כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

דן ראובני

עבודה בעיניים // דן ראובני

האדריכל דן ראובני מציג בצוללת הצהובה בירושלים עבודות ״שאינן זקוקות לבני אדם״, ואף על פי כן הוא היה שמח להקרין אותן על בניינים בקנה מידה גדול, כך שאנשים יוכלו לעבור דרכן

הפרטים הטכניים

ללא שם. צילום מעובד מודפס על נייר בגודל 100/210 ס״מ. מתוך מחסן זמני, תערוכת יחיד בצוללת הצהובה, ירושלים, 13.2-15.3.

מי אני

דן ראובני, יליד אירן, בעל תואר ראשון בעיצוב סביבה מבצלאל (זה היה לפני שבצלאל קבלו הסמכה לתת תואר ראשון באדריכלות) ותואר שני באדריכלות מהמכון לאדריכלות של דרום קליפורניה. עוסק בפרקטיקה מקצועית, הוראה ועשייה בין־תחומית, שלושה תחומי עיסוק שמזינים זה את זה ושזורים זה בזה.

העבודה

סטרוקטורות על מרושתות, החוברות ויוצרות – כאורגניזם חי – מרחבים שאינם זקוקים לקיומו של האדם, שמתקיים בהם כעובר אורח בלבד. מפגשים, שינויים, הסדר שבכאוס והמתח ביניהם, המתח בין קיום לחידלון, בין מקרי למתוכנן, בין ידיעה לחוסר ידיעה, בין סופי לאין־סופי, בין רך לנוקשה, בין יום־יומי לנשגב, בין אישי למקצועי. החופש לנוע ביניהם, לשחק, לחקור ולגעת. כולם חלק מנושאי העיסוק בפרויקט תהליכי זה שהעיסוק בו החל ב־2012.

בפן האחר, הפרויקט מאופיין בחקירה של תהליכי יצירה לא רציונליים בתוך מסגרות רציונליות, תוך שימוש במרכיבים כמו חוסר ידע ומקריות כחלק מארגז הכלים השיטתי והקבוע של היוצר. הפרויקט כולל עד כה מאות דימויים ומורכב מסדרות ושלבים שונים, כיצור שיש לו חיים ורצונות משלו, מתפתח ומשתנה.

בתערוכה מוצגות מספר קטן של עבודות משלבים שונים של העשייה, תוך התייחסות לחלל התצוגה הנתון. כיוצר הפרויקט אני רואה את תפקידי כ״מלווה״ המאפשר את ההתפתחויות והתרחשויות שבו, כשסוף הדרך, אם הוא קיים בכלל, לגמרי לא ברור לי. נושאי העיסוק בפרויקט כוללים מחקר ופיתוח של שפה אישית/מקצועית, שמלווים אותי בכל עבודותיי שהוצגו בתערוכות שונות לאורך השנים תוך השתנות והתפתחות ויישום ככל האפשר בפרקטיקה המקצועית.

תעבירו את זה הלאה

היות והפרויקט הוא וירטואלי הייתי שמח להציגו על ידי הקרנה על בניינים בקנה מידה גדול ברחוב עירוני או בהקרנה על קירות בחללים גדולים כך שאנשים יוכלו לעבור דרכו.

פלוס אחד

דימויים ספק עירוניים, ספק טבעיים, חלק מאחד הפרויקטים הראשונים שבהם התחלתי את העיסוק בתהליכי יצירה תוך פיתוח שפה אישית/מקצועית. בפרויקט זה עשיתי שימוש בניר כרומו ובמריחות שפכטל עם צבע סופר לק, שנמצא בשימוש בתחום העץ והמתכת. בין היתר בחנתי מרכיבים של חוסר ידע, מקריות, משחק וגירויים כחלק מארגז הכלים של היוצר וככאלה המאפשרים את היצירה.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden