כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

נעמי לשם בגלריה נגא

הרשימה המשותפת // 5.4.2019

תמיר שפר, מרינה גרצ׳אניק ונתן הלפרן בבית האמנים; נעמי לשם בגלריה נגא; קולנוע נסיוני במוסררה

תמיר שפר, מרינה גרצ׳אניק ונתן הלפרן בבית האמנים

במקבץ התערוכות שיפתחו הערב (4.4) בבית האמנים בתל אביב, תמיר שפר מציג ב״הזעות לילה״ (אוצר: אריה ברקוביץ׳) עולם של ניגודים, משיכה ודחייה כאחדף בציורים גדולי ממדים דחוסים בדימויים או סדרות קטנות, מעין סטורי־בורד לסרט מהחיים וסביבת המחייה של האמן. הציורים עמוסים בדימויים ובצורות גרפיות בעלי נוכחות פיזית לוחצת שלא מאפשרת לצופה לחמוק ממנה. בסגנון שמתכתב עם אמנות מקסיקנית ואמנות רחוב נוסח קיט הרינג, שפר מביע את הפחדים והחששות הסמויים של רובנו שלא פעם גורמים לנו נדודי שינה או הזעות לילה שמפריעות את המנוחה. בתערוכה ״תל אביב כמו שהיא״, מרינה גרצ׳אניק ונתן הלפרן מציגים עבודות רישום המתעדות דמויות ומצבים, מחשבות ותחושות, שנארגים יחד לשטיח צבעוני המספר את סיפורה של תל אביב (ליווי אוצרותי: רחל סטולרו חיים).

 

מרינה גרצ׳אניק ונתן הלפרן בבית האמנים בתל אביב

 

נעמי לשם בגלריה נגא

רוחות של אחרים בנגא

הערב תיפתח בגלריה נגא תערוכת יחיד חדשה של נעמי לשם, ״רוחות של אחרים״. בניגוד לעבר, הפעם מושאי הצילום אינם נוגעים בה אישית, אלא נגזרים לכאורה מהיסטוריה של אחרים – דמויות, חפצים ומקומות. לצד שיטוט וצילום במקומות בעלי היסטוריה ידועה, כמו שוחות לחימה גרמניות וצרפתיות בחבל אלזאס מזמן מלחמת העולם הראשונה, או במבנה בגרמניה שבו הוחזקו נערות פולניות צעירות חטופות שיועדו להשבחת הגזע הארי, היא צילמה גם חפצים אנונימיים כמו צלחת שבדית משנות ה־30 או תליון בלגי משנות ה־50.

מבלי להכיר אף לא אחד מ־30 אלף החיילים שנספו בשוחות המצולמות, ואף לא אחת מהנערות הפולניות שנכלאו במבנה המוצג, הצילום הופך לחלק מהרצף ההיסטורי. גיזלה, בעלת מלון בציריך שנמצא במבנה מהמאה ה־15 היא חלק בלתי נפרד מהמלון – מעין רוח חיה המשוטטת בו. המלון עצמו מארח נפשות וסיפורים שיהפכו לרוחות עם חלוף הזמן.

דניאל פרסאי במוסררה

מרחבים דואליים במוסררה

״מרחבים דואליים״, ערב קולנוע ניסיוני ועבודות וידאו עם יוצרים מהארץ ומהעולם, יתקיים ביום ראשון (7.4) בשעה 19:00 בבית הספר לאמנויות וחברה מוסררה (אולם הקרנף, בית קנדה, רחוב שבטי ישראל 22, ירושלים). את העבודות יצרו אמנים בין־לאומיים משתתפי תכנית הרזידנסי של מוסררה, ואמנים מצליחים בוגרי בית הספר. את הערב יפתח המופע ״אלנבי בירושלים״ עם מוזיקה לקטעי ארכיון בביצוע אנסמבל מודרני של מוסררה למוסיקה בת זמננו. לאחר ההקרנה יערך פאנל מיוחד בהשתתפות מנהל ומייסד מוסררה, אבי סבג, והיוצרים אבי דבאח, ורה קורמן ותמיר צדוק. הערב יתקיים במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות, בשיתוף איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים. אוצר: איציק הרוש. הכניסה חופשית.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden