כל מה שחשוב ויפה
הרן כסלו

מה קורה // הרן כסלו

הציור של הרן כסלו עובד על המתח שבין הדימוי לחומר הגולמי, הדשן, של צבעי השמן. בימים אלה הוא מציג בתערוכה הקבוצתית ״צבע גוף״ בגלריה דנה בקיבוץ יד מרדכי, ועובד על תערוכת יחיד בהמשך השנה בתל אביב

מי?

הרן כסלו, בן 33, גר ויוצר בקיבוץ בארי.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

נשוי לסיון. אבא לכרמי (5) וברי (2).

מה בצלחת?

אני די אקספרימנטלי באכילה. היו לי כל מיני תקופות של בחינת גבולות גם בנושא הקולינרי. ניסיתי צמחונות כמה שנים ואז טבעונות ועוד כל מיני… בתקופה האחרונה אני אוכל הכל. יש לי חיבה מיוחדת לדברים משמינים. יש לי רתיעה באופן מיוחד ובלתי מוסבר מאפרסמונים. אני חושב שזה נעוץ באיזו חוויית ילדות קשה מהגן של הקיבוץ.

כשנסענו לבורייג׳ אז את אמרת שזה משנה לך. צילומים: מ״ל

דיוקן שלי, שלך, של הבית ובורייג׳

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מתבונן בעיקר באזור הגבול של ישראל עם עזה, המשמש כחיץ מלאכותי בנוף מבעבע. אני חושב שבאופן כללי ״הגבול״ מצליח להעלות אצלי שאלות מרובות. מאז סיום לימודי בשנקר ב־2016 אני יוצר בבארי, בקיבוץ שבו גדלתי, הנמצא בעוטף עזה, לכן מאוד מרגש אותי להציג בנגב. לכך נוספה העובדה שבתערוכה הנוכחית – ״צבע גוף״ בגלריה דנה, בקיבוץ יד מרדכי (אוצרת: רווית הררי) – אני מציג לצד אמנים שאני מעריך, ביניהם גלעד אפרת שהיה המורה שלי, וזה כבוד גדול בעבורי.

העבודות שלי עברו שינוי עם הזמן. על אף שהדרך התחילה בציור פיגורטיבי, בבית ספר ״התחנה״, עם השנים עברתי תהליך ציורי, והיום העבודות שלי מאופיינות בציור שמן דשן, בסגנון הנע על הציר שבין הדימוי אל ההפשטה, ובמתח שבין חומריות גולמית ובוצית לצבעוניות עזה וגרוטסקית. היום אני עובד על גוף עבודות חדש, שאני מתכנן להציג בתערוכת יחיד בתל־אביב בשנה הקרובה. בנוסף, אני עומד להציג במוזיאון אשדוד כחלק מתערוכת זוכי פרס משרד התרבות לאמן צעיר של 2018.

דיוקן של ״המכשול״ בתערוכה ״צבע גוף״, גלריה דנה, קיבוץ יד מרדכי

בוץ ואדמה

מראה הצבה בתערוכה

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

מעבר לאמנים שהיו מרצים שלי, כמה חודשים לפני פטירתו יצא להכיר את האמן דב הלר. האוצרת דליה מנור הכירה בינינו, וזה היה מפגש מכונן בעבורי. החיבור היה מיידי וגישר על השוני האמנותי ועל פער השנים בינינו. במהותו, זה היה חיבור בתשוקה שביצירה ואולי משהו בדם הקיבוצי המשותף.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אם היה לי המון כסף הייתי קונה את כל צבעי השמן שהיה מתאפשר לי ואת הבד הכי גדול שהייתי מוצא. הייתי מתפלש וחופר בתוכו באופן פיזי ומטאפורי, בכדי לבדוק ולראות מה ייצא בנקודת הקצה הזו ביחס למשהו שגדול כל כך ממני.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

מגפי חלומות של red wing heritage שקניתי בלונדון, כשטסתי לראות את התערוכה ״Day World״ של Joe Bradley בגלריה גגוזיאן.


רוצות להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

הרן כסלו. רציתי להגיד לך, אבל התביישתי, את יפה שאת שרופה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

3 תגובות על הכתבה

 1. יהונתן

  איש מוכשר, עבודות מדהימות

 2. מירה יהודאי

  עבודותיו של הרן כסליו מרתקות בצבעוניות "גושית" מלאת הבעה ובעולם דימויים עשיר שבאמצעותו הוא חווה את סביבתו המרחבית ואת זכרונות ילדותו.
  תענוג גדול!!!

 3. דרורי

  מעבר להיותו מוכשר בטרוף
  הוא בן אדם, חבר ואבא מושלם

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden