חממת מעצבי אופנה, שהצלחתה והשינוי שהיא חוללה בתחום היוו מודל להקמת חממת מעצבים, והשנה פרסום קול קורא ייעודי לעבודה חדשה בעיצוב״.

תגובה אחת

  1. דורית

    מועצת הפיס היא גוף מושחת והמנהלת אותו היא אישה כוחנית שחבל שנתתם לה במה.

    שימו לב לזוכים במשך השנים מול חברי ועדות השיפוט.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden