כל מה שחשוב ויפה
רן טננבאום, עץ 1 שמן על בד בגלריה רוטשילד (צילומים מ״ל)

הרשימה המשותפת // 24.1.19

רן טננבאום בגלריה רוטשילד; עבודות טקסטיל של לילי פורן בגלריה חנקין בחולון; מכירת צילומים מאוסף ״עדות מקומית״ למען עמותה המטפלת בפליטים

רן טננבאום בגלריה רוטשילד

״אני לא יכול לצייר אותם כשהם יושבים מולי״, אמר פרנסיס בייקון, ״משום שאז אינני יכול לחולל בהם אלימות״ ורן טננבאום מסביר: כוחה של האלימות הזו הוא ביכולתה לערטל את המבט מחיצוניותו. נדרשת מידה מסוימת של אלימות בכדי להעיף הצידה את היסוד האובייקטיבי האופטי המשותף לכלל בני האדם ולקבל גישה אל המופע החד פעמי – הנסי – של הנוכחות האנושית; להתפלש בתוכה כפי שמאוהב משתוקק לחצות את מרחק הגוף, לאכול את מושא אהבתו.

בתערוכת היחיד ״מוארים״, שתיפתח הערב בגלריה רוטשילד אמנות, טננבאום חוזר לראשונה להציג אחרי הסתגרות בת מספר שנים שבהן לא הציג בתערוכות והתמקד בביה״ס שהקים הכולל סטודיו עכשווי לציור. בתערוכה תוצג סדרת דיוקנאות של בני אדם ושל עצים משש השנים האחרונות. ״הרגע בו מתאפשר לי לנשום לרווחה במהלך ציור הוא זה שלפתע עלה והופיע בו הרישום הנכון. הנחות הצבע, השימוש המופרז בחומר, במדיומים שונים, בגוף – הם רק פעולות ליצירת מצבים; כולם גלגולה של אותה אלימות המבקשת לטלטל את גרמי הציור עד שינחתו איכשהו במקומם הנכון״.

רן טננבאום בגלריה רוטשילד

נתיבי הטקסטיל בחולון

מסע בנתיבי הטקסטיל, תערוכת היחיד של לילי פורן, תיפתח היום בגלריה חנקין בחולון. פורן משלבת בעבודתה טקסטיל וחומרים מקוריים סביביתיים: בתערוכה יוצגו מעל ל־30 עבודותיה עשויות מחומרים שאספה ממדינות שונות – אוזבקיסטן, מרוקו, יוון, טורקיה הודו ועוד: בדים, תמונות, חפצים וחומרים שנארגו יחד ליצירה אחת. בין החפצים שליקטה אפשר למצוא חלקי אוכף, מעיל אוזבקי, כפיות משולבות רקמה פלסטינית, תכשיטים, אריגים אפריקאים, חפצים דמוי קמעות וחומרים שנזנחו והושלכו בצידי הדרכים.

לילי פורן בגלריה חנקין. צילום: עובד פורן

לילי פורן. צילום: עובד פורן

עדות מקומית למען הפליטים

זו השנה השנייה שעמותת א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל – משתפת פעולה עם תערוכת עדות מקומית לצילומי עיתונות ותיעוד. במסגרת התערוכה מוצעים למכירה בלעדית תצלומים נבחרים מהתערוכה, וההכנסות יוקדשו למימון פעילות העמותה. המכירה מתקיימת באתר ייעודי, שבו אפשר להתרשם מהתמונות ולרכוש הדפסים בארבעה גדלים שונים. בין התמונות צילומים מרהיבים של מיטב צלמי התיעוד בישראל המנציחים רגעים בעלי ערך תרבותי, חברתי, תקשורתי ואנושי.

אמיר כהן (רויטרס) במכירת עמותת א.ס.ף

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden