כל מה שחשוב ויפה
איריס נשר בסטודיו פתוח

הרשימה המשותפת // 28.3.2019

איריס נשר בסטודיו פתוח, אביחי ניצן בא והולך, רע בן דוד בגלריה עינגא

סטודיו פתוח לאיריס נשר

האמנית איריס נשר, המוכרת יותר כצלמת, תציג לראשונה בסטודיו פתוח בסוף השבוע הקרוב (29-30.3) את סדרת כלי הקרמיקה שלה ״דומסטיקה״, שנראית כמו רישומי נוף מינימליסטיים בפורצלן, בגווני שחור־אפור־לבן. הכלים מזכירים פני ירח או ציור דיו יפני. לצד עבודות הצילום נשר החלה בשנים האחרונות להתנסות בעיבוד פורצלן בעבודת יד ופיתחה שפה יחודית ומרגשת. צלחות וקערות הפורצלן, מעוטרות בקווים וכתמים מופשטים במרקם טבעי, מתאימות לשימוש ככלי אוכל אך נראות כתמונות ופיסול אמנותי. נשר פותחת לראשונה לקהל את הסטודיו בשביל המרץ 4 קומה 2, תל אביב, בימים שישי ושבת השבוע, בין השעות 10־17.

אביחי ניצן

אביחי ניצן בא והולך

בא והולך, תערוכת היחיד הראשונה של אביחי ניצן, צלם עיתונות בעברו, תיפתח מחר (29.3) בגלריית הקומה העליונה שבמרכז ההנצחה בטבעון (אוצרת: ד״ר שחר מרנין־דיסטלפלד). בעבור ניצן צירוף המילים היום־יומי ״בא והולך״ מגלם את ייחודיותו כאדם וכצלם – הן מבחינת תפישת העולם האמנותית והן מבחינת התוצר המוגמר. בעבור מי שהיה צלם עיתונות ורכש את ניסיונו ככזה שצריך להגיע מהר למקום הנכון בזמן הנכון, הפרקטיקה של הצילום המהיר, האימפולסיבי כמעט, הפכה בעבורו לטבע שני. לבוא, לראות, לתפוס, לצלם וללכת – סדרת פעולות שמעידה על הנחת עבודה ברורה כי הצלם איננו מעורב במה שהוא מצלם יותר מאשר באותו שבריר שניה של לחיצה על המצלמה.

ואמנם, חלק מהצילומים בתערוכה מספרים בדיוק את הסיפור הזה של מי שבא, חדר בפתאומיות אל מרחבו הפרטי של אדם אחר, לכד את הרגע והמשיך בדרכו. מבטיהם המופתעים, לעיתים הנרגנים, של מצולמיו, הופכים לסיפור עצמו. הם מעוררים סוגיות על אתיקה (האם יש לנו זכות לחדור ולתעד רגע אינטימי של האחר?) על המפגש בין המרחב הפרטי,שבו נשאר האדם מנטלית תמיד מסוגר בדלת אמותיו, לבין המרחב הציבורי החשוף והחושף אותו/ אותה לעיני כל.

שיח גלריה: 9.4 בשעה 12:30; נעילה: 12.5

אביחי ניצן

רע בן דוד בגלריה עינגא

רע בן דוד בקרבת מקום

הערב (28.3) תיפתח בגלריה עינגא תערוכת היחיד של רע בן דוד, ״מסע בקרבת מקום״ (אוצרת: אתי שוורץ). בתערוכה תצלומים חדשים, מתוך פרויקט מתמשך שהוא שהוא מצלם בסביבת הבית והסטודיו. המצלמה משמשת לו כמכשיר שממיר את מראות המקום המהווים חלק בלתי נפרד משגרת היומיום שלו לכדי מערכים הרמטיים שמאבדים קשר עם המקומי, המצוי והמוכר. בן דוד מייצר פרספקטיבה מבלי להרחיק לכת, בתנועה ברדיוס מצומצם. בתצלומים ניכר אופן ההתבוננות הייחודי לו, שמנתק את מושאי הצילום מזמן ומקום. נעילה: 18.5.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden