כל מה שחשוב ויפה
ניר הראל

Low Tech Nation: האקתון בגלריית המדרשה

פורטפוליו Promotion: גלריית המדרשה תקיים ביום חמישי 7.2 החל מהשעה 19:00 את Low Tech Nation - אירוע שיפגיש יחד יזמי טכנולוגיה ואקטיביסטיות, אמנים ומתכנתות, האקריות ומייקרים, להאקתון של יצירה משותפת. הכניסה חופשית

Low Tech Nation הוא אירוע שיפגיש אנשי טכנולוגיה ואמנים להאקתון של יצירה משותפת ביום חמישי  7.2 בגלריית המדרשה (הירקון 19, תל אביב), באירוע פתוח לקהל. האקתון הוא אירוע חברתי שבו מתקבצים חברי קהילה כלשהי לפרק זמן מוגבל, על מנת ליצור ולפתח יחד, לרוב באוריינטציה טכנולוגית. חברות היי־טק רבות אימצו את הפורמט בעל האופי המשוחרר, ללא היררכיה ניהולית, ומשתמשות בו על מנת להאיץ תהליכי פיתוח, לגבש את צוות העובדים, ולמתג את הארגון כסביבת עבודה כיפית ויצירתית. אבל מה קורה כשהאקתון מתקיים במסגרת של אמנות ומשלב בתוכו אמניות והאקרים?

במציאות שבה ישראל משווקת את עצמה כמעצמת טכנולוגיה והקידמה מסייעת לטייח עוולות פוליטיות וחברתיות, המשתתפים ב־Low Tech Nation שואלים אם אמנות יכולה לסרב להצטרף לחגיגה ולהשתמש בטכנולוגיה דווקא ככלי ביקורתי, שיכול להפריע, לקרטע ולסרב לשתף פעולה. בין המרדף הישראלי אחר האקזיט לבין הדימוי של ישראל כמעצמת סייבר, נשאר מעט מאוד מקום לשיח ביקורתי על הפוליטיקה של הטכנולוגיה. Low Tech Nation הוא האקתון טכנולוגי שמתקיים מחוץ למרחב התאגידי מוכוון שורת הרווח, ומבקש לעצור לרגע את גלגלי הקידמה על מנת להרהר על אודות הכוחות שמניעים את החדשנות הטכנולוגית, השימוש שאנו עושים בה וההשפעה שיש לה על חיינו.

האדי חליל, מראה הצבה

באירוע זה, שמתקיים ביוזמת הפקולטה לאמנויות במדרשה, בסיוע של השגרירות האמריקאית, ובארגונם של אבי לובין (אוצר הגלריה), עדינה פרלמן ורדי (מנהלת הגלריה) ויואב ליפשיץ (האקר של אמנות וטכנולוגיה), ייפגשו כ־40 אנשים יצירתיים מתחומי הטכנולוגיה, האמנות והאקטיביזם למשך 72 שעות של עבודה אינטנסיבית ומאמץ משותף לפיתוח של פרויקטים אמנותיים חדשים מבחינה קונספטואלית וטכנולוגית.

בין הפרויקטים: פרויקט פיסול וירטואלי במציאות מרובדת (AR) של האמנית מירי סגל בשיתוף קבוצת בוגרים של התוכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה; צוות Shmoogle בהובלת צילה חסין יפתח גרסאות חדשות למנועי חיפוש חופשי, ויבחן את ההיתכנות הכלכלית של מנוע חיפוש שאינו גוגל; האדי חליל, אמן והנדסאי מכונות בחברת הייטק, יעבוד עם קבוצה של אמנים ואנשי טכנולוגיה על הפעלה של אוסף פסלים אקספרימנטליים; דור זליכה לוי, אמן רב־תחומי המתמחה ביצירת מיצבי הקרנה וסאונד, יעבוד עם צוות של אנשי טכנולוגיה, יוצרים ומתרגמים על יצירה של מקהלה עברית־ערבית דיגיטלית; ניר הראל, אמן ומייקר, יפתח עם קבוצה של משתתפים את הרעיון של כסף שקוף, שמבקש לחשוב על הקמת מערכת העברת מזומנים שתסייע להפוך מערכות כלכליות לשקופות.

בערב הפתיחה תתקיים סדנה עם קהילת הרשת Desperately Seeking, קהילה של האקרים ומייקרים. הסדנה תשלב שיחה אינטימית ושיתופית, שתעלה שאלות ביקורתיות על טכנולוגיה בעולם מקוון: האם טכנולוגיה עוזרת לנו למצוא תשובות למה שחשוב באמת או שמא היא רק מצמצמת את יכולת הבחירה שלנו? האם בכך היא לא מצמצמת את יכולתנו להגדיר לעצמנו את מטרותינו המהותיות? חלקנו בוחרות להתנתק, אך האם ניתוק מוחלט אכן נותן לנו מענה? הסדנה תתחיל בשעה 19:00, ברישום מראש בלבד. מספר המקומות מוגבל.


רשימת המשתתפים המלאה: 
אביעד סינמנס, אבנר פינצ׳ובר, אור ענבר, איתן היידנגספלד, בן שנפר, גבריאל בן משה, גוני ריסקין, גלי לוצקי, דור זליכה לוי, דנה פרידלנדר, דניאל לוי, דניאלה חי, דפנה טלמון, האדי חליל, הייתם עזי, חן פרייס, חנה מנהיימר, יואב ליפשיץ, יונתן לוי, כרמית חסין, כרמל ברנע ברזנר יונס, ליאור שחר, לילך מרקמן, מור אפגין, מייק הופמן, מיכאל בן הרוש, מירי סגל, נאווה אוזן, ניר הראל, נעה גרוס, נסים מוסא, עוז מלול, עומר שונברגר, עומר שך, צילה חסין, רבאקה תלחמי.

דור זליכה לוי. צילום: הילה עידו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden