כל מה שחשוב ויפה
אנסמבל כעת בביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית. צילום: דוד וינוקר

עידו נוי מונה למנהל התוכן של הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית

פורטפוליו News: ד״ר עידו נוי מונה לסמנכ״ל ומנהל התוכן של הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית. הביאנלה הרביעית תפתח ב־10 באוקטובר 2019 ותכלול כ־30 תערוכות ועשרות אירועי תרבות, שישלבו כ־150 אמנים ואוצרים מישראל ומעשרות מדינות בעולם

ד״ר עידו נוי, יליד 1979, בוגר המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל, מונה לסמנכ״ל ומנהל התוכן של הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית. נוי הוא היסטוריון של אמנות ואוצר המתמחה באמנות יהודית, ובעל תואר דוקטור מהחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית. מאז 2012 נוי היה חבר במרכז לאמנות יהודית באוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת פעילותו במרכז הקים וניהל את פרויקט ״אסכולת בצלאל״, שהתמקד בתיעוד של תשמישי קדושה ותשמישי מצווה שהופקו בבצלאל. בשנים האחרונות פרסם מאמרים אקדמיים רבים בנושא היסטוריה, תרבות חזותית וחומרית, ומוזיאולוגיה יהודית. במקביל הוא אוצר תערוכות של יודאיקה עכשווית. נוי הוא עמית פוסט־דוקטורט באוניברסיטה העברית בקבוצת המחקר ״אל מעבר לאליטה: חיי יומיום יהודיים באירופה בימי הביניים״.

עידו נוי. צילום: מ״ל

בתגובה למינוי סיפר נוי: ״בעוד שרבים וטובים עסוקים בחשיפה של הקהל היהודי הדתי (לזרמיו השונים) לעולם האמנות העכשווית, אני עצמי עסוק בעולם היצירה היהודית ובתיווך ובחשיפה שלו לציבור הישראלי, ובעיקר לציבור החילוני. השינויים שחלים בשנים האחרונות בחברה היהודית הישראלית באים לידי ביטוי גם בשדה האמנות המקומי. מחסומים תרבותיים וחברתיים שהוצבו בדורות הקודמים שדחפו לשוליים את עיסוק בזהות ובתוכן יהודיים, כבר כמעט שאינם רלוונטיים בשיח העכשווי״.

הביאנלה של ירושלים היא חברה מן המניין באיגוד הביאנלות הבין־לאומי (Biennial Foundation), וחוגגת השנה שמונה שנים של פעילות. מטרתה המוצהרת היא לשמש במה בין־לאומית לאמנות יהודית עכשווית, ולהפוך את העיר ירושלים ללב הפועם של תחום יצירה זה. הביאנלה הרביעית תפתח ב־10 באוקטובר 2019 ותכלול כ־30 תערוכות ועשרות אירועי תרבות, שישלבו כ־150 אמנים ואוצרים מישראל ומעשרות מדינות בעולם.

דן גרובר, אהבה, מתוך הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. vera

    ברכות עידו

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden