כל מה שחשוב ויפה
יעל ברתנא בגלריה ברוורמן

הרשימה המשותפת // 11.4.2019

בצלאל בגלריה ברוורמן; ורד אהרונוביץ בגליל; מסע במוזיאון עין חרוד; אילת כץ בעמק חפר

המחלקה לצילום של בצלאל בגלריה ברוורמן

התערוכה הקבוצתית ״אלבום״, שתיפתח ביום שלישי 16.4 בגלריה ברוורמן בתל אביב, תציג עבודות של צלמים וצלמות שהם/ן מורים ומורות, בוגרים ובוגרות של המחלקה לצילום בבצלאל מהעשורים האחרונים. אוצרי התערוכה – דוד עדיקא, יעל אפרתי ורמי מימון – מדמים את תהליך התהוותה ופועלה של המחלקה לצילום ליצירה של אלבום, המקבל את צורתו לאט לאט לאורך שנים של איסוף וליקוט, הוספות ומחיקות, ריבוי עריכות, בשינוי מתמשך, תוך למידה ומחקר; כגוף ידע המועבר מדור לדור, ממרצים/ות לסטודנטים/ות, שחלקם הופכים ברבות השנים לדור המחנך הבא במחלקה וממשיכים לעבות ולהעמיק את מערך ההקשרים וההשפעות בין היוצרים/ות לעבודות. בערב הפתיחה יתבצעו בתערוכה קריאות מתוך ספרה של נועה צדקה, האמת הפוטוגרפית אמת טבעית היא – כרוניקה של מחלקה לצילום.

רונה יפמן בגלריה ברוורמן

ורד אהרונוביץ׳ בגלריה בגליל. צילום: מיכאל ליר

ורד אהרונוביץ׳ בגליל

״אבא יביא ת׳ירח״, תערוכת יחיד לאמנית ורד אהרונוביץ׳, תיפתח הערב (11.4) בגלריה בגליל, במכללה האקדמית גליל מערבי (אוצרת: הגר בריל). אהרונוביץ׳ מציגה בתערוכה עבודות חדשות העוסקות במערכות יחסים משפחתיות המעוררות שאלות אודות תלות והזדקקות, בצורך שלנו לספק ולרצות את האחר ובמקומו של חטא הגאווה בתוך כל אלו. עבודותיה של אהרונוביץ׳ שואבות את השראתן מסיפורי ילדים מוכרים כמו חנהל׳ה ושמלת השבת והנסיכה שרצתה את הירח, וכן מאגדות עמים וסיפורים מיתולוגיים דוגמת סיפורם של איקרוס ודדלוס – האב והבן שניסו לעוף גבוה, אך קרבתם אל השמש הביאה לאסון.

עפרי כנעני בעין חרוד

14 כיוונים לרוח בעין חרוד

יניב שפירא, אוצר המשכן לאמנות בעין חרוד, הזמין 14 אמנים עכשוויים לערוך מסע בנבכי ליבו של המוזיאון, לבחון אותו מנקודת מבטם האישית. התוצאה היא התערוכה ״14 כיוונים לרוח״ שתיפתח בשבת 13.4, ושתעסוק בהיסטוריה של המוזיאון, במבנה האדריכלי שלו, באוספיו ובמיקומו הגיאוגרפי. על רקע אלה נבחנים, מוצגים ונדונים הבטים שונים של המוזיאון בין עבר, הווה ועתיד. האמנים המציגים: קרן בנבנישתי, דרור בן עמי, דוד בהר פרחיה, יאיר ברק, הדר גד, אפרת גל נור, מלי דה קאלו, עופר כנעני, הראל לוז, נגה לינצ׳בסקי, משה מירסקי, מרגלית מנור, רמי מימון, עירית תמרי.

אילת כץ ב־Art & About

נופי עמק חפר

בשבת בבוקר (13.4) תיפתח בגלריית Art & About בעמק חפר התערוכה של אילת כץ – ציירת ריאליסטית עכשווית, שמקורות ההשראה שלה הם בעיקר הנופים של אזור מגוריה בעמק. כץ מציירת בצבעי שמן ורושמת בפחם בטכניקה מסורתית קלאסית של ציור מהתבוננות ישירה. לדבריה ״הציור בחר בי עוד לפני שנולדתי. הציורים שלי הם חלון למציאות כפי שאני רואה אותה בעיניי ובעיני רוחי״. את גלריה Art & About  הקימה לפני כשנתיים לי־מור כהן, אוצרת עצמאית המוכרת בעיקר מתערוכת המכירה השנתית של בנק הפועלים למען הוועד למלחמה באיידס.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden