כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

זהר אלעזר (קוואהרדה). צילום: תובל גנדלמן

מה קורה // זהר אלעזר (קוואהרדה)

בחמש השנים האחרונות זהר אלעזר (קוואהרדה) עובדת על פרויקט שידרשו לפחות עוד עשר שנים להשלים אותו. בתערוכת יחיד בסדנאות האמנים בירושלים היא מציגה בעיקר עבודות וידאו, שעוסקות באימון המבט בגילוי והסתרה

מי?

זהר אלעזר (קוואהרדה), בת 34, גרה בתל אביב.
אתר

סטטוס זוגי?

בזוגיות, שלוש שנים.

מה בצלחת?

אני מאוד אוהבת מזון, ובמיוחד מאכלים שמאתגרים את הלסת.

זהר אלעזר (קוואהרדה), ציד 2019 (סטילס מווידאו)

זהר אלעזר (קוואהרדה), ציד 2019

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

העבודות שלי מוצגות בתערוכת היחיד ״שלוש פעמים״ שאצרה אילנית קונופני בסדנאות האמנים ירושלים (עד 26.4). זה גוף עבודה בן חמש שנים שמורכב מעבודות וידאו בעיקרו, ובכולן יש עיסוק באימון המבט על ידי אלמנט החזרתיות. בתוך הפרקטיקה הזו יש מהלך של גילוי והסתרה.

חלל התערוכה מוקדש לחוויה של נוכחות במפגש בין גוף למקום. אני מזהה במדיום הפרפורמטיבי מוליך, שמוביל בעבודות שלי ומייצר בכל פעם מפגש עם מדיום אחר, הפעם זה וידאו. בתערוכה הקודמת, בסיום לימודי התואר השני בבצלאל, זה היה סאונד, אבל הדי.אן.איי של העבודה סובב תמיד סביב אותם נושאים: זה המדיום שמשתנה.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי השבוע אמן יפני בשם Yoshida Shigenobu, שמציג כרגע במוזיאון על התפר בירושלים. הביקור שלו בסטודיו שלי היה מכונן בעבורי ביחס לפרקטיקת צילום שאני מפתחת כמה שנים. נראה שהדיאלוג בינינו ימשך גם לאחר שישוב ליפן.

זהר אלעזר (קוואהרדה), wallpaper 2014 (סטילס מווידאו)

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אני מסיימת פרק ראשון בפרוייקט ארוך טווח שהחל בשנת 2014. נראה לי שידרש עוד עשור לפחות לפתח אותו לכיוונים השונים שאני צופה כיום. כסף לממן אותו תמיד חסר, לא משנה כמה אני מצליחה לגייס.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

קניתי גרביים בברצלונה.


רוצות להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

זהר אלעזר (קוואהרדה)

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden