כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

יעל ברזילי ומירב פלג // מאפרות עם נייר

הרעיון לחבר את עולמות הנייר והאיפור נבע מתוך הרצון של יעל ברזילי ומירב פלג ליצור ביחד ומתוך אהבה לעיצוב, אופנה ויופי. הפקה מיוחדת בפורטפוליו

מעצבים רבים בעולם משלבים בעבודתם אלמנטים שונים העשויים חומרים כמו פלסטיק, לטקס, נוצות וגם נייר. נייר הוא חומר על־זמני הניתן למניפולציות שונות מבחינת טקסטורות, גודל, שקיפות וצבעוניותץ מעצבים רבים הבינו שאפשר לשלב אותו בעיצובים מחומרים שונים; בתי עיצוב גדולים משלבים את הנייר מהפקות פרסום ותצוגות ועד לעיצוב הזמנות ייחודיות לאירועי קונספט.

מירב פלג עובדת עם מעצבים, מפיקים ומאפרים ויוצרת בעבורם יצירות מנייר להפקות צילום, תערוכות, תצוגות או צילומי אופנה. יעל ברזילי היא מאפרת שעוסקת בתחומים כמו תיאטרון ואופנה, ואוהבת ליצור מראות המשלבים בין עולמות האיפור השונים. לקראת הפרויקט השתיים נפגשו בסטודיו, חשבו על כמה סטים לאיפור, בחרו נייר בצבעים ובברק מנצנץ המתאימים לטרנד האיפור לחורף, עם צבעים חמים כברונזה, זהב, חום בהיר, חום כהה וכתום, לצד צבעים קרים ככחול, סגול, לבן ושחור.

איפור: יעל ברזילי; מעצבת קונספט בנייר: מירב פלג; צילומים: לילך עמית־הולצר

בכל הלוקים השונים נוצר אפקט מבריק על ידי איפור נייר ואיפור ״סטנדרטי״ כדי להעניק את הברק האופנתי הטרנדי. בכל סט הן החליטו לשים דגש על אזור אחר בפנים: גבות, ריסים, ושפתיים. הן ניסו סוגי דבקים מיוחדים לפנים שידביקו את האיפור אבל שגם יהיה נוח להסיר אותו ולהדביק שוב. הרקע השחור של הסט נבחר כדי להבליט את האיפור והמראה.

היתרון בעבודה עם נייר, הן אומרות, הוא האפשרות ליצור במגוון רחב של צבעים ומרקמים, ובו זמנית להתאים את האיפור לפנים של הדוגמנית על הסט לפני הצילום. אחרי שגזרי הנייר הודבקו ברזילי איפרה את הדוגמנית בהתאם לצבעוניות ולמראה הכללי, כשהעיניים היו מודגשות השפתיים היו במראה נייטרלי ולהיפך. טבעות ואימרות מנייר התווספו לשרוולים כדי להוסיף ממד עיצובי למכלול.

איפור: יעל ברזילי
מעצבת קונספט בנייר: מירב פלג
צילום: לילך עמית־הולצר
דוגמנית: ולריה לסוכנות אלינור שחר


הפרויקט התקבל בפורטפוליו ופורסם כחלק מהרצון שלנו לשמש במה לפרויקטים חדשים בתחומי התרבות החזותית. שלחו אלינו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden