כל מה שחשוב ויפה
שיר כהן, בדרך לשבדיה. צילומים: יוסי גמזו לטובה

מנכ״ל Nudie Jeans: ״זה יכול להיות המוצר הנמכר ביותר שלנו בשנה הבאה״

מנכ״ל חברת נודי ג׳ינס, פאלה שטיינברג, בחר בעיצוב של שיר כהן מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר כעיצוב המצטיין במסגרת שיתוף הפעולה של החברה והמחלקה. כהן עיצבה מחדש את החיג׳אב מבד דנים 100% אורגני של נודי ג׳ינס

מנכ״ל חברת Nudie Jeans, פאלה שטיינברג, הגיע אתמול לשנקר במסגרת שיתוף פעולה בין החברה לקורס ג׳ינס־קיימות שמתקיים במחלקה לעיצוב אופנה – בהנחייה העיצובית של מאיה ארזי והטכנית של אופיר איבגי – בתיווכה של רשת סטורי, יבואנית נודי ג׳ינס בישראל. לאחר שהסטודנטים הציגו בפני שטיינברג את הפרשנות העכשווית שלהם לג׳ינס – תוך שהם משתמשים בג׳ינסים משומשים, ובתרומה של 120 מ׳ של מטרים של דנים 100% אורגני של החברה – העיצוב המחודש של שיר כהן לחיג׳אב נבחר כזוכה. כהן תטוס לסטודיו של נודי ג׳ינס בשבדיה ותיפגש עם המעצבת הראשית של המותג. 

ההשראה של כהן לעיצוב בחדש הייתה הג׳ינס כסמל לבגד מחאה, תוך עיסוק במחאת החיג׳אב באיראן. ״החל מגיל שבע כל אישה באיראן מחוייבות ללבוש כיסוי ראש״, אומרת כהן. ״בפרויקט התייחסתי להשפעות אמריקאיות בתרבות הערבית והתרחקות מהדת והתרבות. לקחתי את ג׳קט הג׳ינס האמריקאי הקלאסי והתאמתי אותו בעבור לובשות החיג׳אב״. ״אני אוהב מאוד את החיבור של הג׳קט האמריקאי הקלאסי לחיג׳אב״, אמר פאלה על העיצוב הזוכה. ״זה משהו שיכול להיות המוצר הנמכר ביותר שלנו בשנה הבאה״.

שיר כהן ופאלה שטיינברג. צילום: אחיקם בן יוסף

שיר כהן

אורי שרייבר

למקום השני הגיעה אורי שרייבר, שזכתה בשוברי קנייה באתר של נודי בסך 500$, ובמקום השלישי נבחרה נועה טרלובסקי, שתקבל שוברי קניה ברשת סטורי בסך 1,500 ש״ח. שרייבר התמקדה בבעיית חוסר הפרטיות שמאפיינת את המאה ה־21. ״ג׳ינס הוא בדיוק כמו האינטרנט״, היא אומרת. ״אי אפשר למחוק ממנו את העבר שלך והוא צובר את החיים עליו. בפרוייקט זה בחרתי אדם רנדומלי והקבלתי את המידע שאני יודעת עליו למידע שאני יודעת על הג׳ינס.

נועה טרלובסקי שהגיעה למקום השלישי נתקלה בפורום יהדות באינטרנט בשאלה מה הדין של ג׳ינס עם קרעים? ״מוטב להיות צנוע, עניו ונורמלי ולא להתעסק בהבלים״, ענה לו הרב. כתגובה היא שואלת מי קובע מה נורמלי ומה לא, תוך שהיא שואבת השראה מהגלביה של הרב עובדיה יוסף ומסיפורו הקצר של מאיר אריאל, ״הדשא של השכן״.

נועה טרלובסקי

בחברת נודי פועלים באופן שמקדם את הקיימות, ומאמינים שהג׳ינס שהם מייצרים מ־100% כותנה אורגנית ובסחר הוגן, לא צריך להיזרק לפח לעולם. כל לקוח שלא מעוניין יותר בג׳ינס יכול להחזיר אותו לחנות והם מתוקנים ונמכרים מחדש. את הג׳ינסים המשומשים האלה קיבלו הסטודנטים ואותם הם פירקו, הרכיבו מחדש ויצרו מערכות לבוש עכשוויות.

ג׳ינס הוא בגד המוגדר על ידי החומר שממנו הוא עשוי, ומזוהה עם פרטי לבוש איקוניים. הדנים הוא חומר ייחודי בכך שהבד הבסיסי יכול להשתנות לחלוטין בעזרת כביסה, שפשוף וטכניקות שונות, והוא משתפר ככל שהוא מתיישן, כמו ״טבולה ראסה״, מונח המציין תיאוריה שלפיה בני אדם נולדים ללא מידע פנימי אלא כ״לוח חלק״.

הידע האינדיווידואלי נצבר כחלק מניסיון החיים ומתפיסת העולם דרך החושים. הסטודנטים נשאלו מה יגלם הג׳ינס כיום, אם בשנות ה־50 של המאה ה־20 הג׳ינס היה הלבוש של המורדים, בשנות ה־60 של ילדי הפרחים, ובשנות ה־70 הוא נלבש על ידי הפמיניסטיות והפנקיסטים.

יובל פורת

נתלי צור

רבקה מיראזקנדוב

יובל שטיינפלד

תומר אבן ארי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden