כל מה שחשוב ויפה
סתיו פורגס בחממת האמנים. צילום: עודד יונס

צבע טרי 2019 // הפתיחה ב־30.5 באקספו תל אביב

פורטפוליו News: יריד האמנות והעיצוב צבע טרי 2019 חוזר למרכז הירידים בתל אביב בתאריכים 30.5־3.6, ואליו מצטרף סופ״ש גלריות ברחבי העיר

יריד צבע טרי 2019 יפתח ב־30.5 באקספו תל אביב (מרכז הירידים). בשנתו ה־11 היריד משנה מעט את המתכונת המוכרת, ובמקום תצוגת גלריות ביריד עצמו יתקיים ברחבי העיר סופ״ש גלריות. הקהל יוזמן לשוטט בין התערוכה המרכזית במרכז הירידים לבין עשרות תערוכות ברחבי העיר. היריד יימשך עד יום שני, 3.6.

ביריד יוצגו תערוכות חדשות במסגרת חממת האמנים העצמאים; מתחם העיצוב המצליח שהתרחב השנה במספר המציגים, ובנוסף יכלול את חממת מפעל הפיס לעיצוב – המציגה לראשונה שישה מעצבים שזכו בפרסי עידוד ליצירה חדשה. עוד ביריד: ביתן וידאו ומדיה חדשה, בשיתוף המרכז לאמנות עכשווית תל־אביב; פרויקטים למען הקהילה ותערוכה בין־תחומית שאוצרות יפעת גוריון ומיכל בהרב עוזרד.

אריק וייס בחממת האמנים

ניב תשבי בחממת העיצוב של מפעל הפיס. צילום: מ"ל

התערוכה המרכזית תשמש פלטפורמה למפגש בין יוצרים מקומיים לבינלאומיים, ולשיח על הזליגה המתגברת בתקופתנו בין אמנות, עיצוב, קראפט וטכנולוגיה. הצגת העבודות והיוצרים השונים זה מזה בכפיפה אחת, תבקש לפרום את הקצוות של הקטגוריות המובחנות ולייצר חוויה עשירה ופלורליסטית. בין המציגים בתערוכה: ברק חמו (ישראל – ניו יורק) עם מיצב אינטראקטיבי תלוי מקום; טליה מוקמל (ישראל) וצורי גואטה (ישראל – צרפת) שיציגו עבודות שנוצרו במיוחד לתערוכה, בטכניקות ייחודיות שפיתחו; נובוהירו נקאנאשי (יפן) יציג מיצב צילומי גדול מימדים.

פרויקט הגלויה הסודית יוקדש השנה, לראשונה, לעבודות איור, בשיתוף עם שבוע האיור תל אביב. ההכנסות ממכירת הגלויות יועברו לעמותת שניר העוסקת בקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות. מאיירים ואמנים הוזמנו ליצור גלויות בנושא ״גיבורים״.

עוד יתקיימו תערוכה של האמן אריה ארוך, תערוכת יחיד של בוגרת בית הספר לאמנות במכללת ספיר, ופרויקטים מיוחדים של מרכז גוטסמן לתחריט, קיבוץ כברי, מרתה ריגר וגלריה זימאק. במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך של צבע טרי עם ארט מרקט בודפשט, ובתמיכת שגרירות הונגריה לרגל שנת התרבות ההונגרית בישראל, יתקיים ביריד פוקוס בודפשט: תערוכה קבוצתית, ״הצופה״, באוצרותה של פרוסזינה קיגיוס.

מיכאל ליאני בחממת האמנים. צילום: מ"ל

צורי גואטה בפרויקט עיצוב. צילום: רוני כנעני

בימת מיצגים והופעות של עמותת הכוריאוגרפים תציג Fresh Paint Live, תכנית חדשה ביריד, עם עבודות אמנות תהליכיות, המעניקות חוויות משתנות לאורך זמן, ורצועת מופעים ופרפורמנס, שייתקיימו בכל יום בין השעות 21:00-18:00.

בין תערוכות הלוויין והאירועים שיתקיימו במעטפת צבע טרי, ברחבי העיר: תערוכה של הדואו האמנותי האמריקאי Faile בגלריה גורדון, תערוכת יחיד של שירלי וגנר בגלריה רוזנפלד ותערוכה מיוחדת לרגל צבע טרי, של אמני הגלריה, בחדר הפרטי. תערוכת יחיד של הציירת רוני טהרלב בגלריה רוטשילד, תערוכה קבוצתית בגלריה גבעון, ובגלריה דביר תערוכת יחיד של האמן הסיני Yan Xing.

באלמסן תוצג תערוכה קבוצתית באוצרות נטע לאופר, בוגרת חממה. תערוכות קבוצתיות יוצגו גם בגלריה מיקה וגלריה גל גאון. גלריה NOX לאמנות ועיצוב עכשווי תציג תערוכת יחיד של הצלם האיטלקי ג׳ון ר. פפר. בגלריה צדיק תוצג תערוכת יחיד לצייר אמנון יוהס. בגלריה ג׳ינא תוצג תערוכה קבוצתית של אמנים נאיביים מברזיל ומארגנטינה.

קוצ׳ינטה – קולקטיב נשים פליטות אפריקאיות, יצרו במיוחד עבור צבע טרי עבודת מובייל גדולות מימדים, בשיתוף עם האמן גיל יפמן, בוגר חממת היריד, זוכה פרס רפפורט לשנת 2018. בנוסף, תוצג בסטודיו הקולקטיב תערוכת מוביילים, באוצרות כרמית שיין ותמר למדן. אמני גלריה אגריפס 12 מירושלים יתארחו בקרית המלאכה עם פרויקט משותף, וקולקטיב האמנים מרומניה Apparatus 22 יקים מיצב תלוי מקום במכון הרומני לתרבות. בבית בנימיני יוצגו שתי תערוכות יחיד של האמנים וולטר מק׳ קונול (ארה"ב) וליאב מזרחי  ותערוכת זכוכית זוגית של ליאור וגימה ונועה פיין.

מארק גלזין בחממת האמנים

אילה צור בעיצוב טרי. צילום: איה וינד

iota בעיצוב טרי. צילום: נעם פריסמן

פופ־אפ חגיגי של עיצוב ואמנות יקום בנמל תל־אביב, בבית בנמל, The Box וחללים מפתיעים נוספים. ביפו העתיקה ישתף היריד פעולה עם תכנית השהות ״אתר״, גלריית החוצות, מוזיאון אילנה גור, סטודיו סינד, גלריה אספיס, גלריה Rezort ואחרים. גלריה עומר תירוש תציג את האמנית יעל בר לב, ותערוכת יחיד של בוגרת החממה ליאת סגל תוצג בגלריה שרלוט לאמנות דיגיטלית בכיכר קדומים.

מרכז נווה שכטר לתרבות ואמנות יהודית עכשווית יציג טרילוגיה של הצמד שחר מרקוס ונזקת אקיצ׳י. בבית בנימיני יוצגו תערוכות יחיד של האמנים וולטר מק׳ קונול ונועה פיין, ותערוכה זוגית של ליאור וגימה ובוגר החממה ליאב מזרחי. תערוכת פרידה קבוצתית מבית תמי בשינקין תקום באוצרותה של כרמית בלומנזון. גלריה פחות מאלף תציג מיצב אינטראקטיבי תלוי מקום בהשתתפות האמנים לארי אברמסון, איילת השחר כהן, לימור תמיר, שחר אבנט ועוד. רע, בית מלאכה לצילום, יציג תערוכה בחלל המורחב החדש והאמנית בתיה שני תשיק חלל חדש עם תערוכה מעבודותיה.

שיתופי פעולה יתקיימו עם אוסף האמנות של מלון הנורמן, ועם דוקאביב במסגרת הקרנות סרטי אמנות בסינמטק ובמוזיאון תל אביב לאמנות. COS, מותג האופנה העולמי, יקיים לראשונה בארץ שיתוף פעולה אמנותי, עם היוצר הרב תחומי, אהוד בנית, בדומה לשיתופי הפעולה אותם הוא מקיים מדי שנה בשבוע העיצוב מילאנו. האמן דוד עדיקא יחבור לבוטיק Verner. מעצבי התכשיטים עדי ושי לחובר יציגו פרויקט משותף עם האמנית, בוגרת החממה, עפרה אייל. חלל הווידיאו החדש בסורה מארה יציג תערוכת יחיד של אמן הווידיאו אנדרס גורביץ, ובקן הקוקיה תוצג תערוכת יחיד של בוגרת החממה יעל בן דוד. תערוכות ופרויקטים מיוחדים של בוגרי חממות היריד יצוצו גם בבית חנה, בשואורום של סטורי ובמקומות מפתיעים נוספים ברחבי העיר.

ב-Magasin III Jaffa תוצג תערוכת יחיד של האמנית הבינלאומית Cosima von Bonin. תכנית התואר השני באמנויות (MFA) של בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, תציג את תערוכת בוגריה בסלמה 60, תל־אביב. ב־CCA, המרכז לאמנות עכשווית יציגו קרן ציטר ונועה גלזר. פרויקט אמנותי יתקיים ב־Lighthouse מבית מלונות בראון.

את יריד צבע טרי יסדו יפעת גוריון ושרון טילינגר, והוא מתקיים בשיתוף חברת התוכן וההפקה היצירתית פאזה. היריד מהווה נקודת מפגש בין שוחרי אמנות והקהל הרחב לבין אמנים ומעצבים ואנשי מקצוע מהתחום, ומאפשר רכישת עבודות של מיטב האמנים בני זמננו. היריד מספק בכל שנה תמונת מצב של שדות האמנות והעיצוב הישראלים. ביריד תומכת קבוצת UBS העולמית, שהיא גם התומכת העיקרית של יריד ארט באזל – יריד האמנות החשוב והגדול בעולם.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden