כל מה שחשוב ויפה
צילום: Partyka on Unsplash

קול קורא: בייס־קאמפ בבית האדריכל

פורטפוליו News: בחודשים יוני־יולי 2019 תהפוך הגלריה בבית האדריכל ל״בייס־קאמפ״ בעבור אדריכלים במסעם המקצועי. מועד אחרון להגשת הצעות לעבודות ופעילויות: 10.2.19

בייס־קאמפ הוא המקום שבו מתכוננים ליציאה למסע ארוך בדרך לפסגת ההר ושבו ימצא המטייל את כל הציוד הנדרש למסעו. המסע שאליו יוצאים מטפסי ההרים מצריך רשימת ציוד מפורטת, שעונה על מגוון צרכיהם – הפיזיים והנפשיים. פעמים רבות, הצלחת המסע תלויה ברשימת ציוד זו.

בייס־קאמפ הוא מקום מוגן מפגעי מזג האוויר המשרה תחושת בטחון בקרב השוהים בו. זה מקום לא שיפוטי: מקום המאפשר מנוחה, אגירת כוחות וריכוז. יחד עם זאת, מתקיימת בו ציפייה; להצלחה במסע ולכיבוש הפסגה. המחנה מתפקד כבית הרחק מהבית, אך אינו מתמסר לנוסטלגיה ושמירה על זיכרונות. התושבים בו ארעיים, ולכן הוא משתנה ללא הרף. ואולם, יש בו גם הגיון וסדר, כללים של התארגנות במרחב הנובעים מתנאי השטח, מהעברה של ידע מאדם לאדם, ומיצירה של קהילות זמניות.

בחודשים יוני־יולי 2019 תהפוך הגלריה בבית האדריכל ל״בייס־קאמפ״ בעבור אדריכלים במסעם המקצועי. בעבור אדריכלים, צעירים כבוגרים, המסע המתמשך של העבודה האדריכלית דורש צבירה מתמדת של ידע וכלים חדשים, רובם נרכשים תוך כדי עבודה וחיי היום־יום. התמורות המקצועיות מתרחשות הן במישור הפרקטי והן במישור התיאורטי, במקביל לשינויים משמעותיים בשדות הטכנולוגיה והמחקר. ארגז הכלים שלו נדרשים אדריכלים צריך להיות עשיר ומגוון מתמיד.

אדריכלות ודיסציפלינות עיצוב אחרות נדרשות לגלות מעורבות תרבותית, כלכלית, חברתית ופוליטית, באופן אקטיבי – כשותפים ויזמים, לשינויים ולהשפעתם על הסביבה והאדם. מרחב האינטרנט וטכנולוגיות המידע מעודדים פיתוח של מודלים חדשים, צורות עבודה ומרחבים אחרים (קוד פתוח, מימון המונים ועוד) תוך שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מתחומים שונים המאפשרים חשיבה רחבה וחדשנית.

אוצרת הגלריה והתערוכה, דנה גורדון, מעוניינת לשאול ולבחון מה הם הכלים הנדרשים בעבור אדריכל בעבודתו היום־יומית? לצד הכלים הפרקטיים, הידע בתכנון, בתקנות ובחוקים, ישנם גם הידע והכלים התיאורטיים, התרבותיים, הערכיים והמוסריים. בנוסף, כלי הביטוי של רעיונות והמחשתם. כל אלה מוזמנים להתמקם במסגרת התערוכה בחלל הגלריה, ובכך להפוך אותה ל״בייס־קאמפ״ זמני בעבור אדריכלים.

מה הבייס־קאמפ שלכם? מה הם הכלים המשמשים לכם כעוגן ליצירה האדריכלית? מה הם הכלים הטבועים בעבודתכם ומה הם אלו המאפשרים יצירה חדשנית? אפשר לשלוח עבודות רעיוניות (קיימות או חדשות) העונות על שאלות אלו שיוצגו בתערוכה, וכן להציע הצעות לערבי עיון, סדנאות או מפגשים שיתקיימו במהלך התערוכה בחלל הגלריה. ההצעות יכולות להביא לשולחן שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע מתחומים שונים כגון מדע, היי־טק, ספרות, פילוסופיה, אמנות, קולנוע ועוד.

הצעות יתקבלו בשני מסלולים, עד 10.02.2019 למייל [email protected]
הודעות ימסרו עד 28.2.19

עבודות לתערוכה

עבודות המתייחסות לסוגיה הרעיונית – בסיס הידע והכלים הנדרשים בעבור אדריכלים בעבודתם, בכל השלבים המקצועיים. העבודות יכולות להיות בפורמט דו או תלת־ממד כגון ציור, סכמה, שרטוט, מודל תלת־ממדי, וידאו, שמע וכיוצא בזאת. יש לצרף טקסט הסבר של עד 250 מילים המתאר את הקשר לנושא התערוכה. יש להעביר דוגמה מייצגת של ההצעה הרלוונטית בפורמט PDF או JPG או MP4 בגודל של עד 2MB.

הצעות לפעולה

הצעות לפעילויות בגלריה במהלך תקופת התערוכה – ימי עיון, דיונים, הקרנת סרטים, סדנאות ומיצגים חד פעמיים. על ההצעות לכלול: תוכן האירוע, משך, דוברים או מנחים פוטנציאלים ומי קהל היעד. יש להציג הסבר על הקשר לנושא העל. יש להעביר את ההצעות במסמך PDF אחד באורך של עד 500 מילים, אפשר לכלול דימוי להמחשת הרעיון, בגודל של עד 2MB.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

 1. תמר בנימיני

  שלום רב
  הרעיון של יצירת "בייס-קאמפ" לאדריכלים מרגיש לי נפלא ונחוץ.
  מנסיוני, כאדריכלית עצמאית במשך כ 25 שנה, יש לי מה לתרום. אשלח חומר באופן מסודר, כנדרש.
  יישר כוח
  תמר
  http://www.tamarbinyamini.com

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden